Przydatne akcesoria do wycinania skórek

Opracowanie skórek jest jednym z bardziej istotnych elementów manicure i pedicure. Dlaczego? Lakier na skórkach wygląda po prostu nieestetycznie. Wiele osób obawia się samodzielnego usuwania skórek. Nieumiejętne posługiwanie się np. cęgami może skutkować urazem płytki paznokcia i jej okolic. Na rynku dostępnych jest kilka różnych akcesoriów do wycinania skórek. Zanim jednak je przedstawimy – warto przypomnieć, co przyspiesza i ułatwia proces wycinania skórek.

Zmiękczenie skórek kluczem do sukcesu

Krem do rąk to kosmetyk, używany regularnie przez większość kobiet. Nie każda jednak wie, że na rynku istnieją również preparaty odpowiednie do rąk, skórek i paznokci jednocześnie. Dzięki nim Twoje skórki będą zawsze odpowiednio nawilżone i miękkie, a proces ich usuwania – szybszy i prostszy. Możesz się również zaopatrzyć w preparat dedykowany skórkom (najczęściej w formie żelu/lakieru). Aplikuje się go bezpośrednio przed ich wycinaniem i również zmiękcza je skutecznie. Przed usunięciem skórek warto przygotować swoim dłoniom także ciepłą kąpiel w wodzie z dodatkiem specjalnego preparatu lub soku z cytryny i kilkoma kroplami olejku (np. rycynowego).

Czym wycinać skórki skutecznie?

Akcesoriów do wycinania skórek jest coraz więcej. Jakie jest najlepsze? Czy istnieje narzędzie “doskonałe”?

● Cążki (cęgi)

Cążki (lub cęgi) są chyba najbardziej popularnym sprzętem do wycinania skórek, wykorzystywanym zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ich rodzajów i modeli. Możesz kupić cęgi wykonane ze stali nierdzewnej, chromowane, z profilowanymi rączkami, na jednej lub dwóch sprężynach… Innymi słowy – do wyboru, do koloru. Jak podjąć decyzję, które będą najlepsze akurat dla Ciebie? Najlepiej jest wypróbować kilka typów, a także skonsultować się z fachowym doradcą w hurtowni lub sklepie kosmetycznym. Jedno jest pewne – żeby skutecznie i bez podrażnień wyciąć skórki, cążki muszą być naprawdę ostre. Jeśli Twoje są już stępione – powinnaś kupić nowe albo naostrzyć te, które posiadasz.

● Radełka

Radełko do skórek to długie, metalowe narzędzie, najczęściej posiadające 2 końcówki – jedną do wycinania skórek, a drugą – do ich odsuwania. To właśnie dzięki swojej wielofunkcyjności radełko jest tak często używane również w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Najczęściej w trakcie wycinania skórek stosuje się obie końcówki radełka. Na początku najdłuższe i najmniej estetyczne skórki wycina się delikatnie ostrą stroną. Następnie – używając końcówki przypominającej wyglądem “kopytko” – odsuwa się mniej widoczne skórki i to, czego nie udało się wyciąć stroną ostrą.

Profesjonalne metody wycinania skórek

Oprócz cęgów i radełka, skórki można usunąć również frezarką. Jest to jednak rozwiązanie, stosowane raczej przez profesjonalne stylistki paznokci. Nie rekomendujemy go osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wykonywaniem manicure w warunkach domowych. Na szczęście istnieje wiele innych opcji skutecznego wycinania skórek bez użycia profesjonalnych sprzętów. Być może na początku zajmie Ci to dość dużo czasu, ale z czasem wszystko będzie szło coraz sprawniej. W końcu trening czyni mistrza!

 

Pilnik do paznokci niezbędnym narzędziem stylistki paznokci – sprawdź jeszcze jakich narzędzi używają profesjonalne stylistki paznokci!

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *