Stemplowanie paznokci – najczęstsze błędy

by

Stemplowanie paznokci to technika, która jest coraz bardziej popularna wśród kobiet interesujących się manicure. W czym tkwi jej fenomen? Jest szybka i prosta w wykonaniu, jednocześnie pozwalając na uzyskanie efektu wow! Warto mieć jednak świadomość, że mimo tych wszystkich zalet stemplowania paznokci, i w tym przypadku można popełnić błąd, który sprawi, że stylizacja się nie uda. Na co zwracać największą uwagę, wykonując taki manicure? Jakie są najczęstsze błędy w stemplowaniu i co zrobić, by ich uniknąć? Przeczytaj nasz dzisiejszy tekst i ciesz się już tylko udanymi stylizacjami ze stemplami!

Błędy przy stemplowaniu paznokci

Stemplowanie paznokci, mimo że teoretycznie proste, naprawdę potrafi przysporzyć sporo problemów. Zapoznaj się z najczęstszymi błędami, by móc ich skutecznie unikać!

Nieodpowiednia wielkość wzoru

Czy na każdej płytce można umieścić dowolny wzór? Teoretycznie – tak, ale nie zawsze zbyt małe lub za duże wzory wyglądają dobrze na paznokciu! Dość często bywa tak, że najbardziej podobają się te kształty, które niekoniecznie pasują! Oczywiście, jeżeli posiada się wiele płytek i wzorów, nie powinno być tego problemu, ale sytuacja będzie już inna w przypadku kobiet, które dopiero tworzą swoją kolekcję produktów do stemplowania. Co zrobić, jeśli wzór, który Cię zachwycił, wydaje Ci się za mały? Pamiętaj o możliwości stemplowania tylko części paznokci. Tu jednak konieczna jest maksymalna precyzja, by wyglądało to dobrze! Jeżeli natomiast wzór okazuje się zbyt duży, możesz podzielić go na dwa paznokcie (tak często robi się w przypadku symetrycznych kształtów).

Nieodpowiednie lakiery

Ten błąd najczęściej występuje w przypadku kobiet, które nie chcą inwestować zbyt wiele w produkty do stemplowania paznokci i myślą, że każdy lakier pasuje do stemplowania paznokci. Jak się zapewne domyślasz, wcale tak nie jest. Najlepiej kupować te preparaty, które w swojej nazwie mają dopisek “do stemplowania”. Wtedy masz pewność, że wszystko się uda. Jeśli natomiast nie widzisz takich w sklepie, w którym zaopatrujesz się w produkty do manicure, dobrze skonsultować wybór z doświadczoną paznokciomaniaczką.

Rozmazujący top

Ostatnim błędem, o którym chcielibyśmy napisać, jest użycie niewłaściwego topu, który sprawia, że stylizacja potrafi się całkowicie rozmazać. Jak uniknąć tego błędu? Najlepiej po prostu kupić specjalny top do stemplowania lub wybrać jeden z produktów polecanych przez profesjonalistki! Wtedy zmniejszysz ryzyko rozmazania stylizacji do absolutnego minimum, a sobie oszczędzisz nerwów związanych z koniecznością usunięcia nieestetycznej stylizacji i wykonania jej od nowa.

Niewłaściwe czyszczenie produktów do stemplowania paznokci

Mamy nadzieję, że wiesz, jak istotne jest właściwe czyszczenie produktów do stemplowania! Ma to ogromny wpływ na jakość wykonanej stylizacji! W jaki sposób dbać o stemple, zdrapkę i blaszki? Metod jest tu naprawdę wiele. Stemple można chociażby czyścić rolką do czyszczenia ubrań czy taśmą klejącą, natomiast blaszki czy zdrapkę – wacikiem zanurzonym wcześniej w acetonie.

Aplikacja nieodpowiedniej ilości lakieru

Podczas stemplowania paznokci bardzo istotna jest aplikacja odpowiedniej ilości lakieru. Co jednak znaczy “odpowiednia ilość”? Tak właściwie, trudno to określić. Wszystko jest kwestią wprawy! Jeśli lakieru nałoży się za mało, nie pokryje całości wzoru, natomiast w przypadku aplikacji zbyt dużej jego ilości – wystąpi problem ze ściągnięciem jego nadmiaru. Jak się zapewne domyślasz, i w jednej, i drugiej sytuacji efekt stemplowania będzie nie taki, jak być powinien. Dlatego też w tym przypadku najlepiej jest po prostu działać “na wyczucie” i jak najwięcej ćwiczyć!

Za wolne stemplowanie paznokci

Kolejnym błędem, popełnianym przez paznokciomaniaczki, jest zbyt wolne stemplowanie. Mimo że wiele zależy od lakieru, jakiego się używa, istnieje generalna zasada, że stemplować powinno się zdecydowanie i pewnie. Pomoże w tym z pewnością odpowiednie przygotowanie – jeszcze przed wykonaniem manicure. Warto mieć w pobliżu zdrapkę oraz czysty stempel. Trzeba także pamiętać o tym, że dedykowane lakiery do stemplowania naprawdę szybko wysychają, więc nie ma tu czasu na długie zastanawianie się, co i jak robić!

Stemplowanie paznokcie naprawdę może być proste!

Jeśli ustrzeżesz się wszystkich powyższych błędów, szybko przekonasz się, że stemplowanie paznokci może być przyjemnością! Oczywiście, podobnie jak przy wszystkich innych technikach manicure, i tu dojście do wprawy może zająć trochę czasu, ale – uwierz – warto go poświęcić na doskonalenie tej umiejętności!

0