Jak wyczyścić zalane skórki?

by

Jak można w kilku słowach opisać idealny manicure hybrydowy? “Estetyczny, trwały i bez smug” – takie odpowiedzi padają chyba najczęściej. Zalane skórki potrafią zdecydowanie obniżyć satysfakcję z wykonanej stylizacji hybrydowej. Oczywiście, najprościej byłoby napisać, że przecież wystarczy dobrze przygotować płytkę przed malowaniem. I to jednak nie gwarantuje, że Twój manicure będzie wyglądał olśniewająco. Pamiętaj również, że zalane skórki zawsze można wyczyścić. Jest to prostsze, niż może się wydawać. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na usuwanie lakieru ze skórek!

Czyszczenie zalanych skórek – w co powinnaś się zaopatrzyć?

Jeśli wydaje Ci się, że, aby wyczyścić zalane skórki, potrzebujesz wielu skomplikowanych preparatów, nic z tych rzeczy! Wystarczy naprawdę niewiele, by nieestetycznie pomalowane paznokcie zamienić w fenomenalny, spektakularny manicure! Najprostsze rozwiązania są najlepsze? Oczywiście, że tak! Niezależnie od tego, którą z opisanych przez nas poniżej metod wybierzesz, warto, żebyś zaopatrzyła się w aceton, skośny pędzelek, gąbeczkę, ręczniki papierowe, a także patyczek. Przyda Ci się również krem do skórek i dłoni. Zresztą, jesteśmy przekonani, że większość paznokciomaniaczek ma wszystkie te rzeczy w swojej kosmetyczce, a nawet jeśli nie – są one powszechnie dostępne.

Metody na zalane skórki

Sposobów na zalane skórki jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są bardziej, inne – mniej czaso- i pracochłonne. Wszystkie łączy jednak to, że charakteryzują się wysoką skutecznością. Sprawdź to sama!

Moczenie, (wy)czyszczenie i nawilżenie

Ta metoda na zalane skórki jest chyba najmniej inwazyjną (i – maksymalnie bezpieczną). Poradzą sobie z nią nawet te paznokciomaniaczki, które dopiero zaczynają samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy. Aby wszystko się udało, trzeba jednak pamiętać o jednej, ważnej rzeczy. Paznokcie muszą być całkowicie suche. Dopiero po odczekaniu odpowiedniego czasu po zakończonym manicure, można przejść do wyczyszczenia skórek z lakieru hybrydowego. Najpierw kilka minut mocz dłonie w ciepłej wodzie (możesz włożyć je np. do miski z płynem). Nie musisz dodawać nawet żadnej substancji myjącej – wystarczy czysta ciecz. Następnie, po wyjęciu dłoni z wody, delikatnie wyszoruj gąbką zabrudzone skórki. Gdy już uzyskasz pożądany efekt, zaaplikuj na nie krem, by dodatkowo nawilżyć skórę. Nic więcej nie potrzeba, by dokładnie wyczyścić zalane skórki.

Czyszczenie zalanych skórek pędzelkiem z acetonem

Kolejna metoda jest również bardzo prosta. Różni się od poprzedniej jednak tym, że niezbędny jest tu aceton. Aby odpowiednio przygotować się do czyszczenia zalanych skórek, zacznij od rozłożenia kilku ręczników papierowych. Przydadzą Ci się one, by na bieżąco wycierać pędzelek. Ponadto, wlej aceton do niewielkiego pojemnika – może być to nawet kieliszek czy przykrywka od słoika. Po zanurzeniu pędzelka (najlepiej skośnego) w płynie, wystarczy już tylko bardzo delikatnie usunąć jego nadmiar i rozpocząć czyszczenie skórek. Pamiętaj jednocześnie o tym, by po każdym kontakcie pędzelka ze skórką przetrzeć go o ręcznik. Niektórzy, zamiast pędzelkiem, czyszczą zalane skórki wacikiem. W tym jednak przypadku skuteczność zabiegu jest zdecydowanie mniejsza, a proces – bardziej problematyczny.

Patyczek do uszu alternatywą dla pędzelka

Jeśli szukasz alternatywy dla skośnego pędzelka, koniecznie wypróbuj patyczek do uszu! Z pewnością istnieje zdecydowanie większa szansa na to, że masz go w swoim domu, zresztą podobnie jak i produkt z acetonem, którym powinnaś go nasączyć. Następnie wystarczy już tylko delikatnie usunąć lakier hybrydowy z ubrudzonych skórek. W przypadku patyczka ogromnym plusem jest również to, że możesz samodzielnie nadać jego końcówce inny kształt, aby być bardziej precyzyjną podczas czyszczenia. W sklepach kosmetycznych możesz znaleźć również specjalne korektory w pisaku – przeznaczone właśnie do usuwania lakieru z nawet najtrudniej dostępnych miejsc. W tym przypadku nie musisz już nasączać ich dodatkowo żadnym preparatem.

jak wyczyścić zalane skórki

Znajdź najlepszą metodę na zalane skórki!

Jak widzisz, metod na zalane skórki jest naprawdę wiele. Kąpiel wodna, pędzelek czy też patyczek do uszu nasączony acetonem, korektor w pisaku… Nie jesteśmy w stanie napisać, który sposób jest najlepszy, ponieważ to sprawa indywidualna. To, co dla Twojej koleżanki może być najprostsze, niekoniecznie musi być równie wygodne i dla Ciebie. Dlatego też warto przetestować różne metody, aby znaleźć tę najlepszą dla siebie.

0