Sterylizatory Enbio – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

by

Czym jest autoklaw kosmetyczny i dlaczego jest on tak potrzebny w każdym salonie urody? To urządzenie, które służy do sterylizacji różnych narzędzi. W zależności od rodzaju i klasy, autoklawy różnią się parametrami i przeznaczeniem. Na rynku dostępnych jest wiele marek tych urządzeń, często trudno jest wybrać ten najlepszy. Warto zainteresować się jednak z pewnością produktami, jakimi są sterylizatory Enbio. Te urządzenia, określane często jako “najwyższa liga” wśród sterylizatorów, charakteryzują się najwyższą skutecznością, szybkim procesem oraz dużą pojemnością.

Jak działa autoklaw?

Jak powszechnie wiadomo, sterylizacja wszelkich sprzętów i narzędzi jest podstawą funkcjonowania wielu firm – w tym także każdego profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Autoklaw to nic innego jak hermetycznie zamknięty, ogrzewany zbiornik, który – dzięki swojej budowie – pozwala na przeprowadzenie skutecznej sterylizacji. Odbywa się ona przy pomocy wysokiego ciśnienia oraz pary wodnej. Efektem procesu jest zabicie wszelkich bakterii i wirusów, a także ich form przetrwalnikowych. Po zakończeniu procesu sterylizacji, każde narzędzie jest już w pełni bezpieczne dla człowieka.

sterylizatory Enbio

Co brać pod uwagę, wybierając autoklaw do swojego salonu?

Autoklawy na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo podobne. W rzeczywistości potrafią się jednak znacząco różnić. Dlatego też tak istotny jest odpowiedni dobór urządzenia do swoich potrzeb. Na co zwracać uwagę, kupując sterylizator?

Szybkość urządzenia

Zacznijmy od tego, że – szczególnie w salonach kosmetycznych, w których jest jeden autoklaw – bardzo istotną kwestią jest jego szybkość. Sterylizatory Enbio potrafią np. wykonać cały proces już w ciągu kilku minut, co sprawia, że są jednymi z najszybszych na rynku. Jeśli masz relatywnie niewiele narzędzi, a wiele Klientek, warto sterylizować sprzęty bez zbędnej zwłoki. Pozwoli Ci to na uniknięcie sytuacji, w której zabraknie Ci odpowiednich narzędzi!

Pojemność sprzętu

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest pojemność autoklawu. Najlepsze sprzęty, jak chociażby sterylizatory Enbio Pro, potrafią sterylizować nawet kilkanaście pakietów jednocześnie. W tym miejscu chcielibyśmy dodać, że niektóre urządzenia pozwalają na sterylizację narzędzi zarówno luzem, jak i w pakietach. Mimo wszystko, zawsze warto mieć w swoim gabinecie torebki do sterylizacji, które są wygodne w użytkowaniu i gwarantują bezpyłowe otwieranie, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba.

Rozmiar sterylizatora

Pojemność sterylizatora związana jest nierozerwalnie z jego rozmiarem. Wybierz taki sprzęt, który nie będzie Ci przeszkadzał w przyjmowaniu Klientów i zmieści się w Twoim gabinecie. Ważne jest to, żebyś w każdym momencie miała wygodny dostęp do autoklawu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz potrzebować wysterylizowanych narzędzi.

Klasa urządzenia

Autoklawy występują w trzech klasach – N, S oraz B. Autoklawy klasy N służą do sterylizacji prostych materiałów, w klasie S można sterylizować już większość narzędzi, natomiast klasa B to już autoklawy medyczne, które umożliwiają sterylizację wszystkich narzędzi. Sterylizatory Enbio, dostępne w sklepie internetowym AllePaznokcie, to najwyższa klasa i jakość!

Sterylizatory Enbio – AllePaznokcie oficjalnym dystrybutorem

Jak zapewne zauważyłaś, w tekście kilkukrotnie pojawiła się wzmianka o sterylizatorach Enbio. Nie bez przyczyny! Po pierwsze – zawsze polecamy najlepsze, dostępne na rynku, produkty. Po drugie – AllePaznokcie są oficjalnym dystrybutorem tych właśnie urządzeń! Dzięki temu masz pewność, że u nas znajdziesz pełną ich ofertę w atrakcyjnych cenach!

sterylizatory Enbio

Pamiętaj o wymogu sterylizacji narzędzi w swoim salonie!

Na zakończenie chcielibyśmy przypomnieć, że zgodnie z wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego, wszędzie tam, gdzie może dochodzić do przerwania ciągłości skóry (czyli także w gabinecie kosmetycznym), istnieje wymóg sterylizacji wszystkich wielorazowych narzędzi. Pozwala to na uniknięcie poważnych chorób, w tym m.in. zakażeń grzybiczych czy bakteryjnych (gronkowcami czy też paciorkowcami). By pracować zgodnie z prawem, codziennie trzeba chociażby przeprowadzić test próżni, a także posiadać dokumentację sterylizacji. Dlatego też tak istotne jest posiadanie sprzętu, który spełnia wszystkie wymogi i normy europejskie. Do takich urządzeń zaliczamy właśnie sterylizatory Enbio i polecamy je wszystkim profesjonalnym stylistkom paznokci, choć nie tylko. Sprawdzą się one również świetnie w salonach tatuażu, gabinetach podologicznych oraz medycyny estetycznej.

0