Na co zwracać uwagę przy wyborze frezarki do paznokci?

by

To, jak będzie wyglądać wykonany przez Ciebie manicure zależy przede wszystkim od tego, jak przygotujesz dłonie i paznokcie. Używanie profesjonalnych narzędzi pozwoli Ci na uzyskanie spektakularnych efektów – nawet na dłoniach, które od dłuższego czasu nie były odpowiednio pielęgnowane. Do najbardziej skutecznych urządzeń, używanych w trakcie wykonywania manicure, zaliczamy frezarkę do paznokci.

Frezarki do paznokci – do czego służą?

Frezarka do paznokci jest to urządzenie elektryczne, służące przede wszystkim do zdejmowania stylizacji, matowienia płytki do zabiegu manicure i pedicure, a także sprzyjające poprawie kondycji dłoni lub stóp. Używają jej głównie profesjonalne stylistki paznokci w trakcie wykonywania manicure lub pedicure. Frezarki do paznokci używa się również do usuwania skórek, a także pozbycia się odcisków lub zrogowaciałej skóry (szczególnie tej na piętach). Stylistki paznokci wykorzystują ją także do ściągania żelu, akrylu lub hybryd. Generalnie umożliwia ona naprawdę wiele – wystarczy posiadać odpowiednie frezy.

frezarki do paznokci

Jaka frezarka do paznokci do użytku domowego będzie najlepsza?

Na co należy zwracać szczególną uwagę przy wyborze frezarki do paznokci? Na początku ustal, co jest dla Ciebie priorytetem – szybkość sprzętu, komfort jego użytkowania, jakość dołączonych frezów, a może coś innego?

Moc

Moc urządzenia jest jednym z najbardziej istotnych jego parametrów. Dlaczego? To ona ma wpływ na to, jak szybko skończysz pracę. Jeżeli frezarki do paznokci używasz jedynie do manicure – niezbędne minimum to ok. 20-30 W. Jeśli wykonujesz nią również pedicure – wymagana minimalna moc to 35 Wat.

Obroty

Optymalna ilość obrotów na minutę w dobrych frezarkach do paznokci to między 20 000 a 40 000. Niektóre frezarki pozwalają na regulację ilości obrotów w zależności od czynności, jakie się nią wykonuje. To zdecydowanie ułatwia pracę stylistkom paznokci i jest bardzo pożądaną opcją.

Głowica

Głowica jest jednym z kluczowych elementów frezarki do paznokci. To do niej mocuje się odpowiedni frez. Stylistki paznokci, które frezarek używają do wielu czynności i często zmieniają końcówki, docenią na pewno głowicę typu twist-lock. Umożliwia ona wymianę frezu jednym ruchem dłoni, co jest bardzo przydatne w trakcie wykonywania zabiegów manicure lub pedicure.

Ilość i jakość dołączonych frezów

Najlepsze, najtrwalsze frezy to te wykonane ze stali szlachetnej. Są bardzo odporne na korozję, a także łatwe do czyszczenia. Niektóre frezarki posiadają w zestawie również frezy jednorazowe, które wyrzuca się po każdym użyciu. Kupując frezarkę do paznokci dowiedz się dokładnie, ile frezów znajduje się w zestawie i jakiej są one jakości.

Kształt głowicy

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na komforcie użytkowania frezarki do paznokci, koniecznie weź pod uwagę kształt rączki, czyli głowicy. Ergonomiczna rączka to taka, która idealnie leży w dłoni i jest stabilna. Każdy człowiek posiada nieco inny chwyt, więc nie sugeruj się opiniami z Internetu. Ważne, żebyś chwyciła w dłoń kilka urządzeń i samodzielnie oceniła, które jest dla Ciebie najlepsze.

Głośność

Dla wielu stylistek paznokci bardzo istotnym czynnikiem, wpływającym na zakup frezarki jest jego głośność. Im cichszy sprzęt – tym lepiej. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie frezarki, która nie wpłynie na komfort komunikacji między stylistką a klientką. Urządzenie nie powinno również działać drażniąco na słuch po dłuższym czasie użytkowania. Pamiętaj, że jeśli posiadasz swój salon, będziesz go używać codziennie.

Rozmiar i waga

Wszystko zależy od tego, gdzie planujesz wykorzystywać frezarkę do paznokci. Jej rozmiar i waga będą szczególnie istotne w przypadku stylistek mobilnych. Jeżeli wykonujesz manicure i pedicure w salonie lub domu, jej wielkość nie będzie z pewnością dla Ciebie tak ważna. Wyjątkiem jest tu sytuacja, gdy limituje Cię przestrzeń, którą posiadasz.

Frezarki do paznokci – czy są niezbędne?

Na koniec postaramy się odpowiedzieć na kluczowe pytanie, które zadaje sobie wiele maniaczek paznokci. Czy frezarka do paznokci jest naprawdę niezbędna? Jeżeli jesteś profesjonalną stylistką i prowadzisz działalność w zakresie wykonywania manicure i pedicure, ten sprzęt zdecydowanie ułatwi i przyspieszy Ci codzienną pracę. Jej zakup szybko Ci się zwróci, jako że dzięki niej będziesz w stanie przyjąć więcej klientek. Do użytku domowego frezarka do paznokci nie jest z pewnością niezbędna. Oczywiście – to ogromne ułatwienie, ale wykonując samodzielnie stylizację paznokci, posiadając odpowiednio dużo czasu, podobny efekt uzyskasz za pomocą pilników. Decyzja należy tylko do Ciebie.

0

Brak Komentarzy

What do you think?