Jakie są trudne kolory w manicure hybrydowym i jak sobie z nimi radzić?

by

Manicure hybrydowy to technika stylizacji paznokci, którą coraz częściej kobiety wykonują samodzielnie w warunkach domowych. Mimo że jest relatywnie prosta i niemal każda dziewczyna sobie z nią poradzi, istnieją jednak trudne kolory w manicure hybrydowym. Co to oznacza? Trzeba mieć świadomość, że nie każdą barwę lakieru nakłada się w ten sam sposób. Niektóre kolory są proste w aplikacji, inne natomiast – nieco bardziej problematyczne. Postanowiliśmy więc zdradzić Ci, które barwy hybrydy zaliczają się do tych “trudnych” i jak sobie z nimi radzić.

Trudne kolory w manicure hybrydowym, czyli jakie?

Zanim opiszemy, jak postępować z trudnymi kolorami lakierów hybrydowych, warto zacząć od tego, jakie się do nich zaliczają! Być może przecież używasz ich na co dzień, sama nie wiedząc, że świetnie radzisz sobie z problematycznymi barwami hybrydy! Istnieje generalna zasada, że trudne kolory w manicure hybrydowym to przede wszystkim ciemne i neonowe odcienie. Czernie, granaty, bordo, ale i fluorescencyjny róż czy pomarańcz mogą sprawiać Ci nieco więcej problemów niż inne kolory. Może więc lepiej (i szybciej) byłoby napisać, które barwy są prostsze w aplikacji? Bądź cierpliwy – w dalszej części tekstu znajdziesz i tę informację.

żółte neonowe paznokcie hybrydowe

Jak nakładać trudne kolory w manicure hybrydowym?

Czy tylko profesjonalistki są w stanie odpowiednio pomalować paznokcie lakierami w trudnych kolorach…? Oczywiście, że nie! Wszystko można wyćwiczyć, choć może to zająć nieco więcej czasu. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad!

Zawsze pamiętaj o bazie przed malowaniem

Mogłoby się wydawać, że aplikacja bazy do paznokci to absolutna podstawa każdego manicure hybrydowego. W rzeczywistości jednak wiele kobiet o niej zapomina, a ciemne kolory tego “nie wybaczają”. Szczególnie w przypadku nakładania trudnych barw lakierów, aplikacja bazy to konieczność! Tym bardziej, że jedną z jej właściwości jest ochrona przed odbarwianiem…

Nakładaj więcej cienkich warstw niż mniej grubszych

Kolejna porada dotyczy już bezpośrednio aplikacji lakieru hybrydowego o trudnym kolorze. W tym przypadku jeszcze bardziej niż zwykle należy zwracać uwagę na konieczność nakładania maksymalnie cienkiej warstwy produktu. Jeśli marzą Ci się idealnie pomalowane paznokcie, zawsze lepiej aplikować więcej cienkich warstw (i każdą utwardzać) niż mniej dość grubych. Pozwoli Ci to również na uniknięcie nieestetycznych smug.

Unikaj zalania skórek

Kolejnym istotnym aspektem, związanym z używaniem do manicure hybrydowego lakierów w trudnych kolorach, jest odpowiednia technika malowania. O ile w przypadku beży czy pasteli nie ma to aż takiego znaczenia, przy ciemnych barwach jest już inaczej. Pamiętaj m.in. o tym, że zawsze lepiej zostawić przestrzeń od skórki niż ją zalać. Ponadto, zawsze należy zaczynać proces malowania od środka płytki. Wiele kobiet natomiast robi inaczej i to boki maluje w pierwszej kolejności. Co natomiast w sytuacji, gdy – mimo naszych rad – pobrudzisz skórki? Wtedy, już po malowaniu, użyj np. nasączonego zmywaczem patyczka do uszu.

Stylizację zabezpiecz dodatkowo topem

Top, podobnie jak baza, jest produktem niezbędnym – szczególnie wtedy, gdy maluje się paznokcie trudnymi kolorami lakierów. Dobrze dobrany lakier nawierzchniowy potrafi zatuszować nawet nierówności hybrydy. Nie możemy również zapomnieć o tym, że wiele z nich przepięknie nabłyszcza płytkę.

trudne kolory w manicure hybrydowym pastelowe ombre

Początkującym zalecamy używanie bezpiecznych kolorów lakierów!

Obiecaliśmy, że napiszemy, jakie kolory lakierów hybrydowych są bezpieczne i – tym samym – prostsze w aplikacji i słowa dotrzymujemy! Wszelkie odcienie nude oraz pastele nakłada się zdecydowanie szybciej i łatwiej. Warto również zastanowić się nad manicure hybrydowym przy użyciu lakierów z mieniącymi się drobinkami czy brokatem. Te błyszczące elementy powinny skutecznie odwrócić uwagę otoczenia od wszelkich ewentualnych potknięć.

Pamiętaj, że wszystko jest kwestią nabycia wprawy!

Nawet jeśli w tym momencie nie jesteś jeszcze zadowolona z wyglądu Twoich paznokci, które pomalowałaś trudnym kolorem, nic straconego! Pamiętaj, że wszystko jest do wyćwiczenia! Stosując się do naszych porad, na pewno z czasem uzyskasz efekt, o jakim tylko marzysz! Zacznij od jasnych kolorów lakierów hybrydowych, by – stopniowo – wybierać coraz ciemniejsze ich barwy. W ten sposób na pewno zyskasz wprawę szybciej niż myślisz i staniesz się paznokciomaniaczką, która żadnego koloru (lakieru) się nie boi! Życzymy Ci powodzenia!

trudne kolory w manicure hybrydowym pastele i neony
0