Czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie?

by

Lakiery hybrydowe przyniosły rewolucję w stylizacji paznokci milionom kobiet. Na sztandarach tej rewolucji widnieją trwałość, funkcjonalność i estetyka. Czy ten kosmetyczny przewrót nie przyniósł jednak negatywnych konsekwencji? Czy lakiery hybrydowe do paznokci są w pełni dla nich bezpieczne?

Uszkodzenia mechaniczne?

Wiele kobiet, które sprawdziły na własnej skórze (a właściwie na własnym paznokciu), jak działa lakier hybrydowy wskazuje na opłakane skutki w postaci osłabienia płytki paznokcia. Wszak element procesu przygotowywania płytki pod nałożenie lakieru hybrydowego wymaga jej zmatowienia, a podobnego potraktowania często wymaga także zdejmowanie hybryd.

Istotnie, matowienie i ściąganie hybryd może powodować uszkodzenia mechaniczne płytki paznokcia – jeśli jest wykonywane nieprawidłowo. Warto zadbać o profesjonalizm nakładania i zdejmowania lakieru hybrydowego. Dobra paznokciowa rewolucjonistka powinna mieć nie tylko właściwą gradację, ale i wyczucie w jego władaniu – należy operować bloczkiem czy pilnikiem do paznokci z odpowiednią mocą, ale i delikatnością.

Choroby

Nie rekomenduje się korzystania z manicure hybrydowego u kobiet z chorobami paznokci, bruzdami, przebarwieniami, wyraźnymi zagłębieniami. Warto przed nałożeniem hybryd przyjrzeć się kondycji paznokci i nie nakładać lakieru na zniszczoną płytkę. Jeżeli trafi do nas klienta u której zauważmy pierwsze objawy choroby – powiedzmy jej o tym. Doradźmy, co powinna zrobić w tej sytuacji i do jakiego lekarza się udać. Nie lakierujmy paznokci ze zmianami chorobowymi, bo może się to przyczynić do pogłębienia problemu. W konsekwencji klientka będzie niezadowolona i zrezygnuje z naszych usług.

Podsumowanie

Jak wskazano, lakiery hybrydowe do paznokci mogą rzeczywiście negatywnie wpływać na ich kondycję. Należy jednak zauważyć, że wszystkie te konsekwencje to skutek niewłaściwego ich stosowania – nieprawidłowej aplikacji, ściągania i nieodpowiedniego ich przygotowania. Zanim zatem stwierdzimy, że lakier hybrydowy zniszczył paznokcie, należy sprawdzić, czy odpowiednio była zastosowana, a dłonie – właściwie na nią przygotowane. Najpierw zadbaj o odżywienie, a potem ciesz się długotrwałą hybrydą.

W naszym wpisie na FB znajdziesz również ankietę na temat metody zdejmowania lakierów hybrydowych!

0

Brak Komentarzy

What do you think?