Classic Blue – kolor roku 2020 wg Instytutu Pantone

by

Classic Blue… Każdy sezon to nowe trendy jeżeli chodzi o odzież, makijaż, stylizację paznokci, a nawet… kolory! Już od 20 lat firma Pantone ogłasza “kolor roku”. Jest to zdecydowanie ważniejszy tytuł niż mogłoby się wydawać…

Kolor roku – co to oznacza?

Kolor roku to nie tylko tytuł, za którym nie idzie nic więcej… To barwa, która będzie trendy wszędzie tam, gdzie kolor odgrywa kluczowe znaczenie. Wzornictwo, opakowania, aranżacja przestrzeni, materiały marketingowe czy moda.. Gwarantujemy Ci, że kolor roku będzie “otaczał” Cię z każdej strony!

Kolor roku 2020 to…

Tytuł koloru roku w 2020 roku uzyskał Classic Blue. Czy nie przypomina Ci on nieco barwy klasycznego denimu…? Jesteśmy pewni, że od momentu oficjalnego ogłoszenia koloru roku, firmy odzieżowe i kosmetyczne zaczęły szykować kolekcje w oparciu o Classic Blue! Jest to kolor tak uniwersalny i ponadczasowy, że z pewnością werdykt Pantone ucieszył miliony osób na całym świecie!

Jak być trendy z Classic Blue?

Skoro już wiesz, że Classic Blue został ogłoszony kolorem roku 2020, jak wykorzystać tę wiedzę, by być trendy? Ta barwa daje tak wiele możliwości, że tworzenie oryginalnych stylizacji z jej wykorzystaniem nie powinno stanowić żadnego problemu!

Classic Blue w modzie

Jeżeli myślisz o Classic Blue, jakie masz pierwsze skojarzenie? Większość osób z pewnością utożsamia go od razu z denimem, który fantastycznie komponują się z większością oryginalnych stylizacji. Jeansy i koszula oversize, katana jeansowa, t-shirt i spódnica, a może outfit total jeans? Denim jest ponadczasowy i uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie. Trudno chyba byłoby znaleźć osobę, która nie ma w swojej garderobie choć jednego ubrania z jeansu. To zdecydowanie ułatwia sprawę, jeśli chce się być na bieżąco z najnowszymi trendami, ponieważ nie trzeba zmieniać drastycznie zawartości szafy. W przypadku makijażu może być już nieco bardziej problematycznie…

Kolor roku 2020 w makijażu

W jaki sposób “przemycić” kolor Classic Blue w swoim codziennym makijażu…? Jeśli chcesz stworzyć make up, który będzie zawierać modny, niebieski akcent, pomyśl o zakupie cienia w tym kolorze. Nawet delikatnie muśnięte powieki będą wyglądać bardzo trendy i podkreślą Twoje oko. Oczywiście, warto pamiętać, że nie do każdego typu urody pasuje Classic Blue. Dobrze być modną, ale nie za wszelką cenę. Jeśli nie w makijażu, być może w stylizacji paznokci uda Ci się wykorzystać potencjał koloru roku.

Classic Blue w stylizacji paznokci

O ile przy wykonywaniu make up-u Classic Blue może być problematyczny, zdecydowanie łatwiej wykorzystać go w stylizacji paznokci. Poniżej przedstawimy Ci kilka pomysłów, jak “wprowadzić” ten kolor do swojego manicure.

Paznokcie total Blue

Najprostszą metodą na stylizację paznokci z Classic Blue jest pomalowanie ich w całości na ten kolor. Już teraz na rynku znajdziesz tak szeroki asortyment lakierów hybrydowych, że znalezienie odpowiedniego odcienia nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Classic Blue jest jednocześnie modny i klasyczny, więc idealnie pasuje zarówno do biurowych, jak i codziennych stylizacji. Co, jeśli wolisz bardziej oryginalne stylizacje?

Zdobienia paznokci w kolorze Classic Blue

Jeżeli chodzi o zdobienia paznokci, tu już możliwości są niemal nieograniczone. Możesz postawić na któryś z modnych efektów – np, holo, syrenki czy kociego oka i cieszyć się bardzo oryginalną stylizacją. Oprócz tego, zawsze możesz wykorzystać pyłki i w ten sposób przyozdobić po jednej czy kilka płytek z każdej dłoni. Nie masz dużo czasu, a chcesz uzyskać spektakularny efekt na paznokciach? Wykorzystaj naklejki, wśród których znajdziesz także te w kolorze Classic Blue. Jak widzisz, opcji jest naprawdę wiele i to, którą wykorzystasz, zależy tak właściwie tylko od Twojej wyobraźni!

Shutterstock również wybrał kolor roku!

Kolor roku 2020, ogłaszany przez markę Pantone, jest oficjalnie uznawany za “wiążący” i “najważniejszy”. Zdecydowanie mniej mówi się jednak o tym, że i Shutterstock – największy dostawca płatnych obrazów i muzyki – wybrał kolor, a nawet 3 kolory roku 2020. W jaki sposób to uczynił? Przeanalizował aż 200 mln grafik i wyselekcjonował wiodące barwy. Okazało się, że jest to tak właściwie melanż lawy, mięty i granatu, czyli bardzo ciekawa kombinacja. Obejmuje ona zarówno odcień pastelowy – delikatny, jak i 2 gorące – bardzo energetyczne i widoczne. Warto mieć jednak na uwadze, że większość wiodących firm i tak bierze pod uwagę jedynie klasyfikację marki Pantone, więc… Classic Blue pozostanie królem wszystkich kolorów przez następnych 365 dni!

0