Jak pielęgnować skórki wokół paznokci?

by

Jak uzyskać idealny manicure…? Należy zadbać nie tylko o samą płytkę, ale i o skórki wokół paznokci. Bardzo wiele kobiet ma problemy z ich ciągłym pękaniem i zadzieraniem, co wygląda nieestetycznie i jest dość uciążliwe. Nieumiejętne ich wycinanie również potrafi niekiedy wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Czy istnieją sprawdzone sposoby pielęgnacji skórek wokół paznokci? Oczywiście, że tak! Jest wiele metod radzenia sobie z przesuszonymi i uszkodzonymi skórkami wokół paznokci. Właściwa pielęgnacja jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny zarówno metody domowe, jak i stosować produkty drogeryjne, dedykowane temu problemowi. Postanowiliśmy omówić najbardziej skuteczne sposoby pielęgnacji skórek wokół paznokci. Mamy nadzieję, że dzięki nim szybko uporasz się z nieestetycznymi zadziorami i podrażnieniami.

jak dbać o skórki wokół paznokci

Kosmetyczne metody pielęgnacji skórek wokół paznokci

Jak wspomnieliśmy, w sklepach i hurtowniach kosmetycznych znajdziesz wiele preparatów służących pielęgnacji skórek wokół paznokci. Postaramy się opisać te najbardziej skuteczne i wskazać, ja je stosować, by uzyskać najszybsze i – jednocześnie – najtrwalsze efekty.

Olejki do skórek i paznokci

Dokuczają Ci suche i zniszczone skórki wokół paznokci? Wypróbuj specjalny olejek! Z uwagi na naturalny skład, nie tylko doskonale radzi sobie z przesuszeniami, ale i wzmacnia zniszczoną płytkę. Do innych pozytywnych aspektów działania olejków do skórek i paznokci zaliczają się również wygładzenie skóry dłoni i naskórka oraz wyrównanie kolorytu paznokci. Sposób użycia produktu jest także bardzo szybki i prosty. Wystarczy nałożyć olejek i wmasować go w całe dłonie, ze szczególnym uwzględnieniem skórek.

Oliwki do skórek i paznokci

Oliwki do skórek i paznokci najczęściej posiadają szereg właściwości pielęgnacyjnych i regeneracyjnych. Można je znaleźć zarówno w wersji perfumowanej, jak i bezzapachowej. Doskonale nawilżają, odżywiają i uelastyczniają skórki wokół paznokci. Skutecznie przeciwdziałają ich przesuszaniu się z uwagi na to, że tworzą niewidoczną warstwę okluzyjną, zapobiegającą utracie wody z naskórka. W swoim składzie posiadają wiele witamin, olejów oraz wyciągów roślinnych. Jeżeli borykasz się częstymi przesuszeniami i podrażnieniami skórek, to produkt idealny dla Ciebie! Tym bardziej, że można go stosować nie tylko na zakończenie manicure, ale i – podobnie jak krem – nawet kilka razy w tygodniu.

Balsamy-maski do skórek i paznokci

Witaminy, enzymy i kwasy owocowe – wszystkie te substancje fantastycznie wspierają w procesie pielęgnacji skórek wokół paznokci, choć nie tylko. Balsamy-maski do skórek i paznokci charakteryzują się fenomenalnymi właściwościami i szybkim działaniem. Dogłębnie nawilżają, regenerują oraz poprawiają kondycję płytki, jednocześnie nie wpływając negatywnie na trwałość wykonanej stylizacji paznokci. Preparatów tego typu nie używa się tak często, jak olejków czy oliwek, ale nie oznacza to, że są mniej skuteczne (a często – wręcz przeciwnie)! Wiele paznokciomaniaczek łączy zresztą działanie oliwek i balsamów-masek, by zintensyfikować efekty pielęgnacyjne.

Kremy i sera do skórek i paznokci

Jeżeli szukasz preparatów do pielęgnacji skórek wokół paznokci, z pewnością widziałaś już wiele kremów i serów. Jak wybrać najlepszy produkt? Który z nich jest najbardziej skuteczny? Tu już wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Każdy z tych specyfików posiada inny skład, więc różni się także właściwościami. Niezależnie jednak od tego, który wybierzesz, najważniejsza jest zawsze systematyczność stosowania. Tylko wtedy możesz liczyć na wymierne efekty działania produktu.

Domowe metody pielęgnacji skórek wokół paznokci

Często bywa tak, że paznokciomaniaczki łączą stosowanie kosmetyków do skórek wokół paznokci z domowymi metodami, polegającymi na używaniu do tego celu produktów codziennego przeznaczenia. Nie trzeba zresztą długo szukać… Fenomenalnie działa chociażby oliwa z oliwek – genialne źródło witaminy E oraz kwasów omega. Można ją wcierać w skórki wokół paznokci, a także stosować w formie kąpieli. Jeśli nie oliwa, to co? Świetnie sprawdzają się również miód, olej kokosowy i jojoba. Każdy z tych produktów można stosować bezpośrednio na skórki wokół paznokci, ale i na całe dłonie.

biało srebrna paznokcie

Skórki wokół paznokci – usuwać je czy odsuwać?

Wiele paznokciomaniaczek uważa, że skórki wokół paznokci są tak nieestetyczne, że należy się ich regularnie pozbywać. Jednak… Jak to robić? Niektórzy uważają, że wystarczy odsuwać skórki, inni natomiast preferują ich całkowite usunięcie. W każdym przypadku najpierw warto jednak odpowiednio je zmiękczyć. Dopiero po kilku minutach można rozpocząć proces odsuwania skórek wokół paznokci, a potem – ewentualnie – także ich usuwania. Zawsze należy dbać o stan swojej płytki. Wtedy każdy zabieg pielęgnacyjny będzie zdecydowanie prostszy i szybszy, a jego efekty – bardziej spektakularne. Pamiętaj o regularności we wszystkich swoich działaniach. To zagwarantuje Ci maksymalne rezultaty.

0