Klasyczny manicure zawsze w modzie!

by

Mimo ogromnej popularności stylizacji hybrydowych, klasyczny manicure wciąż ma liczne grono swoich zwolenniczek. Kobiety kochają tę technikę stylizacji i jest to całkowicie uzasadnione. Klasyczny manicure rewelacyjnie sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy chce się często zmieniać kolory na paznokciach! Ma on zdecydowanie więcej zalet. Dowiedz się, w czym tkwi magia klasycznych stylizacji, że są one niezmiennie w modzie, od tylu lat…

Historia manicure klasycznego

No właśnie… Co znaczy “od tylu lat”…? Wyobraź sobie, że już w starożytnym Egipcie, Nefretete miała pomalowane na czerwono paznokcie u rąk i nóg. Zresztą czerwień była wtedy zarezerwowana jedynie dla rodów królewskich. Lakier do manicure powstał natomiast w Chinach, ponad 3000 lat temu. Zanim jednak jego popularność dotarła na inne kontynenty, minęło wiele, wiele lat. W Europie – dokładniej we Francji – zaczęto interesować się malowaniem paznokci w XIX wieku, a na początku XX wieku oprócz lakierów zaczęły powstawać także inne produkty do manicure. Jak widzisz, klasyczne stylizacje są znane od wieków (dosłownie i w przenośni)! Pora więc przypomnieć sobie zalety klasycznego manicure.

klasyczny manicure

Klasyczny manicure – zalety

Od dawna nie wykonujesz sobie manicure klasycznego i zmieniłaś swoje preferencje dotyczące stylizacji paznokci…? Nic się nie dzieje! Zawsze warto przypomnieć sobie zalety klasycznego manicure i co jakiś czas użyć standardowych lakierów, malując paznokcie.

Możliwość ekspresowej zmiany koloru stylizacji

Należysz do niecierpliwych osób i usuwanie hybrydy czasami Cię już irytuje…? A może – jako prawdziwa kobieta – jesteś zmienna i kolor stylizacji paznokci nudzi Ci się już po kilku dniach? W każdym przypadku klasyczny manicure powinien być idealny dla Ciebie! Zarówno jego nakładanie, jak i usuwanie są proste i bardzo szybkie. Dzięki temu nawet wtedy, gdy goni Cię czas, jesteś w stanie w ekspresowym tempie zmyć lakier i nałożyć nowy.

Bezpieczeństwo metody stylizacji

Kolejną ogromną zaletą klasycznego manicure jest jego nieinwazyjność. Stylizacja hybrydowa nie jest, niestety, dla każdej kobiety. Niektóre panie są uczulone na hybrydy, inne natomiast, nie posiadając odpowiednich umiejętności, nieodpowiednio wykonując stylizację, niszczą swoje paznokcie. W przypadku klasycznego manicure, jest zdecydowanie łatwiej! Proces jego wykonania jest banalnie prosty – tak prosty, że poradzą sobie z nim nawet najbardziej początkujące paznokciomaniaczki.

Brak konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu

Zastanawiasz się, czy będziesz potrafiła obsłużyć lampę UV/LED? Nie chcesz inwestować w ten specjalistyczny sprzęt? Do klasycznego manicure nie potrzebujesz niczego takiego! W swojej kosmetyczce z pewnością masz podstawowe produkty do przygotowania płytki do stylizacji. Lakiery klasyczne natomiast są dostępne niemal wszędzie w szerokiej palecie kolorystycznej.

delikatne paznokcie

Jak wykonać klasyczny manicure?

Jeśli miałaś długą przerwę od wykonywania klasycznej stylizacji, z pewnością przyda Ci się przypomnienie, jak ją zrobić! Początkowy jej etap niczym nie różni się od innych metod manicure. Standardowo – należy odpowiednio przygotować płytkę do malowania. Odsunięcie i/lub usunięcie skórek, nadanie kształtu płytce oraz jej wypolerowanie to nic trudnego. Dzięki temu Twoje paznokcie będą idealnie przygotowane do dalszych zabiegów. Kolejny etap klasycznego manicure to już malowanie płytki. W najprostszej wersji wystarczy użyć zwykłego lakieru. Jeśli jednak chcesz przedłużyć trwałość stylizacji, zacznij od nałożenia lakieru podkładowego, następnie – kolorowego, a na końcu – nawierzchniowego. Mimo że wygląda to dość skomplikowanie, wszystko jest banalnie proste. Jedyną niedogodnością jest to, że trzeba każdorazowo czekać na wyschnięcie każdej kolejnej warstwy manicure. Oczywiście, warto dodatkowo regularnie odżywiać paznokcie, stosując do tego celu specjalne preparaty (np. witaminowe).

Manicure klasyczny – czy dla każdej kobiety?

Czy, biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety, klasyczny manicure sprawdzi się dla każdej paznokciomaniaczki? Mimo że nie ma większych przeciwwskazań do jego wykonania, warto pamiętać o tym, że nawet najbardziej trwały lakier klasyczny nie utrzyma się na paznokciach długie tygodnie. Dlatego też panie, które cierpią na chroniczny brak czasu, tak uwielbiają manicure hybrydowy. Zawsze można jednak łączyć oba typy stylizacji, regularnie wykonując hybrydę, a tylko raz na jakiś czas dać “odpocząć” płytce, malując ją lakierem klasycznym. Proste, prawda…?

0