Świąteczne zdobienia paznokci – co jest modne w 2019 roku?

by

Boże Narodzenie to jeden z najbardziej magicznych okresów w całym roku. To czas, na który się czeka z radością i ekscytacją. Dzieci najbardziej cieszą się na prezenty od Mikołaja. Dorośli natomiast nie mogą się doczekać spotkań przy wigilijnym stole z bliższą i dalszą rodziną. W Święta jeszcze bardziej niż zwykle chce się wyglądać wyjątkowo i elegancko. Specjalnie przygotowany na tę okazję ubiór, dopracowany makijaż i oryginalny manicure dodadzą szyku i sprawią, że poczujesz się jeszcze lepiej. Dziś skupimy się na świątecznych paznokciach Jak powinny wyglądać? Co jest obecnie modne w stylizacji płytek?

Świąteczne zdobienia paznokci – garść inspiracji

Świąteczne paznokcie sprawią, że Twoja bożonarodzeniowa stylizacja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Poniżej przedstawimy kilka inspiracji dla paznokciomaniaczek (i nie tylko). Chcielibyśmy udowodnić, że świąteczny manicure wcale nie musi zajmować długich godzin i często można go wykonać nawet w swoim domu.

Modne kolory na paznokciach na Boże Narodzenie

Jeżeli chodzi o kolory lakierów hybrydowych, najmodniejsze w sezonie świątecznym – z pewnością nikogo nie zaskoczymy. Są to barwy nierozerwalnie związane z Bożym Narodzeniem. Czerwień, zieleń, srebro czy złoto to najbardziej popularne i najczęściej wybierane kolory przy stylizacji paznokci. Mat czy błysk? A może brokat? Tu już wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre kobiety decydują się na jeden kolor na swoich paznokciach. Inne natomiast oprócz tego ozdabiają swoje płytki. Zanim jednak przejdziemy do zdobień na świątecznych paznokciach, warto podkreślić jedną istotną kwestię:

Przed świętami warto postawić na manicure hybrydowy!

Dlaczego? Jeżeli na wieczerzę wigilijną zapraszasz bliskich do swojego domu doskonale wiesz, ile przygotowań przed Tobą. Gotowanie, zmywanie, sprzątanie – to wszystko wpływa na trwałość stylizacji paznokci. Dlatego warto poświęcić czas na wykonanie manicure hybrydowego. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoje świąteczne paznokcie pozostaną w nienagannym stanie na dużo dłużej.

Świąteczne zdobienia paznokci

Jeżeli chodzi o zdobienia płytek na Boże Narodzenie, istnieje co najmniej kilka modnych wzorów. Oto niektóre z nich.

Świąteczne symbole na płytkach

Jeżeli jesteś bardziej zaawansowaną paznokciomaniaczką i masz nieco więcej czasu, dobrym pomysłem jest wymalowanie na płytkach symboli świąt. Co byś powiedziała na choinki, prezenty lub Mikołaja? Zdajemy sobie sprawę z faktu, że do ich wykonania wymagana jest ogromna precyzja i cierpliwość. Jeśli marzy Ci się taka stylizacja paznokci, a nie posiadasz odpowiednich umiejętności, możesz zawsze oddać się w ręce profesjonalistki w salonie urody. Jeżeli mimo wszystko chciałabyś samodzielnie wykonać manicure, zastanów się nad użyciem naklejek?

świąteczne stylizacje paznokci

Świąteczne zdobienia paznokci – naklejki

Stylizacja paznokci przy użyciu naklejek jest jedną z najprostszych i możliwych do wykonania przez każdą, nawet początkującą paznokciomaniaczkę. Wybór wzorów naklejek jest tak duży, że każda kobieta znajdzie wśród nich coś dla siebie. Na wszystkie płytki możesz zastosować ten sam wzór albo zaszaleć i wybrać kilka rodzajów naklejek. Jedno jest pewne – taka stylizacja jest trwała, a jej wykonanie zajmuje bardzo niewiele czasu. Jeśli nie naklejki, może postawisz na stemple?

różowe paznokcie hybrydowe z gwiazdkami

Świąteczne stemple na płytkach

Bardzo prostym i szybkim sposobem stylizacji płytek jest także stemplowanie. Świąteczne paznokcie, na których odciśniesz wzór choinki, prezentu czy Mikołaja, będą wyglądać oryginalnie i wyjątkowo. Wybór blaszek ze wzorkami do stempli jest tak ogromny, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ostatnią paznokciową inspiracją na Boże Narodzenie są efekty na płytkach.

czarna stylizacja paznokci na wigilię

Błysk na paznokciach idealny na Święta

Jeżeli kiedykolwiek wykonywałaś manicure przy użyciu pyłków, z pewnością wiesz, jak spektakularna i oryginalna jest taka stylizacja. Efekt holo, lustra czy syrenki idealnie nadają się również na Boże Narodzenie. Gwarantujemy, że taka stylizacja paznokci będzie absolutnie wyjątkowa i doskonale sprawdzi się także przy świątecznym stole. Szczególnie, gdy połączysz ją z odpowiednio dobranym makijażem i strojem.

różowa stylizacja paznokci na święta Bożego Narodzenia

Świąteczne paznokcie to zadbane paznokcie

Oczywiście, mimo że pomysł na oryginalny manicure jest bardzo istotny, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu płytek. Zaniedbane paznokcie nigdy nie będą wyglądać dobrze. Jeszcze przed malowaniem zawsze przeznacz czas na ukształtowanie płytek, ich wypolerowanie i usunięcie skórek. Nie dość, że manicure będzie wyglądać wtedy zdecydowanie lepiej, Twoja stylizacja utrzyma się na paznokciach dużo dłużej…

1