Jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci?

by

Wiele razy pisaliśmy już o tym, w jaki sposób wykonać manicure hybrydowy. Dziś zajmiemy się natomiast czymś odwrotnym – napiszemy, jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci. Wydaje się, że nieco bardziej popularną metodą jest usuwanie stylizacji przy pomocy acetonu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje również inny sposób na pozbycie się “starego” manicure. Jest on nieco bardziej skomplikowany i wymaga więcej precyzji, ale do jego plusów zalicza się z pewnością szybkość wykonania. W tekście opiszemy – krok po kroku – jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci. Oprócz tego, wyjaśnimy, dlaczego ten sposób jest przez wiele osób określany jako najlepszy i – w związku z tym – w czym jest lepszy od zdejmowania hybrydy przy pomocy acetonu.

Usuwanie hybrydy frezarką do paznokci w kilku krokach

Jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci? Przekonaj się, że jest to możliwe nawet w warunkach domowych! Oczywiście, o ile dysponujesz frezarką i odpowiednią końcówką oraz masz wprawę w posługiwaniu się tym sprzętem. Przeczytaj, jak przebiega proces zdejmowania hybrydy frezarką do paznokci. Zanim jednak przejdzie się do samego usuwania stylizacji, trzeba pamiętać o jednej, jakże ważnej, rzeczy…

Grunt to dobrać odpowiednie “narzędzia”!

Najbardziej istotny jest oczywiście dobór właściwego frezu, choć nie tylko! Ustawienie odpowiednich obrotów może okazać się nie mniej istotne… Jeżeli wybierzesz zbyt szybkie, istnieje ryzyko zrobienia sobie krzywdy. Dlatego też osobom początkującym rekomendujemy dobór mniejszej prędkości – mimo że usuwanie hybrydy potrwa wtedy nieco dłużej, nie uszkodzi się płytki.

Zdejmowanie hybrydy frezarką

Gdy już wybierzesz odpowiedni frez i ustawisz właściwe obroty, możesz przejść do “punktu kulminacyjnego” – zdejmowania hybrydy! W jaki sposób tego dokonać? Najczęściej zaczyna się od pracy z frezami gruboziarnistymi i następnie dokonuje się poprawek średnio- lub drobnoziarnistymi. Kluczem do sukcesu jest tu równomierne przesuwanie frezu po płytce, a także utrzymanie przez cały czas optymalnego docisku końcówki frezarki do płytki. Jeśli jesteś profesjonalistką, z pewnością bez problemu usuniesz całość manicure odpowiednim frezem. Jeżeli jednak nie masz dużej wprawy w posługiwaniu się frezarką, możesz nią spiłować tylko te “łatwiej dostępne” części płytki, a resztę usunąć np. pilnikiem.

Odżywienie płytki

Wiele osób zapomina, że po zdjęciu hybrydy frezarką do paznokci należy również odżywić płytkę. Doskonale sprawdzi się do tego nawet zwykła odżywka. Jeśli natomiast tuż po usunięciu stylizacji planujesz wykonanie nowego manicure, wystarczy, że zastosujesz chociażby bazę witaminową, która świetnie regeneruje paznokcie.

Zalety zdejmowania hybrydy frezarką do paznokci

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci. Możesz jednak stwierdzić, że po co korzystać z tego urządzenia, skoro usuwanie stylizacji acetonem jest tak proste… Warto mieć jednak na uwadze, że zdejmowanie hybrydy frezarką do paznokci posiada zdecydowanie więcej zalet niż jakiekolwiek inne metody! Przede wszystkim – umożliwia bardziej dokładne usunięcie manicure (profesjonalistki najczęściej nie muszą już dokonywać żadnych poprawek). Poza tym, sam proces zdejmowania hybrydy trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku korzystania z acetonu. Jest to jeden z głównych powodów, dla których stylistki tak często wybierają właśnie frezarkę do usuwania “starego” manicure swoim klientkom. W końcu czas to pieniądz!

Jeśli nie frezarka do paznokci, to co…?

Jak już wspomnieliśmy kilkakrotnie w tekście, alternatywą dla zdejmowania hybrydy frezarką do paznokci jest użycie do tego celu acetonu. Z tej metody korzystają przede wszystkim te osoby, które manicure hybrydowy wykonują sobie same bardzo rzadko lub dopiero się tego uczą. O ile alternatywny sposób jest prostszy i nie potrzebujesz do niego zaawansowanych urządzeń, wiąże się z kilkoma niedogodnościami. Jednymi z największych są przede wszystkim czas niezbędny na usunięcie stylizacji, a także częsta konieczność dokonania poprawek, by pozbyć się 100% “starego” manicure. Ponadto, nieumiejętne posługiwanie się acetonem może skutkować zniszczeniem płytki! Nie można w końcu zapomnieć, że jest to substancja bardzo szkodliwa i powinna mieć możliwie jak najkrótszy kontakt z paznokciami.

Zdejmując hybrydę frezarką, pamiętaj tylko o jednym…

Na koniec chcielibyśmy uczulić Cię jeszcze na jedną, bardzo ważną sprawę… Pamiętaj, aby nie przesadzać z intensywnością spiłowywania paznokci! Jeśli będziesz zbyt “agresywna”, istnieje ryzyko, że – wraz z lakierem – usuniesz również płytkę! Stosując się jednak do wszystkich naszych porad, na pewno zdejmiesz manicure szybko i skutecznie!

0