Jaki żel dla początkujących będzie najlepszy?

by

Marzą Ci się piękne, długie paznokcie? Nawet jeżeli jest to dla Ciebie naturalnie niemal niemożliwe do uzyskania, pamiętaj, że istnieją produkty, które Ci w tym pomogą! Jednym z nich jest żel do paznokci. Co istotne – jeżeli wybierzesz odpowiedni preparat – poradzisz sobie z nim nawet wtedy, gdy dopiero zaczynasz przygodę z przedłużaniem paznokci! Jaki żel dla początkujących sprawdzi się najlepiej? My to doskonale wiemy i chętnie się tą wiedzą z Tobą dzielimy!

Rodzaje żeli do paznokci

Zacznijmy od ogólnego podziału żeli do paznokci. Można je selekcjonować według kilku kryteriów. My opisaliśmy te najczęściej stosowane, czyli w oparciu o sposób użytkowania, konsystencję oraz kolor.

żel dla początkujących AllePaznokcie

Podział wg sposobu użytkowania

Jeżeli gdziekolwiek znajdziesz informacje o podziale żeli do paznokci, prawdopodobnie dowiesz się od razu, że istnieją żele jedno- i trójfazowe. Pytanie tylko – które z nich będą lepsze dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z przedłużaniem paznokci?

O ile żele trójfazowe to 3 różne produkty niezbędne do wykonania stylizacji żelowej, żel jednofazowy łączy w sobie właściwości wszystkich tych produktów. Jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Taki “produkt do wszystkiego” będzie również z pewnością fantastyczną opcją do “przetestowania” przedłużania paznokci w warunkach domowych. Wypróbuj go na swoich paznokciach i sprawdź, czy ta metoda w ogóle Ci odpowiada.

Bez najmniejszych wątpliwości można stwierdzić, że żel jednofazowy to najlepszy żel dla początkujących! Oczywiście, o ile wybierze się rzeczywiście produkt doskonałej jakości i o odpowiednich właściwościach oraz konsystencji.

żel dla początkujących onedrop

Żel dla początkujących – podział wg konsystencji

Kolejny podział jest już nieco mniej oczywisty. Jeżeli chodzi o konsystencję żeli, możemy wyróżnić produkty rzadkie, średnio gęste, gęste i najbardziej gęste (te służą do modelowania).

Profesjonalistki używają raczej produktów gęstych lub bardzo gęstych. Nic w tym dziwnego – najlepiej sprawdzają się do przedłużania na formie. Osoby mniej doświadczone natomiast częściej wybierają żele o średniej gęstości, których aplikacja jest już prostsza. Dodatkowo, taki żel dla początkujących nie zalewa skórek, co jest ogromnym ułatwieniem.

wszystkie żele dla początkujących

Podział wg koloru

Żele wg koloru dzielą się na bezbarwne (tzw. clear), delikatnie barwiące i kolorowe. To, który z nich wybierzesz, jest już sprawą indywidualną i zależy od Twoich osobistych preferencji. Jeżeli na żel planujesz jeszcze nałożyć lakier hybrydowy, z pewnością lepiej Ci będzie wybrać produkt bezbarwny. Natomiast jeżeli nie planujesz dalszych zabiegów na paznokciach, tu możesz bardziej “poszaleć” z kolorem!

żel dla początkujących laskovska

Dlaczego żele trójfazowe nie są polecane osobom początkującym?

Zastanawiasz się, dlaczego żele trójfazowe są przeznaczone głównie dla profesjonalnych stylistek? Jest to związane przede wszystkim z tym, że wymagają użycia trzech oddzielnych produktów – bazy, żelu budującego i nabłyszczającego. Ponadto, podczas używania tych żeli, wymagana jest zdecydowanie większa wprawa w ich aplikacji.

Jeśli jednak potrafisz sprawnie i precyzyjnie nałożyć wszystkie niezbędne warstwy, efekt końcowy stylizacji będzie maksymalnie efektowny i spektakularny!

Czy istnieje idealny żel dla początkujących?

Mimo że jednoznacznie stwierdziliśmy, że żel jednofazowy o średniogęstej konsystencji jest najlepszy dla początkujących, zauważ, że nie napisaliśmy Ci konkretnego produktu. Jest to związane z tym, że wciąż ważnym czynnikiem są indywidualne preferencje osoby.

Rekomendujemy Ci więc po prostu testowanie różnych produktów i sprawdzanie, który z nich będzie dla Ciebie najłatwiejszy i najbardziej wygodny w aplikacji.

żel dla początkujących expert gel

AllePaznokcie sklepem z szerokim wyborem żeli do paznokci – także tych dla początkujących!

Niezależnie od tego, czy szukasz żelu dla początkujących, czy dla doświadczonych stylistek, na AllePaznokcie.pl z pewnością znajdziesz produkt idealny dla siebie! Zobacz naszą szeroką ofertę, wybierz produkt, który najbardziej odpowiada Ci konsystencją, sposobem użycia oraz kolorem, a następnie zamów go u nas w najlepszej cenie!

0