Frezy do paznokci – rodzaje i zastosowanie

Frezy są jednym z najważniejszych elementów frezarki, bez której nie może obyć się żadna profesjonalna stylistka paznokci. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów – różniących się tworzywem i kształtem. Które wybrać? Czym się różnią? Jakie jest ich przeznaczenie?

Frezy do paznokci – rodzaje

W zależności od wykonania, frezy dzielimy na ceramiczne, diamentowe, kamienne, gumowe i karbidowe. Każdy rodzaj posiada nieco inne zastosowania i jest używany na innym etapie wykonywania manicure. To, jakie frezy są najlepsze, jest kwestią indywidualną stylistki paznokci. W zależności od surowca, potrzebnego do ich wytworzenia, są one mniej lub bardziej trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Mimo że każdy rodzaj ma swoje zwolenniczki, niektóre frezy są jednak bardziej popularne i częściej używane, jak np. diamentowe. Wynika to głównie z materiału, użytego do ich wyprodukowania oraz szerokiego zastosowania przy wykonywaniu manicure.

Frezy do paznokci – zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy, poszczególne typy frezów do paznokci różnią się m.in. zastosowaniem. Frezy ceramiczne są np. bardzo uniwersalne. Służą zarówno do zdejmowania akrylu i żelu, nadawania kształtu paznokciom przedłużanym, obrabianiu skórek, jak i usuwaniu odcisków. Są odporne na nagrzewanie, więc nawet początkujące stylistki paznokci sobie z nimi poradzą. Nieco inne są frezy diamentowe. Z uwagi na swą trwałość, idealnie nadają się do obrabiania skórek i zrogowaciałej skóry. Ponadto, precyzyjnie ściągają lakier i nadają kształt paznokciom. Podobne zastosowania posiadają frezy kamienne. Można je jednak stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Oprócz tego, służą także matowieniu płytki. Frezy gumowe są przeznaczone do polerowania i nabłyszczania niemal każdej płytki paznokcia. Frezy karbidowe są natomiast dla wielu stylistek paznokci idealnymi frezami do paznokci hybrydowych (precyzyjnie ściągają hybrydy). Posiadają do tego wszechstronne zastosowanie w usuwaniu lakieru, kształtowaniu płytki oraz pracy z problematyczną skórą na piętach. Każdy rodzaj frezów może występować w różnych kształtach.

frezy do paznokci hybrydowych

Frezy do paznokci – kształty

Frezy do paznokci występują w różnych kształtach. Kulki doskonale sprawdzą się przy usuwaniu odcisków czy obrabianiu skórek. Szpice służą do oczyszczania pięt oraz zrogowaciałych paznokci. Stożki natomiast doskonale usuwają żele i akryle. Można kupić również frezy do paznokci w kształcie walca. Są to frezy do paznokci hybrydowych, żelu oraz akrylu. Idealnie usuwają te typy lakierów, a także ułatwiają pracę przy wale paznokciowym.

Frezy do paznokci – jakie wybrać?

Jak widać, zastosowanie frezów do paznokci jest zależne od tworzywa, z którego są wytworzone oraz ich kształtu. Jakie kupić? Które są najlepsze? Wszystko jest kwestią subiektywną. Niektóre stylistki paznokci na pierwszy raz kupują od razu gotowy zestaw frezów do paznokci. Dzięki temu mogą być spokojne, że będą posiadać wszystkie najbardziej potrzebne rodzaje i kształty. Bardziej doświadczone stylistki paznokci wybierają już frezy, którymi im się najlepiej pracuje. Wybór swoich faworytów to jednak kwestia czasu.

Frezy do paznokci będą idealne do wykonania pedicure!

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *