Stamping bez tajemnic

by

Lubisz spektakularny manicure? Zdobienia paznokci to coś, co “Cię kręci”, ale jednocześnie nie chcesz spędzać nad ich wykonaniem wiele czasu? Stamping to coś dla Ciebie! Stamping, czyli stemplowanie – świetnie sprawdzi się u każdej kobiety, która ceni szybkie, oryginalne i bardzo modne zdobienia. Jak wygląda proces stemplowania? Co jest potrzebne do jego wykonania? Jakie lakiery do stemplowania są lepsze – klasyczne czy hybrydowe? Przeczytaj nasz tekst, a wszystkiego się dowiesz!

Stamping – co jest do tego potrzebne?

Słyszysz słowo “stamping” i wydaje Ci się, że stemplowanie paznokci musi być skomplikowane? Nie martw się – pokażemy Ci, że w praktyce jest zupełnie inaczej! Zanim jednak przejdziemy do metody wykonania takiego zdobienia paznokci, zacznijmy od tego, co jest do niego potrzebne!

Stamping nie może obyć się oczywiście bez stempli, dzięki którym przenosi się wzór z blaszki na płytkę. Zresztą wybór blaszek do stempli na AllePaznokcie jest naprawdę imponujący – każda paznokciomaniaczka powinna znaleźć idealne dla siebie. Podczas stampingu przydatna jest również ściągaczka. Służy ona do usuwania nadmiaru lakieru z blaszki. Ostatnim, o ile nie najważniejszym, elementem do stemplowania jest specjalny lakier. Niektórzy są zdania, że i tradycyjnym można wykonać zdobienie tego typu. Warto mieć jednak na uwadze, że uzyskany w ten sposób efekt jest zdecydowanie mniej spektakularny.

stamping czyli stemplowanie paznokci

Stamping – jak go wykonać?

Skoro już wiemy, w co trzeba się zaopatrzyć do stemplowania, pora przejść przez cały proces wykonania manicure z tym zdobieniem. Przekonaj się, że jest to proste i mało czasochłonne.

Przygotowanie płytki

Zacznij – tradycyjnie – od przygotowania płytki, pamiętając o zasadzie, że im ładniejsze paznokcie, tym bardziej spektakularny efekt stylizacji. Nadaj im kształt, odsuń i/lub usuń skórki, a także wypoleruj płytkę. Na zakończenie tego etapu użyj jeszcze cleanera. Na tak przygotowane paznokcie możesz już bez problemu aplikować kolejne produkty do stylizacji.

Malowanie paznokci

W dalszej kolejności możesz przejść już do nakładania preparatów do paznokci. Wiele zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj manicure wybierzesz – hybrydowy czy klasyczny. Odpowiednio dobrana baza jest jednak w obu przypadkach niezbędna, jeżeli zależy Ci na uzyskaniu trwałej stylizacji. Po jej utwardzeniu, czas na malowanie płytki! Użyj do tego lakieru wysokiej jakości, charakteryzującego się maksymalną pigmentacją i najbardziej pasującą Ci konsystencją. Pamiętaj, że w przypadku lakierów hybrydowych, każdą ich warstwę trzeba dodatkowo utwardzić w lampie.

stamping tutorial

Stemplowanie paznokci

Punktem kulminacyjnym stylizacji jest oczywiście stemplowanie! Jeśli płytkę będziesz używać po raz pierwszy, zacznij od zdjęcia z niej specjalnej folii ochronnej. Wybrałaś już wzór, który chcesz mieć na paznokciach? Pokryj go minimalną warstwę specjalnego lakieru do stampingu. Ogromny ich wybór znajdziesz chociażby w sklepie internetowym MollyLac.

Co w sytuacji, gdy jednak na wzorze nałoży Ci się za dużo lakieru? Do tego służy właśnie zdrapka (czy też ściągaczka). Kolejny etap to już przeniesienie wzoru na stempel. Najczęściej wykonuje się to, przyciskając stempel do wybranego wzoru. Potem już wystarczy przenieść (odbić) wzór ze stempla na płytkę paznokcia, pamiętając o tym, żeby robić to bez zbędnej zwłoki. W innym przypadku lakier wyschnie i zdobienia nie uda się wykonać.

Zakończenie manicure

Aby utrwalić manicure, wystarczy użyć odpowiedniego top coatu. Wybierając lakier nawierzchniowy, zwróć jedynie uwagę na to, by nie rozmazywał on stempli.

Jaki lakier do stemplowania wybrać – klasyczny czy hybrydowy?

W ofercie sklepów i hurtowni kosmetycznych znajdziesz zarówno klasyczne, jak i hybrydowe lakiery do stemplowania. Który rodzaj wybrać? Różnią się one przede wszystkim tym, że lakiery hybrydowe wymagają utwardzania w lampie. Ponadto, używają je głównie profesjonalistki, wykonujące bardziej skomplikowane zdobienia różnymi technikami. Klasyczne lakiery do stempli charakteryzuje nieco mniejsza trwałość niż hybrydowe, jednakże nie trzeba ich utwardzać w lampie. To, który rodzaj wybierzesz, zależy tylko od Ciebie!

stamping na paznokciach

Duży wybór stempli i blaszek – tylko na AllePaznokcie!

Szukasz produktów do stampingu? Chciałabyś wzbogacić swoją kolekcję stempli i blaszek? W każdym przypadku warto skorzystać z oferty sklepu kosmetycznego AllePaznokcie. Znajdziesz tam tysiące produktów do paznokci, w tym również do stemplowania. Stamping naprawdę może być prosty! Przekonaj się o tym, używając produktów, dostępnych w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie!

0