Fakty i mity dotyczące manicure hybrydowego

by

 

Na temat manicure hybrydowego – wraz z rosnącą jego popularnością – narosło już sporo mitów. Jest też także sporo kwestii, co do których nie jesteśmy przekonani jeśli chodzi o tę metodę stylizowania paznokci. Jakie są fakty i mity na temat manicure hybrydowego? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

przykład manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy niszczy paznokcie.

To mit. Choć w niektórych przypadkach może być faktem. Manicure hybrydowy nie powinien niszczyć paznokci. Często nawet nałożenie warstw lakieru hybrydowego, zabezpieczenie i topem i utwardzenie w lampie do paznokci hybrydowych wspomaga w utwardzaniu paznokci i zapobiega ich łamaniu się. Powyższe zdanie może być jednak niestety faktem – przede wszystkim, gdy manicure hybrydowy nakładany jest niepoprawnie, a przede wszystkim jest niewłaściwie zdejmowany. Nieprofesjonalne posługiwanie się frezarką czy pilniczkiem albo zbyt długie przetrzymywanie paznokci w oparach acetonu może wpływać niekorzystnie na kondycję paznokci. Warto zadbać zatem o jakość usługi realizacji manicure hybrydowego, a nakładając go samodzielnie – pamiętać o delikatności naszych pazurków. Dobrze nałożony manicure hybrydowy nie zniszczy paznokci!

Paznokcie pod manicure hybrydowym nie oddychają.

To mit. Albowiem paznokcie zarówno przed wykonaniem manicure hybrydowego, jak i po… zwyczajnie nie oddychają. Są one jedynie rogową osłoną paznokcia, tkanką martwą. Potraktowane lakierami hybrydowymi nie są pozbawiane brutalnie tlenu. Możemy być pewne, że po zdjęciu hybryd płytki paznokciowe nie wykonują głębokiego oddechu ulgi 😉

Manicure hybrydowy można robić samemu w domu.

To fakt! Jak najbardziej można zdecydować się na samodzielnie wykonywanie manicure hybrydowego w domowym zaciszu. Wszystko, czego potrzebujesz, to: lampa do paznokci hybrydowych, cleaner, top, narzędzia do przygotowywania płytki paznokciowej, a więc bloczek polerski i pilniczek oraz oczywiście gama ulubionych kolorów lakierów hybrydowych! Jeśli decydujesz się także na samodzielnie zdejmowanie hybryd – a należy podkreślić, że jest to już zadanie trudniejsze i wymaga delikatności i odpowiedniego podejścia, musisz także zaopatrzyć się w produkt do zdejmowania hybryd, na przykład aceton i waciki bezpyłowe. Z takim zestawem wykonywanie manicure hybrydowego jest niestraszne nikomu!

Istnieją przeciwwskazania do korzystania z manicure hybrydowego.

To fakt. Takim przeciwwskazaniem są w pierwszej kolejności choroby paznokci. Przed aplikacją manicure hybrydowego warto się upewnić, że nie mamy na przykład grzybicy paznokci czy innych schorzeń dermatologicznych. Pewną barierą są także ewentualne reakcje alergiczne, choć aktualnie na rynku istnieje tak szeroka gama różnego rodzaju produktów do manicure hybrydowego, że odpowiedni produkt dla siebie znajdą także alergiczki, chcące cieszyć się długotrwałą stylizacją paznokci. Ponadto dobrze jest, jeśli paznokcie są także odpowiednio odżywione i zadbane. W dalszym ich zdobieniu wspomogą już na pewno lakiery hybrydowe i dodatki do stylizacji paznokci metodą manicure hybrydowego!

Między kolejnymi aplikacjami manicure hybrydowego należy robić przerwy.

To raczej mit. Choć w przypadku niektórych kobiet może to być faktem. Generalnie nie ma zaleceń, by przerywać sobie cieszenie się manicure hybrydowym. Dlatego śmiało można jeden kolor po upływie jego świetności zamieniać na kolejny. Jeśli jednak widzisz, że Twoje paznokcie potrzebują trochę odpoczynku – głównie jeśli są dość cienkie i widocznie negatywnie odczuwają skutki – wprawdzie bardzo delikatnego – ścierania bloczkiem polerskim w ramach przygotowania do nakładania manicure hybrydowego, nic nie stoi na przeszkodzie, by dać im trochę odpocząć. I jak najbardziej wracać do hybryd!

Produkty do manicure hybrydowego mogą zawierać szkodliwe substancje.

To fakt. Niskiej jakości lakiery hybrydowe mogą zawierać substancje niekorzystne dla kondycji naszych paznokci. Warto zatem pamiętać, by korzystać tylko z produktów, co do których bezpieczeństwa jesteśmy pewni. Zaufani producenci, posiadane przez nich certyfikaty i gwarancje jakości – to elementy, na które powinniśmy zwracać uwagę, wybierając produkty do stylizacji paznokci metodą hybrydową.

Manicure hybrydowy trzyma się na paznokciach dwa-trzy tygodnie.

To fakt! Właśnie to jest największą zaletą paznokci hybrydowych! Właśnie w celu nadania długotrwałego efektu działają wspólnie lampa do paznokci hybrydowych wraz odpowiednio wyprodukowanymi lakierami i ich przyjacielem topem. Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy powinien odeprzeć ataki środków do sprzątania, wielokrotnego otwierania zamków w torebkach czy długich kąpieli. Spokojnie pozostanie z Tobą na długie, piękne dni!

0