Warsztaty manicure hybrydowego – czy warto?

by

Zawsze podkreślamy, że manicure hybrydowy można wykonać z łatwością także samodzielnie, w warunkach domowych. Jest to prostsze niż mogłoby się wydawać. Warto jednak wspomnieć, że niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistką, czy dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci, zawsze warto się kształcić! Warsztaty manicure to doskonała okazja, by wzbogacać swoje umiejętności lub nauczyć się podstaw od najlepszych! Wiele firm oferuje bogatą ofertę szkoleń z zakresu technik stylizacji, ale nie każda jest godna polecenia. Postaramy się uczulić Cię na to, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze warsztatów manicure, a także pomóc Ci podjąć decyzję, czy rzeczywiście warto inwestować w nie czas i pieniądze!

Warsztaty manicure – jak wybrać najlepsze?

Warsztatów manicure na rynku jest, z miesiąca na miesiąc, coraz więcej. W ofercie firm szkoleniowych, producentów kosmetyków oraz hurtowni znajdują się zarówno kursy stacjonarne, jak i online. Jak wybrać najlepsze? Na co zwracać uwagę?

Osoba prowadząca

Bardzo istotnym aspektem przy wyborze warsztatów manicure jest osoba prowadząca. Warto zwrócić uwagę, czy jest to praktyk, czy teoretyk. Ponadto, doświadczenie w prowadzeniu warsztatów manicure jest także bardzo cenne. Taka osoba zdecydowanie łatwiej przekazuje swoją wiedzę i umiejętności, a godziny spędzone na sali szkoleniowej procentują jego wyższą wartością merytoryczną. Fantastycznymi warsztatami manicure są także te prowadzone przez najlepszych (polskich lub zagranicznych) stylistów. Od takich ludzi można się nauczyć najwięcej – to szczególnie cenne dla osób, które na co dzień zajmują się manicure i chcą po prostu doskonalić już posiadane umiejętności.

Zakres szkolenia

Bardzo często temat warsztatów manicure niewiele się ma do ich treści. Warto więc, jeszcze przed zapisem, poprosić o zakres szkolenia. Dzięki temu dowiesz się, czy warsztaty manicure realnie odpowiedzą na Twoje potrzeby i czy są tym, w co warto Ci zainwestować pieniądze.

Opinie poprzednich uczestników

Zdecydowanie bardziej wiarygodne są warsztaty manicure, które odbywają się już po raz kolejny. Wtedy możesz np. zapoznać się z opiniami poprzednich uczestniczek, co może być bardzo pomocne. Oprócz tego, każde kolejne warsztaty są z reguły lepsze, ponieważ udoskonala się je na podstawie sugestii osób, które w nich uczestniczyły! Dlatego też osoba prowadząca jest coraz lepiej przygotowana, a program – dopracowany już niemal do perfekcji!

Forma warsztatów

Wybierając warsztaty manicure, koniecznie zwróć także uwagę, jaką mają formę. Szkolenia stacjonarne mają to do siebie, że gwarantują kontakt „face to face”, umożliwiają zadawanie pytań także w tzw. kuluarach, a również wymianę doświadczeń z innymi uczestniczkami.

Z drugiej strony, warsztaty manicure online to niezwykła wygoda… Nie trzeba na nie dojeżdżać, a poza tym wszystko możesz obserwować z własnego domu czy salonu. Często szkolenia online można także odtwarzać w późniejszym czasie, co jest ogromnym plusem. Z drugiej strony, nie dają one tak personalnego kontaktu z instruktorem, który nie zawsze ma możliwość skorygowania ewentualnych błędów na bieżąco. Formuła warsztatów manicure jest nader istotna i koniecznie trzeba to wziąć pod uwagę, wybierając szkolenia.

Potwierdzenie uczestnictwa

Niektóre szkolenia umożliwiają uzyskanie certyfikatu czy dyplomu, który stanowi, szczególnie dla fachowych stylistek paznokci, realne potwierdzenie swoich umiejętności. Klientki zdecydowanie chętniej udają się do miejsc, w których pracują osoby stale się dokształcające. Jeżeli natomiast dopiero zastanawiasz się nad tym, co robić w przyszłości, taka certyfikacja może umożliwić Ci dostanie się do pierwszej pracy, nawet jeżeli miałby być to na początek staż.

Warsztaty manicure – w to warto inwestować czas i pieniądze!

Warsztaty manicure to świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności. Skorzysta z nich każdy – niezależnie od poziomu swojego zaawansowania. Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie szkolenia są prowadzone na wysokim poziomie, więc istotne jest to, by wybrać je rozważnie, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione przez nas aspekty.

My ze swojej strony zawsze zachęcamy do brania udziału w naszych warsztatach manicure. Uczestnicząc w nich, masz gwarancję najwyższej jakości kształcenia, kameralnych grup, bogatej wartości merytorycznej, a także przyjaznej atmosfery. Pamiętaj, że człowiek uczy się przez całe życie i nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że znasz wszystkie metody stylizacji i nic Cię nie zaskoczy, z tygodnia na tydzień pojawia się tyle nowości, że naprawdę trudno być na bieżąco! Branie udziału w takich warsztatach manicure, to także okazja do pozyskania nowych kontaktów z branży, które mogą zaprocentować chociażby przy prowadzeniu własnego salonu urody.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby się rozwijać i nabywać nowe umiejętności, zachęcamy do korzystania z bogatej oferty warsztatów manicure. Wybierz te, które Cię najbardziej interesują i weź z nich tyle, ile tylko będzie to możliwe! Powodzenia!

0