Te zdobienia mają moc – metaliczne paznokcie

Metaliczne paznokcie to jeden z najmodniejszych i najmocniejszych trendów w stylizacjach paznokci z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Efekt chromu na paznokciach jest bardzo popularny także latem. Czym jest? Jak go wykonać? Jakie są możliwości jego stosowania? Jak go nosić?

Siła i blask metalu

Metaliczne paznokcie hybrydowe to paznokcie sprawiające wrażenie bycia pokrytymi chromem lub innym metalem. Mienią się w charakterystyczny sposób, błyszczą i dają niepowtarzalny efekt tafli lustra. Wyglądają wyjątkowo, przyciągają wzrok, a jednocześnie są odbierane jako bardzo eleganckie, choć także i ekstrawaganckie. Warto choć raz spróbować ten efekt na paznokciach!

pyłek-do-metalicznych-paznokci-srebrny

Jak wykuć metal na paznokciach?

Efekt chromu na paznokciach uzyskuje się poprzez skorzystanie ze specjalnego pyłku do lakierów hybrydowych, nadającego ten specyficzny, a jakże pożądany metaliczny blask. Pyłek nakłada się na koniec wykonywania manicure lakierami hybrydowymi, wcierając go w top. Należy to zrobić bardzo dokładnie – wtedy uzyska się najdoskonalszy efekt. Nadmiar produktu usuwa się pędzelkiem. Wykonanie supermodnego efektu wymaga zatem zaopatrzenia się w tylko jeden dodatkowy produkt i dołożenia tylko jednego kroku do zwykłego procesu wykonywania manicure lakierami hybrydowymi.

Różne wersje szlachetnych metali

To, jaki efekt metalicznego odcienia otrzymamy ostatecznie na paznokciach zależy od tego, jakiego lakieru hybrydowego użyjemy przed zastosowaniem pyłku z efektem chromu. Daje to całe mnóstwo, także niespodziewanych możliwości wynikających z posiadania tylko jednego dodatkowego produktu w naszym zestawie do manicure hybrydowego. Metaliczne paznokcie mogą przyjmować przede wszystkim typowy dla metali odcień szarawo-srebrny. Pyłek nałożony na beżowy lakier hybrydowy nada z kolei paznokciom szlachetny złoty blask. Opcji jest jednak dużo, dużo więcej – warto wypróbować kombinacje z innymi odcieniami lakierów hybrydowych by uzyskać efekt na przykład różowego złota czy zielonkawego metalicznego odcienia.

Iść na całość?

Efekt chromu na paznokciach można z powodzeniem stosować na wszystkich paznokciach dłoni. Taka aplikacja nie będzie wydawała się przesadzona, a nabierze bardzo eleganckiego, choć i przykuwającego wzrok charakteru. Metaliczny efekt będzie dobrze wyglądał także zastosowany na jednym czy dwóch wybranych paznokciach u dłoni, a także – jeśli poświęcimy więcej czasu na skrupulatną aplikację – na części paznokci, na przykład na samych ich końcówkach. Opcji jest zatem dużo i każda ma potencjał by przyciągnąć uwagę.

Jak nosić metaliczne paznokcie?

Metaliczne paznokcie to dość uniwersalna stylizacja dla naszych dłoni. Na pewno jest to jeden z najbardziej popularnych trendów tego lata – sprawdzi się na wakacyjnych wyjazdach czy letnich festiwalach i imprezach. Efekt chromu na paznokciach będzie świetnie pasował także do czarnych zestawów ubrań. Paznokcie z metalicznymi detalami czy na przykład w różowozłotych odcieniach można z powodzeniem nosić także na co dzień.

metaliczne-paznokcie-róż

 

Zainspiruj się również naszymi propozycjami manicure na komunię świętą!

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *