Lampa UV/LED do domowego użytku – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

by

Lampa UV/LED to jeden ze sprzętów, który jest absolutnie niezbędny paznokciomaniaczkom, które wykonują sobie hybrydy w domu. Bez niej żadna stylizacja hybrydowa nie utrzyma się na płytce, więc jeżeli nie ma się jej, nie ma sensu w ogóle zaczynać manicure hybrydowego. Jaka lampa UV/LED do domowego użytku jest najlepsza? Na co zwracać uwagę podczas jej poszukiwań? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a z pewnością nie będziesz mieć żadnych problemów z zakupem lampy UV/LED do domowego użytku!

Lampa UV/LED do domu – co jest ważne?

Lampy do utwardzania paznokci można podzielić ze względu na trzy najważniejsze aspekty – zastosowaną technologię, kształt/ rozmieszczenie diod oraz moc. O ile pierwszy czynnik pomijamy (ponieważ omówimy tylko najbardziej wszechstronne lampy UV/LED), skupimy się na dwóch kolejnych. Zarówno kształt, jak i moc są bardzo istotne, jeżeli chodzi o profesjonalne urządzenia. Jeśli chodzi jednak o lampy UV/LED do domowego użytku – i tu nie są one bez znaczenia. Oczywiście, to jednak tylko część rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. W tekście opiszemy także te nieco mniej oczywiste. Wszystko po to, żeby wybór lampy UV/LED do domowego użytku był prosty i szybki.

lampa uv/led do domowego użytku

Kształt

Lampy UV/LED mają różne kształty. Do użytku domowego najczęściej poleca się kopuły. Do lamp w kształcie kopułki warto także dodać ‘wartość’ lustrzanego dna dzięki czemu znacznie lepiej utwardzimy manicure. Niektóre paznokciomaniaczki wybierają również lampy przypominające wyglądem latarkę czy mostek. Są one najmniejsze, bardzo kompaktowe, mieszczą się wszędzie, ale ich moc jest bardzo niewielka i proces utwardzania płytki jest dość czaso- i pracochłonny.

Moc

Istnieje generalna zasada, że im większa moc lampy UV/LED, tym szybciej przebiega proces utwardzania płytki. Do użytku domowego nie potrzeba oczywiście urządzenia o największej możliwej mocy. Jeżeli planujesz wykonywać jedynie manicure hybrydowy, wystarczy Ci lampa UV/LED o mocy 36w. Co innego, gdy już wiesz, że będziesz wykonywać także manicure żelowy. Wtedy potrzebne jest Ci urządzenie o większej mocy – od 48w.

Funkcje

Obecnie lampy UV/LED, dostępne w sklepach i hurtowniach kosmetycznych, są wyposażone w naprawdę wiele funkcji. Pytanie, czy wszystkie wykorzystasz…? Lampa UV/LED do domowego użytku powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze. Można się więc pokusić o zakup urządzenia wyposażonego w ekran LCD. Inną przydatną funkcją jest również timer, dzięki któremu sprzęt samodzielnie się wyłączy po uprzednio ustawionym czasie a także funkcja low heat.

lampa uv/led do domowego użytku

Czas utwardzania

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem przy wyborze lampy UV/LED do domowego użytku jest czas utwardzania. Jest on oczywiście nierozerwalnie związany z mocą urządzenia. Im jest ona wyższa, tym szybciej kosmetyki do paznokci trzymają się płytki. Zastanów się jednak, czy rzeczywiście potrzebujesz tak “szybkiej” lampy UV/LED do domowego użytku…? O ile dla stylistek paznokci w większości przypadków czas to pieniądz, więc zależy im na maksymalnie efektywnym urządzeniu, podczas wykonywania manicure w domu nie zawsze człowiek chce się spieszyć…. Tu już więc decyzja należy tylko do Ciebie!

Wygoda użytkowania

Wygoda użytkowania lampy UV/LED do domowego użytku jest bardzo ważna. Chyba nikt nie lubi korzystać z urządzeń, które przysparzają same problemy. Funkcjonalności i łatwość obsługi sprzętu są bardzo istotne. Szczególnie w przypadku nieco mniej doświadczonych paznokciomaniaczek, jest to niezmiernie ważne.

Niezawodność

Chyba nikt nie lubi sprzętów, które psują się po kilku użyciach…? Jak tego uniknąć? Przede wszystkim wybrać lampę UV/LED sprawdzonej firmy. Takie właśnie urządzenia znajdziesz w sklepie internetowym AllePaznokcie. Wszystko, co mamy w ofercie, jest godne zakupu, dlatego kupując jakikolwiek produkt, dostępny na AllePaznokcie.pl, masz pewność wysokiej jakości.

lampa uvled do domowego użytku allepaznokcie

Znajdź najlepszą lampę UV/LED do domowego użytku i ciesz się z trwałego manicure!

Jak widzisz, wybór lampy UV/LED do domowego użytku nie jest wcale taki prosty. Na rynku znajduje się naprawdę wiele sprzętów tego typu – pozornie bardzo podobnych, ale w rzeczywistości – różniących się wieloma parametrami. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu tekstowi i zawartych w nim informacjach zaoszczędzisz wiele czasu podczas zakupu lampy UV/LED. Jeśli szukasz sprawdzonego urządzenia wysokiej jakości, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu internetowego AllePaznokcie. Pamiętaj, że to dzięki niemu Twój manicure hybrydowy będzie tak trwały i estetyczny.

0