Jaką lampę do paznokci hybrydowych wybrać?

by

Manicure hybrydowy jest obecnie najczęściej wykonywanym rodzajem stylizacji paznokci. Jego popularność wynika między innymi z przedłużonej trwałości lakierów hybrydowych. Niezbędne jest do tego odpowiednie utwardzenie lakieru. Odpowiadają za to specjalne lampy – do najczęściej wybieranych zaliczają się lampy UV, LED oraz UV LED do paznokci. Czym się one różnią? Która jest najbardziej skuteczna? Warto zacząć od charakterystyki poszczególnych rodzajów lamp do paznokci hybrydowych.

Lampy UV – niedrogie i uniwersalne

Lampy UV są bardzo często wybierane przez osoby zaczynające pracę jako stylistki paznokci. Służą do utwardzania zarówno lakierów hybrydowych, jak i żeli akrylowych. W zależności od preferencji, istnieje możliwość zakupu lampy UV kompaktowej, mobilnej (tzw. mostka), bądź większej, do pracy stacjonarnej (tunelu). Lampy UV do paznokci hybrydowych mają wbudowany timer i czujnik ruchu. O ile do użytku domowego można kupić lampę UV o najsłabszej mocy, profesjonalne stylistki paznokci wybierają raczej najmocniejsze – o mocy 36W. Korzystanie z lampy UV nieco komplikuje jego eksploatacja – dość często wymienia się w niej żarówki. Sama lampa należy jednak do tańszych na rynku.

lampa do paznokci z czerwonym światłem

Lampy LED – żywotne i energooszczędne

Jeszcze do niedawna lampy ledowe posiadały bardzo ograniczone zastosowanie. Obecnie na rynku znajdują się również lampy LED, przeznaczone do utwardzania zarówno hybrydy, jak i żelu akrylowego. Do ich ogromnych zalet zaliczamy większą moc niż w przypadku lamp UV – nawet 72W. Ponadto, są energooszczędne i żywotne dzięki zastosowaniu nowoczesnych diod LED. Lampy LED do paznokci hybrydowych posiadają szereg funkcjonalności – kilka czasów pracy, wentylator, czujnik ruchu, a także tryb pracy ciągłej.

Lampy CCFL – połączenie lamp UV i LED

Lampa CCFL do paznokci jest połączeniem lamp UV i LED. Niektórzy nazywają ją nawet lampą UV LED do paznokci. Do jej wyposażenia zaliczamy zarówno diody LED, jak i żarówkę ultrafioletową (na ogół w postaci spirali). Lampa CCFL jest bardzo uniwersalna, posiada całkowitą moc 48W i czas utwardzania już od 10 sekund. Jeżeli chodzi o kwestie eksploatacyjne – diody led się nie wymienia, natomiast żarówka ultrafioletowa niestety może ulec awarii. Nie oznacza to jednak, że w takim przypadku lampa CCFL jest już nie do użycia. Świetlówkę CCFL można wymienić. Koszt zakupu tej lampy jest niższy niż lamp LED, ale wyższy niż UV.

lampa do paznokci uv led

Lampa do paznokci hybrydowych – która najlepsza?

Chyba każda stylistka paznokci na początku swojej drogi zawodowej chciałaby uzyskać informację, która lampa do paznokci hybrydowych jest najlepsza. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji i nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno lampy UV, ledowe, jak i CCFL posiadają swoje zwolenniczki wśród stylistek paznokci. Najważniejsze jest to, żeby praca z lampą była dla Ciebie wygodna, a sam manicure po utwardzeniu lakieru utrzymywał się jak najdłużej. Warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy poszczególnych lamp i ustalić budżet na zakupy. To z pewnością pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu.

Paznokcie w jasnych kolorach – zainspiruj się!

0

Brak Komentarzy

What do you think?