Manicure kombinowany – na czym polega i dla kogo będzie najlepszy?

by

To, że manicure hybrydowy jest popularny, wiadomo nie od dziś. Coraz częściej wprowadza się jednak do “tradycyjnej” stylizacji hybrydowej innowacje, które mają na celu przedłużenie jej trwałości oraz intensyfikację efektu wow! Jednym z takich trendów jest manicure kombinowany. Na czym on polega, jakie są jego największe zalety i jak go wykonać? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego tekstu!

Czym jest manicure kombinowany?

Często określa się go mianem metody malowania “pod skórki”. Rzeczywiście – tych kilka słów najlepiej oddaje specyfikę manicure kombinowanego. Niech nie zwiedzie Cię jego nazwa – kombinowany nie oznacza wcale przekombinowany ani zbyt trudny do nauczenia się go! Zapoczątkowano go w Korei, natomiast obecnie jest już znany na całym świecie i jego popularność rośnie w ekspresowym tempie! Nic dziwnego – manicure kombinowany posiada naprawdę wiele zalet. Dodatkowo – jest uniwersalny, bardzo elegancki i jednocześnie klasyczny.

5 powodów, dlaczego warto wybrać manicure kombinowany!

Mimo że zalety manicure kombinowanego z pewnością nie zamknęłyby się na tak krótkiej liście, postanowiliśmy wymienić tylko te najważniejsze – zarówno dla stylistek paznokci, jak i ich Klientek.

Ekstremalnie wydłuża płytkę

Nie lubisz nosić długich paznokci i – tym samym – wydaje Ci się, że żadne zdobienie nie wygląda dobrze na Twojej płytce? Manicure kombinowany jest wręcz stworzony dla Ciebie! Dzięki temu, że pokrywa się precyzyjnie całą płytkę – nie zostawiając żadnych przestrzeni między nią a skórą, paznokieć wygląda na zdecydowanie dłuższy. Ponadto, istnieje wtedy do pomalowania zdecydowanie większy obszar, co sprzyja tworzeniu jeszcze bardziej spektakularnych zdobień – także na krótkich paznokciach.

niebieski manicure kombinowany

Przedłuża trwałość manicure

Sposób malowania paznokci “pod skórki” wyraźnie wpływa na trwałość stylizacji. Dzieje się to głównie dlatego, że odrost pojawia się zdecydowanie później niż w przypadku “tradycyjnego” manicure. Warto również wspomnieć o tym, iż tak dokładne przygotowanie płytki, jak w przypadku manicure kombinowanego, zawsze sprawia, że stylizacja dłużej pozostaje w nienagannym stanie.

brązowy manicure kombinowany

Opóźnia widoczność odrostu

Jak już pisaliśmy, malowanie “pod skórki” to doskonały sposób na to, by móc cieszyć się idealnym manicure przez wiele tygodni. Odrost, który w przypadku tradycyjnych stylizacji potrafi pojawić się już po kilku dniach, przy manicure kombinowanym jest widoczny dopiero po tygodniu (a czasami nawet i dwóch)! Wszystko zależy od szybkości wzrostu paznokci.

tęczowy manicure kombinowany

Wygląda bardzo naturalnie

Manicure kombinowany to sposób stylizacji, który charakteryzuje się naturalnym wyglądem. Doskonale prezentuje się na płytce zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z efektownym zdobieniem. Wybierając ten rodzaj manicure, z pewnością będziesz zadowolona!

manicure kombinowany ze złotkiem

Gwarantuje efekt wow!

Ostatni powód, dla którego warto wybierać manicure kombinowany, jest bardzo istotny szczególnie dla paznokciomaniaczek uwielbiających się wyróżniać! Jeśli i Ty kochasz stylizacje przykuwające wzrok i takie, które z jednej strony wyglądają naturalnie, ale jednocześnie i spektakularnie – koniecznie wypróbuj manicure kombinowany! Gwarantujemy, że Ty będziesz nim zachwycona, a wszystkie Twoje koleżanki zaczną Cię pytać o sekret efektu wow Twojej stylizacji!

delikatny manicure kombinowany

Jak wykonać manicure kombinowany?

Manicure kombinowany można wykonać zarówno z lakierami hybrydowymi, jak i tradycyjnymi. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można go zrobić także w warunkach domowych! Jak? Przekonaj się sama! Manicure zacznij od przygotowania sobie wszystkich przyrządów i narzędzi, a także zdezynfekowania dłoni. Potem można już przejść do dalszych czynności.

Najważniejsze w przypadku manicure kombinowanego jest dokładne opracowanie skórek. Poza aplikacją płynu do ich zmiękczania, a następnie pracy z cążkami i patyczkiem czy dłutkiem, potrzebna Ci będzie także frezarka. Wszystko po to, by perfekcyjnie opracować płytkę. Jeśli jesteś początkującą użytkowniczką frezarki, najlepiej wybierz do niej końcówki piaskowe. W pozostałych przypadkach doskonale sprawdzą się również diamentowe czy kamienne. Po perfekcyjnym opracowaniu skórek, nadaj kształt płytce, najlepiej używając do tego pilników. Ostatnim etapem jest pomalowanie paznokci metodą “pod skórki”, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym kolorem na całej płytce – bez przerwy między skórą a powierzchnią paznokcia. Potem pozostaje Ci już tylko cieszyć się z idealnego manicure kombinowanego!

Manicure kombinowany – idealny dla każdej kobiety!

Manicure kombinowany jest idealny dla każdej kobiety! Trudno o bardziej uniwersalną stylizację, wyglądającą równie dobrze w klasycznym, jak i ekstrawaganckim wydaniu! Jeśli lubisz być na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi trendami, koniecznie przetestuj ją na swoich paznokciach i napisz nam, co o niej sądzisz!

0