Jak zrobić efekt akwareli na paznokciach?

by

Kochasz bogato zdobiony manicure, ale wydaje Ci się, że jest on tak czaso- i pracochłonny do wykonania? Mamy coś dla Ciebie! Efekt akwareli na paznokciach to błyskawiczne zdobienie, które wykonasz w prosty sposób! Niezależnie od tego, czy masz duże doświadczenie w wykonywaniu stylizacji paznokci, czy też samodzielnie robisz manicure tylko od czasu do czasu – w każdym przypadku powinnaś poradzić sobie z tym oryginalnym zdobieniem! Jak wykonać efekt akwareli na paznokciach? Co jest do tego potrzebne? Przeczytaj ten tekst, a wszystkiego się dowiesz!

Efekt akwareli na paznokciach – co jest potrzebne?

Zanim przejdziemy do opisu – krok po kroku – jak wykonać efekt akwareli na paznokciach, warto rozpocząć od zaopatrzenia się we wszystkie najpotrzebniejsze produkty. Mimo że nie jest ich wiele, nie każda kobieta ma je “standardowo” w swojej kosmetyczce. Od razu również informujemy, że wszystkie poniższe produkty znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym z kosmetykami AllePaznokcie! Poza standardowymi preparatami, jak lakier hybrydowy, baza, top i cleaner, aby wykonać efekt akwareli, potrzebujesz dwóch dodatkowych produktów. Są to – a jakże – akwarela do zdobień oraz – opcjonalnie – kolorowy żel do zdobień. Jak widzisz, jest to naprawdę niewiele – szczególnie biorąc pod uwagę spektakularny efekt akwareli na paznokciach, jaki można dzięki nim uzyskać!

Efekt akwareli – krok po kroku

Czy jesteś już gotowa na to, by poznać cały proces wykonania efektu akwareli na paznokciach? Jeśli spodziewasz się długiego opisu i skomplikowanych czynności, jesteś w błędzie! Wystarczy kilka dodatkowych kroków, by móc pochwalić się tym oryginalnym, artystycznym wręcz zdobieniem!

Przygotuj paznokcie do malowania i zdobienia

Nikogo nie zdziwimy chyba tym, że manicure rozpoczyna się od przygotowania paznokci do dalszych zabiegów. Ich płytka musi być idealnie wyrównana i zmatowiona. Warto również pamiętać o tym, że stylizacja najlepiej wygląda wtedy, gdy skórki i błonki są odsunięte (lub wręcz usunięte). W dalszej kolejności należy odtłuścić paznokcie cleanerem, by pozbyć się jakichkolwiek zanieczyszczeń oraz zaaplikować odpowiednio dobraną bazę, którą następnie utwardza się w lampie.

Malowanie paznokci

Kolejnym krokiem jest już malowanie paznokci. Przyjęło się, że efekt akwareli najlepiej wygląda wtedy, gdy – jako “podkład” używa się jasnego lakieru hybrydowego, ale nie jest to warunek konieczny. Najważniejsze jest to, aby pamiętać o tym, że każdą kolejną warstwę hybrydy trzeba utwardzić w lampie oraz nie można “przesadzać” z ilością nakładanego lakieru.

Zdobienie paznokci

Po pomalowaniu paznokci, czas na kulminacyjny punkt stylizacji, czyli zdobienie! W zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz albo zupełnie dowolnie, albo bardziej dokładnie nałożyć akwarelę do zdobień – tak, by plamki się dobrze rozmyły. Po tym kroku musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ należy poczekać do odparowania produktu i dopiero w dalszej kolejności nałożyć kontur żelu do zdobień (świetnie sprawdzi się do tego np. ARTISTIC GEL AllePaznokcie). Produkt ten trzeba już utwardzić w lampie.

efekt akwareli na paznokciach

Efekt akwareli może wyglądać za każdym razem zupełnie inaczej!

Tym, co niezmiennie zachęca paznokciomaniaczki do używania efektu akwareli podczas wykonywania manicure, jest jego niepowtarzalność. Nawet wtedy, gdy chce się dokładnie powtórzyć poprzednią stylizację, jest to niemal niemożliwe. Wszystko dlatego, że nigdy nie wiadomo, w jaki sposób rozmyją się plamki i jak połączą się kolory. Ta niepowtarzalność jest fenomenalna i sprawia, że efekt akwareli na paznokciach w błyskawicznym tempie stał się hitem zarówno początkujących paznokciomaniaczek, jak i zaawansowanych stylistek.

efekt akwareli na paznokciach

Efekt akwareli na paznokciach jest bardzo trendy!

Czy warto postawić na ten efekt, wykonując manicure? Oczywiście, że tak! Nawet te kobiety, które na co dzień preferują raczej klasyczne, gładkie paznokcie, z pewnością od czasu do czasu potrzebują odmiany i czegoś bardziej spektakularnego. Zobacz, ile różnych kolorów akwareli do zdobień znajdziesz w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie i wybierz te, które najbardziej Ci się spodobały! Potem pozostanie Ci już tylko testowanie różnych wariantów efektu akwareli i dobra zabawa podczas wykonywania manicure! Jesteśmy przekonani, że wiele razy zaskoczysz nawet samą siebie, tworząc na paznokciach prawdziwe dzieło sztuki. Nie możemy się doczekać efektów Twoich stylizacyjnych eksperymentów. Nie zapomnij się nimi pochwalić! Powodzenia!

0