Domowy salon piękności i zadbaj o twarz, dłonie i stopy

by

Nie da się ukryć – wszystkie kobiety lubią dobrze wyglądać. Oczywiście, dla każdej znaczy to coś innego. Czasami pewność siebie potrafi podnieść już nowa szminka na ustach, ale bywa i tak, że konieczny jest weekend w SPA. Co, jeżeli i Ty potrzebujesz chwili relaksu, ale nie możesz sobie pozwolić na dłuższy wyjazd? Pozostają zabiegi kosmetyczne wykonane w studio urody lub w domu. Każdy z tych sposobów ma plusy i minusy…

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym – czy dla każdego?

Sporo kobiet, szczególnie tych, które nie do końca wierzą w swoje umiejętności, preferuje wizyty w studio urody. Rzeczywiście, idąc do profesjonalistki, ma się pewność, że zabieg będzie wykonany fachowo i bez żadnych niedociągnięć. Warto mieć jednak na uwadze, że korzystając z usług kosmetologa, trzeba znaleźć się w określonym miejscu o konkretnej porze. Nie każda kobieta jest w stanie znaleźć godzinę lub dwie wolnego czasu. Tu już przechodzimy do domowego salonu piękności, który można “rozstawić” w dowolnym czasie…

Domowe SPA na wyciągnięcie ręki!

Na korzyść domowego salonu piękności przemawia fakt, że zabiegi możesz wykonać zawsze, gdy tylko dysponujesz czasem. Super pomysłem jest zaproszenie do siebie koleżanek i połączenie przyjemnego z pożytecznym! Plotki, dobre jedzenie i picie, a także domowa pielęgnacja… Brzmi fantastycznie, prawda?

Jakie zabiegi można wykonać w domowym salonie piękności?

W warunkach domowych, jeżeli dysponujesz odpowiednimi kosmetykami, możesz wykonać niemal wszystkie podstawowe zabiegi, które są wykonywane w profesjonalnym salonie piękności. Co ważne – wiele rzeczy da się robić jednocześnie, co pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu. Nałóż sobie maseczkę na twarz, a w tym czasie pomaluj paznokcie u stóp. Warto kupić zestaw lakierów hybrydowych, by mieć wybór i nie musieć się ograniczać do koloru używanego na co dzień. Po zmyciu lub zdjęciu maski z twarzy możesz przejść do wykonania manicure. Z pewnością wszystko to zajmie Ci mniej czasu niż gdybyś jechała do gabinetu kosmetycznego.

Co przyda się w domowym salonie piękności?

Przypuśćmy, że zdecydowałaś się zaprosić przyjaciółki na domowy wieczór SPA. Co, oprócz przekąsek, powinnaś zapewnić, żeby wieczór udał Wam się rewelacyjnie? Są takie produkty must have, które najczęściej ma się już w domu. Wystarczy wtedy dokupić kilka kosmetyków i… domowy salon piękności jest gotowy do działania!

Must have domowego salonu piękności

Co przyda Ci się przy organizacji domowego salonu piękności dla siebie i/lub Twoich koleżanek?

Produkty do twarzy

Jeżeli chodzi o produkty do twarzy, z pewnością przyda Ci się dużo… wacików kosmetycznych! Warto mieć to na uwadze, bo ten – teoretycznie oczywisty produkt – często potrafi się skończyć w najmniej oczekiwanym momencie! Z kosmetyków przydadzą Ci się na pewno różnego rodzaju maseczki (mogą być nawet jednorazowe) oraz peeling. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy masz wystarczającą ilość specyfiku do demakijażu!

Produkty do dłoni i stóp

O dłonie i stopy warto zadbać kompleksowo. Nawet najpiękniej pomalowane paznokcie nie będą wyglądać dobrze, jeśli odpowiednio się ich nie przygotuje. Co będzie Ci potrzebne? Pilniki jednorazowe (szczególnie, jeśli zapraszasz koleżanki), cążki i polerki to absolutne must have! Po przygotowaniu płytek, następuje najprzyjemniejsza część manicure i pedicure – malowanie. Tu przydadzą Ci się z pewnością zestawy lakierów hybrydowych. Gdy zaoferujesz większy wybór kolorów, każdy Twój gość wybierze idealny dla siebie! Niektórzy twierdzą, że zakup zestawów lakierów hybrydowych to duży koszt, ale czy aby na pewno…?

Zakup zestawów lakierów hybrydowych się opłaca

W skład zestawów lakierów hybrydowych bardzo często wchodzą produkty gratisowe, np. piękne opakowanie czy dodatkowy produkt. Dzięki temu otrzymujesz więcej, wydając mniej! Poza tym, okres przydatności produktów znajdujących się w zestawach lakierów hybrydowych jest naprawdę długi. Doskonale wiemy, że obecnie coraz więcej osób wybiera życie w duchu #lesswaste. Zakup zestawu lakierów hybrydowych możesz jednak potraktować jako prezent dla siebie i najbliższych Ci kobiet. Część lakierów zostawiasz, a pozostałe rozdajesz w ramach upominku okolicznościowego.

Domowy salon piękności – relaks, swoboda i wszystko, co najlepsze

Dbanie o siebie w domu ma wiele zalet. Może być nie tylko oszczędnością czasu, ale i prawdziwym relaksem w miejscu, w którym czujesz się swobodnie… Czasami wystarczy naprawdę niewiele… Produkty do manicure z zestawem lakierów hybrydowych oraz maseczka i peeling wystarczą, aby wypielęgnować twarz, dłonie i stopy. Reszta zależy od dobrego towarzystwa, atmosfery i nastawienia.

0