Jak dbać o skórki wokół paznokci?

by

O paznokcie się najczęściej dba – to fakt. Inwestuje się w coraz to nowe lakiery, pozostałe produkty do stylizacji… Skórki wokół paznokci są już jednak często nieco mniej zadbane. Z czego to wynika? Istnieje wiele powodów, dla których skórki do paznokci wyglądają mało estetycznie, przez co manicure zdecydowanie traci na urodzie. Dlatego też, jeżeli zależy Ci na tym, by Twoja stylizacja wyglądała rewelacyjnie, koniecznie zadbaj również o odpowiednie przygotowanie paznokci. Jak to zrobić właściwie? Przeczytaj, w jaki sposób zadbać o skórki wokół paznokci. Gwarantujemy, że jeżeli zastosujesz się do naszych porad, będziesz zachwycona efektami, które w wielu przypadkach pojawią się niemal błyskawicznie!

Dlaczego warto dbać o skórki wokół paznokci?

Zacznijmy od tego, że skórki wokół paznokci bardzo często się zadzierają i pękają. Wpływa na to szereg czynników, w tym przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja oraz – co dla wielu osób dziwne – za mocne ich wycinanie. Po co w ogóle dbać o skórki wokół paznokci? Powodów jest co najmniej kilka. Najbardziej oczywistym jest to, że pękające skórki wyglądają po prostu nieestetycznie. Ponadto, często właśnie “przez” pękające skórki trwałość manicure ulega obniżeniu. Chyba nie musimy dodawać, że uszkodzone skórki po prostu bolą? My nie mamy wątpliwości, że warto o nie dbać! Mamy nadzieję, że i Ty jesteś tego świadoma i skorzystasz z naszych porad.

skórki wokół paznokci jak o nie dbać

Co robić, by skórki wokół paznokci były zadbane?

Przejdźmy do konkretów! Przekonaj się, że nie trzeba wiele, by skórki wokół paznokci wyglądały po prostu idealnie!

Kremuj się – regularnie!

Teoretycznie każdy o tym pamięta, ale w praktyce bywa już różnie… Używanie odpowiednio dobranego kremu do rąk pozytywnie wpływa na kondycję nie tylko dłoni, ale i skórek wokół paznokci! Nie zapominaj, że nie wystarczy aplikacja produktu raz dziennie i to tylko wtedy, gdy Ci się przypomni! Idealnie byłoby, gdybyś używała kremu po każdym myciu rąk. Kondycję całych dłoni, w tym także skórek, poprawiają również maski, które nakłada się już rzadziej, ale na dłużej. Zresztą, taki produkt możesz zrobić nawet samodzielnie, w warunkach domowych, wykorzystując do tego np. miód, siemię lniane czy oleje. Jeżeli natomiast nie masz czasu i/lub siły na robienie maski, zobacz ofertę naszego sklepu internetowego AllePaznokcie. Znajdziesz tam wiele produktów w przystępnych cenach.

Dbaj o to, co i jak jesz!

Dieta, czyli sposób odżywiania, jest również niezmiernie istotna, jeżeli chce się mieć zadbane skórki wokół paznokci. Pamiętaj o dostarczaniu swojemu organizmowi odpowiednich ilości witamin i wartości odżywczych. Ponadto, pij dużo wody – nawadnianie jest także nie bez znaczenia!

Zadzierające się skórki odsuwaj, a nie wycinaj!

Wydaje Ci się, że najlepiej jest pozbyć się skórek, wycinając je cążkami? Nic bardziej mylnego – szczególnie w przypadku tych z tendencją do zadziorów. W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest najpierw zmiękczyć skórki wokół paznokci odpowiednim preparatem, a potem delikatnie je odsunąć patyczkiem. W efekcie uzyskasz paznokcie pięknie przygotowane do dalszych zabiegów. Twoje skórki Ci za to podziękują – gwarantujemy!

Chroń dłonie przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi!

Gdy jest zimno i temperatury schodzą poniżej zera, koniecznie pamiętaj o nakładaniu rękawiczek. W lecie natomiast, przy pełnym słońcu, nie zapominaj o ochronie również na dłonie, nie pomijając skórek wokół paznokci! Jeżeli nie będziesz o tym pamiętać, istnieje duże ryzyko przesuszenia rąk. Poza tym, możesz mieć problem z zadzierającymi się skórkami wokół paznokci.

Sprzątasz? Zabezpieczaj dłonie!

Środki czystości, których regularnie używasz, mają z pewnością szkodliwe dla skóry detergenty. W jaki sposób uniknąć przesuszenia dłoni, skoro chyba nie da się uniknąć sprzątania? Najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi! Wystarczy nałożyć gumowe rękawiczki! Wiemy, że sprzątanie jest wtedy nie do końca wygodne i komfortowe, ale – uwierz – zalety tego rozwiązania zdecydowanie przekraczają te niedogodności.

paznokcie hybrydowe w domu

Skórki wokół paznokci – warto o nie zadbać w dzień i w nocy!

W naszym sklepie internetowym AllePaznokcie kupisz wiele produktów do skórek. Są to zarówno preparaty pielęgnacyjne, jak i akcesoria do ich wycinania i/lub odsuwania. Pamiętaj, żeby dostosować kurację do swoich potrzeb. Jedno jest pewne – pielęgnacja nocna skórek powinna być bardziej bogata niż dzienna. Czyż to nie idealna sytuacja…? Ty śpisz, a Twoje dłonie się intensywnie regenerują. Budzisz się rano, a one wyglądają już o wiele lepiej! To nie magia – to odpowiednio dobrana pielęgnacja!

0