Bazy do paznokci – jak wybrać najlepszą?

by

To jeden z produktów, bez których nie ma mowy o trwałym manicure hybrydowym. Stosuje się go po przygotowaniu paznokci do dalszych zabiegów, ale przed etapem malowania. Czy wiesz już, o co chodzi? Bazy do paznokci, bo o nich mowa, są absolutnie obowiązkowym elementem niezbędnika każdej profesjonalnej stylistki. Zresztą, nawet paznokciomaniaczki samodzielnie wykonujące sobie manicure w warunkach domowych w zdecydowanej większości mają ten produkt w swojej kolekcji. Jak wybrać najlepszy? Dziś dowiesz się tego dzięki nam!

Dlaczego baza do paznokci jest tak istotna podczas wykonywania manicure?

Jak już wspomnieliśmy, bazy do paznokci to produkty typu must have i to od nich w dużej mierze zależy “sukces” wykonania manicure hybrydowego. Jest to pierwsza warstwa produktów nakładanych na paznokcie podczas stylizacji. W zależności od wybranego rodzaju, baza wzmacnia, chroni i/lub wyrównuje płytkę paznokcia. Dodatkowo, ułatwia dalsze czynności związane z wykonaniem manicure, a także znacząco przedłuża jego trwałość.

Zdecydowana większość paznokciomaniaczek nie wyobraża sobie stylizacji hybrydowej czy żelowej bez bazy do paznokci. Nie da się jednak ukryć, że nie znając dobrze specyfiki poszczególnych rodzajów produktu, może być trudno wybrać ten właściwy. Dlatego też, opisując wybrane rodzaje baz do paznokci, postaramy się pomóc Ci w podjęciu decyzji!

bazy do paznokci x-bond base

Bazy do paznokci hybrydowych – rodzaje

W dzisiejszym tekście omówimy najbardziej popularne rodzaje baz hybrydowych, dostępne w sklepach i hurtowniach kosmetycznych. Są to zarówno bazy do paznokci klasyczne, wielofunkcyjne, jak i specjalistyczne.

bazy do paznokci camuflage rubber base

Klasyczne bazy hybrydowe

Zacznijmy od baz klasycznych, których oferta jest naprawdę bogata i niemal każdy produkt preparatów do paznokci ma je w swoim portfolio. Główną funkcją tych baz hybrydowych jest zwiększenie przyczepności pozostałych produktów nakładanych na paznokcie. Jaka sama jej nazwa wskazuje, jest ona najbardziej klasyczna i będzie odpowiednia dla każdych paznokci, które nie potrzebują “wyjątkowego” traktowania, np. ze względu na swoją kondycję.

bazy do paznokci extreme base

Wielofunkcyjne bazy do paznokci

Bazy do paznokci wielofunkcyjne, typu 2w1, to produkty łączące właściwości kilku preparatów – w tym przypadku bazy i topu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na długie zabiegi stylizacji paznokci lub po prostu tego nie lubią.

bazy do paznokci recovery fiber base

Specjalistyczne bazy do paznokci

Wśród specjalistycznych baz do paznokci, znajdziesz wiele rodzajów. Są to m.in. bazy witaminowe, wzmacniające, kauczukowe czy też tzw. hard base (hartowane). Każda z nich ma inne funkcje i zastosowania.

Baza witaminowa czy wzmacniająca idealnie sprawdzi się przede wszystkim do paznokci zniszczonych – takich, którym przyda się regeneracja i odnowa. Jeśli szczególnie zależy Ci na nadbudowie paznokci i ich idealnym wyprofilowaniu czy przedłużeniu, koniecznie sprawdź ofertę baz kauczukowych, stanowiących połączenie żelu i hybrydy. Bazy twarde natomiast doskonale wzmacniają i utwardzają nawet cienkie paznokcie. Ponadto, znacznie wydłużają trwałość manicure.

bazy do paznokci s.o.s. therapy base

Zobacz również kolorowe bazy do paznokci

Jeżeli interesujesz się stylizacją paznokci lub jesteś profesjonalną stylistką, z pewnością doskonale znasz także produkty, jakimi są kolorowe bazy do paznokci. Oprócz tego, że posiadają właściwości charakterystyczne dla tej grupy preparatów, dodatkowo nadają paznokciom kolor i/lub posiadają błyszczące drobinki.

Takie produkty potrafią zdecydowanie ułatwić życie paznokciomaniaczkom i oszczędzić im sporo czasu. Dlaczego? Niektóre nie stosują już wtedy lakieru hybrydowego, poprzestając na bazie.

bazy do paznokci up&colour rubber bas

Sprawdź najlepsze bazy do paznokci, dostępne w sklepie internetowym AllePaznokcie

Jeśli już wiesz, jaka baza do paznokci jest dla Ciebie najlepsza, pora na zakupy! Pamiętaj, że dziesiątki rodzajów tych produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie.

Bazy do paznokci, które możesz u nas kupić, to produkty najwyższej jakości, dostępne w świetnych cenach! Sprawdź je wszystkie, wybierz najlepszą dla siebie i zyskaj nową jakość manicure hybrydowego!

1