Najważniejsze zasady pracy z frezarką

by

Frezarka to sprzęt, który jest absolutnym must have każdej profesjonalnej stylistki paznokci, a także podologa. Nie oznacza to jednak, że i osoby, które dbają o swoje dłonie i stopy w warunkach domowych, nie mogą wykorzystywać jej podczas wykonywanych zabiegów. Czy znasz zasady pracy z frezarką? Zdajemy sobie doskonale sprawę z faktu, że urządzenie to może wydawać się mocno skomplikowane i problematyczne. Uwierz jednak, że po opanowaniu zasad pracy z frezarką będzie Ci zdecydowanie łatwiej! Kto wie – być może po pewnym czasie nie będziesz wyobrażała sobie nawet bez niej życia!

Właściwości frezarki do paznokci

Zanim zaczniemy pisać o zasadach pracy z frezarką, warto rozpocząć od jej właściwości. Urządzenie ma tyle funkcji, że na pewno pomogłoby Ci w usprawnieniu i przyspieszeniu zabiegów na dłonie i/lub stopy. Frezarkę wykorzystuje się głównie do wygładzania skóry stóp, piłowania płytki oraz jej matowienia. To jednak tylko niewielka część jej możliwości. Obejmują one wiele czynności przygotowujących paznokcie do malowania, pozwalających zadbać o stopy, a także usunąć stylizację.

Zakup frezarki to nie wszystko!

Zakup frezarki do paznokci to jednak nie wszystko! Do pracy z urządzeniem potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich końcówek, czyli frezów. Ich szeroki wybór znajdziesz chociażby w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie. Diamentowe, ceramiczne, kamienne, a może z węglika spiekanego…? Każdy rodzaj frezów występuje dodatkowo w różnych kształtach, przeznaczonych do wykonywania innych czynności. Na początku więc warto, żebyś zastanowiła się, do czego będziesz chciała wykorzystać frezarkę. Dopiero w dalszej kolejności dobierz końcówki, które rzeczywiście Ci się przydadzą.

najważniejsze zasady pracy z frezarką

O czym pamiętać podczas pracy z frezarką?

Nie będziemy Cię oszukiwać – praca z frezarką nie należy do banalnie prostych. Jednak, tak jak wszystkiego innego, i tego możesz się nauczyć! W tym celu warto znać zasady pracy z frezarką. Oto najważniejsze z nich.

Ostrożność przede wszystkim!

Frezarka to urządzenie, które potrafi wyrządzić ogromną krzywdę – oczywiście, tylko wtedy, gdy pracuje się z nim nieumiejętnie. Trzeba mieć świadomość, że błędne użycie frezarki może skutkować uszkodzeniem paznokci lub skóry.

Bądź delikatna podczas dociskania frezu

Jednym z najczęściej występujących błędów podczas pracy z frezarką jest zbyt mocne dociskanie frezu do skóry lub płytki. Niektórym wydaje się, że przyspieszy to wykonanie zabiegu. W rzeczywistości jednak może spowodować zupełnie odwrotny efekt i wywołać uszkodzenie skóry lub paznokcia. Ponadto, nie powinno się pracować z frezem zbyt długo w jednym miejscu.

Zwróć uwagę na prędkość pracy frezarki

Kolejnym powszechnie występującym błędem jest niedostosowanie prędkości pracy frezarki. Trzeba ją regulować na bieżąco i często zmieniać w toku wykonywania czynności.

Pamiętaj, że każdy frez ma inne przeznaczenie

Już wcześniej wspomnieliśmy, że frezy różnią się między sobą surowcem wykonania, kształtem i ziarnistością. Dlatego też tak istotny jest ich odpowiedni dobór. W przypadku niedostosowania końcówki frezarki do wykonywanej czynności, możesz spowodować uszkodzenie skóry lub płytki.

Wymieniaj frezy tylko przy wyłączonej frezarce!

Przyznaj szczerze – czy zdarzyło Ci się wymieniać frezy przy włączonej frezarce? Jeśli tak – koniecznie zaprzestań tej czynności! Końcówki frezarki należy wymieniać tylko przy wyłączonej frezarce! W innym przypadku możesz zepsuć urządzenie!

Nie zapominaj o dezynfekcji!

Dezynfekcja to nie opcja, a konieczność! Zresztą nie tylko przy frezarce, ale i innych urządzeniach w gabinetach kosmetycznych. Należy każdorazowo dezynfekować frezy i zawsze dbać o higienę pracy z frezarką!

Frezarka nie jest dla każdego!

Mamy nadzieję, że znasz przeciwwskazania do wykonania zabiegów z frezarką. Jeśli nie – przypomnimy najważniejsze z nich. Nie można używać frezarki w przypadku łuszczycy, stanów alergicznych, grzybicy paznokci, a także na uszkodzonej czy zranionej skórze.

Frezarka to urządzenie, które warto mieć w każdym salonie!

Frezarka do paznokci to urządzenie, które zdecydowanie przyspiesza i ułatwia wykonywanie zabiegów na dłonie i stopy. Pracy z nią trzeba się nauczyć, to fakt, ale w Sieci znajduje się wiele tutoriali, które Ci w tym pomogą. Możesz także skorzystać z oferty szkoleń stacjonarnych czy online, prowadzonych przez profesjonalistów. Skoro znasz już zasady pracy z frezarką, powinno być Ci zdecydowanie łatwiej. Pozostaje Ci tylko zakup odpowiedniego sprzętu, końcówek i trening w celu nabycia wprawy.

0