Akrylożel – sposób na ekspresowe przedłużanie paznokci

by

Przedłużanie paznokci to rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba kobiet. Decydują się na to przede wszystkim Panie, które nie mają cierpliwości do “zapuszczania” paznokci oraz te, które posiadają słabą płytkę, choć nie tylko. Obecnie istnieje wiele metod przedłużania paznokci. Do najbardziej popularnych technik zaliczają się żel, akryl oraz akrylożel. Dzisiejszy tekst poświęcony będzie właśnie tej ostatniej metodzie. Czym charakteryzuje się akrylożel? Jak wygląda jego aplikacja? Nasz tekst to kompendium wiedzy “w pigułce”!

Akrylożel – co to?

Czym jest akrylożel? To produkt do przedłużania i budowania paznokci, który – jak sama jego nazwa wskazuje – łączy w sobie wszystko to, co najlepsze z akrylu i żelu. Jego formuła jest określana jako tripolimer, łączący polimery akrylu, lakieru oraz krótkie łańcuchy polimerowe z żelu. To właśnie ta struktura odpowiada za tak fantastyczne właściwości akrylożelu…

Właściwości akrylożelu

Jesteś ciekawa, dlaczego przedłużanie paznokci przy pomocy akrylożelu jest tak popularne? Oczywiście, jak możesz się domyślić, wpływają na to jego liczne zalety!

Gęsta konsystencja

Akrylożel charakteryzuje się dość gęstą konsystencją. Dzięki niej przedłużanie paznokci jest relatywnie proste, ponieważ masa nie spływa z płytki (w przeciwieństwie do żelu). W tym miejscu warto dodać, że akrylożel nie zastyga również tak, jak ma to miejsce w przypadku akrylu. Wszystko to wpływa na łatwość modelowania paznokci i – tym samym – możliwość nadania im idealnego kształtu.

Fantastyczna trwałość

Kolejną zaletą akrylożelu, którą kochają paznokciomaniaczki, jest jego spektakularna trwałość. Podobnie jak akryl, charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do płytki. Dzięki temu przedłużane paznokcie wyglądają dobrze przez wiele dni.

Krótki czas stylizacji

Używając akrylożelu, możesz być pewna, że przedłużanie paznokci zajmie Ci mniej czasu niż w przypadku żelu czy akrylu. Jest to efekt m.in. szybkiego schnięcia masy oraz jej elastyczności.

przedłużanie paznokci akrylożelem

Brak drażniącego zapachu

Podczas wykonywaniu stylizacji akrylowej paznokciomaniaczki często narzekają na nieprzyjemny, wręcz drażniący zapach produktu. W przypadku akrylożelu ten problem nie istnieje.

Wysoka wydajność produktu

Mimo że ceny akrylożeli nie należą do najniższych, ich wydajność jest naprawdę spektakularna. Wystarczy niewielka ilość produktu, by uzyskać naturalny, estetyczny efekt przedłużonych paznokci.

Wygoda podczas przedłużania paznokci

Nie można nie wspomnieć również o ogromnej wygodzie stylistki podczas przedłużania paznokci akrylożelem. Osoba wykonująca stylizację nie musi stresować się tym, że masa zbyt szybko zaschnie, nadanie kształtu paznokciom jest relatywnie proste, a sam produkt nie spływa na skórki, ułatwiając pracę.

Proces przedłużania paznokci akrylożelem

Akrylożel można nakładać zarówno na mokro, jak i na sucho. Oba sposoby aplikacji znacząco się różnią, ale łączy je łatwość aplikacji i jej krótki czas. W metodzie na sucho akrylożel jest nakładany na suchy pędzelek, który służy do malowania formy lub – bezpośrednio – płytki. Jest to proste i bardzo wygodne – polecane także osobom, które dopiero zaczynają przygodę z przedłużaniem paznokci.

Aplikacja na mokro jest natomiast tylko minimalnie bardziej skomplikowana, choć wciąż prosta. W tej metodzie kluczowe jest posiadanie nieco większej ilości produktów. Potrzebujesz m.in. cleaner, waciki bezpyłowe oraz naczynia ze szkła. Po dokładnym przygotowaniu płytki, na początku nalej minimalną ilość cleanera do odpowiedniego naczynia. W dalszej kolejności zanurz pędzelek w płynie, a potem wytrzyj go jak najdelikatniej wacikiem. Tak przygotowanym pędzelkiem możesz już pracować z masą akrylożelową, nałożoną na paznokieć w formie kulki. Pamiętaj, że akrylożel musi być utwardzany w lampie UV/LED. Jeżeli zależy Ci na mocno napigmentowanym, kolorowym manicure, paznokcie pomaluj dodatkowo lakierem hybrydowym lub żelem.

Chcesz ekspresowo przedłużyć paznokcie? Koniecznie przetestuj akrylożel!

Akrylożel to prosta metoda na ekspresowe przedłużanie paznokci. Łącząc zalety akrylu i żelu, zachwycił już miliony kobiet na całym świecie. Paznokciomaniaczki doceniają przede wszystkim jego trwałość, wygodę podczas aplikacji, wydajność, a także brak nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli jeszcze nigdy nie przedłużałaś paznokci, a chcesz się tego nauczyć, akrylożel będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! Zobacz tutoriale w Internecie, przeczytaj więcej o tym produkcie i zacznij swoją przygodę z budowaniem płytki!

0