Manicure hybrydowy, klasyczny, japoński czy żelowy – jaki wybrać?

Kobiety nigdy nie miały takiego wyboru odnośnie stylizacji paznokci! Mają do dyspozycji nie tylko szeroką gamę barw i wiele różnych możliwości zdobień, ale przede wszystkim – wiele metod stylizacji paznokci. Którą wybrać? Jakie każda z nich ma zalety? A jakie są ich wady? Warto się im przyjrzeć z bliska i wybrać tę idealną dla siebie.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest totalnym hitem ostatnich lat i jego popularność rośnie. Do jego wykonania potrzebne są specjalne lakiery do paznokci, a także dodatkowe produkty w postaci bazy, topu i cleanera, a przede wszystkim – lampa UV/LED. Nakładane w odpowiedniej kolejności produkty utwardzane są następnie w lampie. Efekt – klasycznie pomalowane paznokcie, na których lakier utrzymuje się bardzo długo.

To największa zaleta manicure hybrydowego. Utrzymuje się on na paznokciach ok. 2-3 tygodnie, a jego usunięcie lub zmiana wiąże się najczęściej nie z nietrwałością manicure i jego niszczeniem, ale z powstającym odrostem. Lakier na paznokciach pozostaje w nienaruszonym stanie. Inną zaletą manicure hybrydowego jest jego naturalny wygląd, estetyczny wygląd. No i ta wielość zdobień! Na rynku jest mnóstwo produktów, które wykorzystywane są przy manicure hybrydowym, które upiększają paznokcie – pyłki, brokaty, efekty, folie itd.

Wady? Wadą może być cena – wykonanie manicure hybrydowego jest droższe niż klasycznego manicure. Do jego wykonania potrzeba droższych, specjalnych lakierów do paznokci oraz lampy. Sama aplikacja nie jest jednak trudna i wymaga tylko trochę wprawy. Zajmuje jednak sporo czasu, choć nie wymaga czekania aż lakier sam wyschnie.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny to ten znany od wieków. Wykonywany jest tradycyjnymi lakierami do paznokci, do których nie potrzeba dodatkowych produktów – poza pilniczkiem do paznokci. Lakiery do paznokci nakłada się na płytki paznokciowe i odczekuje aż wyschną.

Zaletą tego sposobu malowania paznokci jest na pewno prostota wykonania. Każda kobieta chociaż raz w życiu malowała paznokcie tą metodą w domowym zaciszu. Lakiery do paznokci do wykonywania manicure klasycznego są tanie i dostępne – często nie tylko w drogeriach, ale w zwykłych sklepach.

Główna wada manicure klasycznego to jego krótkotrwałość – lakiery na paznokciach wykonanych tą metodą potrafią niszczyć się już po kilku dniach, a nawet… godzinach. Łatwo odpryskują, tworząc bardzo nieestetyczny obraz na paznokciach. Ponadto w trakcie nakładania wymagają długiego czasu na wysychanie. Jeśli nie wykażemy się cierpliwością i nie doschną do końca – manicure łatwo się zepsuje zaraz po nałożeniu, co sprawia, że całą pracę z malowaniem paznokci musimy wykonać od nowa.

Manicure japoński

Manicure japoński z kolei to metoda stylizacji paznokci… nie wymagająca lakierów do paznokci. Manicurzystka opracowuje w trakcie zabiegu skórki przy wykorzystaniu na przykład patyczka z drzewa różanego. Po nadaniu właściwego kształtu w paznokcie, jak i w skórki wcierane są specjalne japońskie pasty z odżywczymi właściwościami. Efekt manicure japońskiego jest bardzo delikatny i naturalny.

Naturalność to na pewno główna zaleta manicure japońskiego. Paznokcie są wzmocnione i mają piękny, zdrowy, naturalny wygląd. Są delikatnie błyszczące, ale w sposób, który jest nienachalny i z powodzeniem można go nosić nawet w zawodach o bardzo restrykcyjnych zasadach dotyczących wyglądu paznokci. Ponadto to, że nie używa się lakierów do paznokci sprawia, że nie jest widoczny odrost.

Manicure japoński nie jest jednak specjalnie spektakularny – na wielkie wyjście, gdy wieczorowa stylizacja wymaga odpowiednio efektownego ozdobienia paznokci manicure japoński się nie sprawdzi. Nie używa się tutaj kolorów ani dodatkowych zdobień.

Manicure żelowy

Manicure żelowy – jak sama nazwa wskazuje – wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnego żelu. Tutaj także – podobnie jak w przypadku manicure hybrydowego – korzysta się z cleanera, bazy i lampy UV. Do paznokci przykłada się formę i nakłada kolejne warstwy żelu. Po ściągnięciu formy „opracowuje się” paznokieć, nadając mu odpowiedni kształt.

Podstawowa zaleta manicure żelowego to możliwość dobudowania paznokci – można je przedłużyć przy wykorzystaniu specjalnej formy. To świetna opcja dla pań, którym trudno zapuścić jest własne paznokcie albo mają jakieś ubytki w jednym czy dwóch paznokciach – manicure żelowy pozwala je przedłużyć do długości pozostałych pazurków. Paznokcie żelowe można ponadto zdobić na wiele różnych sposobów i mogą utrzymywać się długo na paznokciach.

Wady manicure żelowego to przede wszystkim czasochłonność wykonania i to, że samo wykonanie raczej wymaga specjalisty – nie zrobimy manicure żelowego same w domu. Paznokcie żelowe nie są ponadto tak elastyczne jak naturalne, co może przeszkadzać niektórym kobietom. Same paznokcie się nie niszczą – podczas ich kilkutygodniowego noszenia pojawia się jednak nieestetyczny odrost.

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *