Odrosty na paznokciach – jak sobie z nimi poradzić?

by

Odrosty na paznokciach to coś, co spędza sen z powiek wielu kobietom. Pojawiają się najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie i wyglądają zdecydowanie mało estetycznie. Czy istnieje inna metoda na ich pozbycie się niż usunięcie stylizacji i wykonanie nowej…? Na szczęście zarówno w przypadku paznokci hybrydowych, jak i żelowych istnieje kilka trików, które pozwalają na ukrycie odrostu płytki. Chętnie się nimi z Tobą podzielimy, by odrosty na paznokciach już nigdy więcej nie obniżały Twojego samopoczucia! Poznaj metody, dzięki którym Twoja płytka będzie wyglądać rewelacyjnie nawet po kilku tygodniach od wizyty w profesjonalnym salonie!

odrosty na paznokciach

Metody na odrosty na paznokciach

Odrosty na paznokciach wyglądają nieestetycznie, ale można je skutecznie zakryć. Opiszemy Ci dziś kilka sprawdzonych sposobów – zarówno tych najprostszych, jak i nieco bardziej skomplikowanych.

Przekuj wadę stylizacji w jej największą zaletę…

Co to oznacza…? Najprościej rzecz ujmując – podkreśl odrost, zakrywając go odmiennym lakierem do paznokci! Co powiesz na brokatowe, odwrócone ombre? Odwrócone, ponieważ najczęściej mieniący się lakier nakłada się na sam czubek płytki, a w tym przypadku zostaje on położony tuż przy skórkach. Oczywiście, jeżeli nie posiadasz w danej chwili produktu z drobinkami – nic się nie dzieje. Zawsze możesz wykonać go samodzielnie, łącząc lakier w neutralnym lub przezroczystym kolorze chociażby z brokatowym pyłkiem. Uwierz, że nie tylko ukryjesz dzięki temu odrosty na paznokciach, ale i sprawisz, że Twój manicure zyska na oryginalności!

Kryształki czynią cuda – nawet z widocznym odrostem na paznokciach!

Jeśli masz w domu cyrkonie lub kryształki do zdobień, możesz je wykorzystać także w przypadku odrostów na paznokciach! Jest to prostsze niż myślisz – wystarczy, że przykleisz je na bazę lub dedykowany klej, a jeśli nie masz tych produktów – wystarczy nawet top lub bezbarwny lakier do paznokci! Taki manicure wygląda naprawdę rewelacyjnie – można zaryzykować stwierdzenie, że zastąpi najpiękniej mieniącą się biżuterię! W ten sposób nie tylko pozbędziesz się odrostów na paznokciach, ale i przedłużysz trwałość swojej stylizacji oraz uzyskasz oryginalny efekt na płytce!

…a może french manicure inaczej?

Kolejnym sposobem na odrosty na paznokcaich jest ich zamalowanie cienkim pędzelkiem do zdobień. Efekt, który uzyska się dzięki temu na płytce, przypomina nieco manicure francuski, dlatego też nazywa się go często “odwróconym” frenchem. Zdarza się tak, że paznokciomaniaczki po wykonaniu takiej stylizacji narzekają na zdecydowane nierówności w strukturze płytki. Pamiętaj, że w dość prosty sposób można się ich pozbyć – wystarczy na sam koniec pomalować płytkę lakierem nawierzchniowym, który posiada właściwości wyrównujące oraz nabłyszczające. Tak wykonany manicure z pewnością znacząco przedłuży trwałość stylizacji oraz sprawi, że Twój manicure zyska na oryginalności.

Uzupełnienie odrostu – bardziej pracochłonne, ale warte każdego wysiłku!

Najbardziej oczywistą, ale równie skomplikowaną metodą walki z odrostami na paznokciach, jest ich uzupełnienie. Ten sposób można jednak zastosować tylko w ściśle określonych przypadkach – głównie wtedy, gdy – poza widocznym odrostem – lakier w pozostałych miejscach jest w idealnym stanie.

Jak wygląda cały proces uzupełniania odrostu? Przede wszystkim, zanim przejdzie się do pomalowania płytki kolorem, należy zacząć od odsunięcia i/lub wycięcia skórek. W dalszej kolejności matowi się paznokcie przy użyciu pilnika lub bloku polerskiego, a następnie – całą płytkę przemywa się cleanerem. Kolejne kroki przypominają do złudzenia standardowy proces wykonania manicure hybrydowego. Nakłada się bazę, którą utwardza się w lampie, a potem aplikuje się 2 warstwy lakieru w identycznym kolorze (pamiętając o utwardzeniu każdej z nich). Następnie pozostaje już tylko aplikacja topu, włożenie dłoni do lampy i manicure gotowy!

Oczywiście, doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że cały proces potrafi być dość długi i pracochłonny, aczkolwiek jesteśmy pewni, że efekt, jaki uzyskasz, wynagrodzi Ci cały trud przy wykonaniu stylizacji! Jeżeli będziesz bardzo dokładna, nikt nie pozna, że w jakimkolwiek stopniu “poprawiłaś” swój poprzedni manicure!

Pamiętaj, że odrosty na paznokciach to nie koniec świata!

Czy przekonaliśmy Cię do tego, że odrosty na paznokciach nie powinny Ci psuć dobrego nastroju, bo można się ich w prosty sposób pozbyć…? Mamy nadzieję, że tak i w najbliższej przyszłości wykorzystasz któryś z trików, które Ci przedstawiliśmy! Warto przetestować każdą z metod, które opisaliśmy, żebyś wiedziała, która z nich jest dla Ciebie najprostsza i pozwala na osiągnięcie najbardziej spektakularnych efektów. Brokatowy lakier, cyrkonie, a może kontrastowy kolor na części płytki…? Każdy z tych sposobów jest naprawdę godny wypróbowania! Jeśli natomiast stawiasz przede wszystkim na klasykę, poświęć troszkę więcej czasu na uzupełnienie odrostu. Jak to mówią – dla każdego coś dobrego! Powodzenia!

0