Jak czyścić i dbać o pędzle do żelu i zdobień?

by

Pędzle do żelu i zdobień odgrywają kluczową rolę podczas wykonywania wielu stylizacji paznokci. To dzięki nim można uzyskać naprawdę spektakularne efekty na płytce. Zdajemy sobie sprawę, że wybór pędzli do żelu czy zdobień potrafi przyprawić o zawrót głowy. W sklepach i hurtowniach kosmetycznych jest ich tak wiele, że trudno wybrać najlepszy. Czy warto sugerować się tylko ceną? Jak wybrać najlepszy pędzel? No i – często najważniejsze – w jaki sposób dbać o swoje pędzle do żelu i zdobień? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu. Jeżeli i Ty należysz do paznokciomaniaczek, które wprost uwielbiają wzbogacać swój manicure o różnego rodzaju efekty czy wzory, takie kompendium wiedzy z pewnością Ci się przyda! Miłej lektury!

Pędzle do żelu i zdobień – jak wybrać najlepsze?

Zanim przejdziemy do głównego punktu tekstu, czyli metod czyszczenia pędzli do żelu i zdobień, zacznijmy od początku, czyli tego, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu. Często słyszymy opinie, że wszystkie pędzle wyglądają podobnie, więc “wystarczą najtańsze”… Czy to prawda? Zdecydowanie nie!

Bardzo istotnym aspektem jest to, żeby były one wykonane z materiału wysokiej jakości. Na rynku są dostępne pędzle do żelu i zdobień zarówno ze sztucznego, jak i naturalnego włosia. Możesz wybrać m.in. pędzle syntetyczne czy też końskie. Które są najlepsze? Tu oczywiście wiele zależy od tego, co chcesz przy ich pomocy uzyskać oraz jak często planujesz ich używać. Jeżeli zdobienia wykonujesz już od dłuższego czasu, z pewnością wiesz, że nie każdy pędzel sprawdzi się do wszystkich technik. Najlepiej jest dopasować akcesoria do wykonywania manicure do swoich potrzeb. Wtedy ma się pewność, że pędzle do żelu i zdobień doskonale sprawdzą się podczas stylizacji i pozwolą Ci na uzyskanie najbardziej spektakularnych efektów. Oczywiście, o ile będzie się o nie odpowiednio dbać…

profesjonalne pędzle do żelu

Czyszczenie pędzli do żelu i zdobień – na co zwracać uwagę?

Jakość pędzli do żelu i zdobień to jedno. Ich trwałość to już kolejny aspekt – aspekt, którego nie można pominąć i – co istotne – na który można mieć ogromny wpływ! Istnieje kilka najważniejszych zasad dotyczących dbania o akcesoria do pracy z żelem czy zdobieniami. Poznaj je wszystkie, a Twoje pędzle z pewnością zaczną Ci służyć zdecydowanie dłużej niż dotychczas!

Nie czyść pędzli cleanerem!

Cleaner dla wielu paznokciomaniaczek wydaje się być najbardziej odpowiednim preparatem do czyszczenia pędzli do żelu i zdobień. Czy jednak aby na pewno…? Jak zapewne się domyślasz, to pytanie zostało tu zadane nie bez przyczyny!

Napiszemy więc wprost – pędzli nie należy czyścić cleanerem! Po każdym ich użyciu powinno się je moczyć w bezbarwnym preparacie – takim, jak np. top typu clear. Istotne jest to, aby po tym zabiegu dokładnie wytrzeć je przy pomocy chociażby bezpyłowego wacika. Mogłabyś się zapytać – dlaczego cleaner nie jest produktem, który sprawdzi się do czyszczenia pędzli do żelu czy zdobień…? Zawiera on alkohol, czyli substancję szkodliwie wpływającą na włosie, więc jego użycie może poskutkować chociażby zmianą kształtu pędzli i – tym samym – utratą ich właściwości.

Odpowiednie przechowywanie pędzli to klucz do sukcesu!

W jaki sposób przechowywać pędzle do żelu i zdobień? Warto mieć je w osobnym miejscu – np. specjalnym piórniku czy pudełku, dodatkowo chroniąc je przed uszkodzeniem zatyczkami. Pamiętaj, że najważniejszym ich elementem jest końcówka, której używasz do stylizacji paznokci! To ona powinna być najdokładniej wyczyszczona i zabezpieczona. Jeżeli rzeczywiście przyłożysz się do jej maksymalnego wyczyszczenia, masz pewność, że pędzle do żelu i zdobień będą Ci służyć naprawdę długi czas.

Po czyszczeniu pędzli, przywróć im właściwy kształt

Czy samo wyczyszczenie pędzli do żelu i zdobień wystarczy…? Oczywiście, że nie! Istotne jest również to, co zrobisz po wykonaniu wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Po wykonaniu stylizacji i wyczyszczeniu akcesoriów do zdobień, koniecznie pamiętaj o tym, by przywrócić im – niekiedy utracony – kształt. Można to zrobić po prostu palcami – jest to najprostszy, a zarazem najbardziej skuteczny, sposób.

Zwróć uwagę, gdzie wykonujesz manicure!

Ostatnim, nader istotnym, aspektem jest miejsce wykonywania zdobień. Czy wiesz o tym, że pędzle “nie lubią” promieni UV…? Jeżeli podczas stylizacji będziesz trzymać pędzle zbyt blisko okna czy lampy, może dojść do tego, że lakier, który się na nich znajduje, zbyt szybko się utwardzi. Jak się już pewnie domyślasz, niekorzystnie wpłynie to na wygląd manicure i kondycję samych pędzli.

profesjonalne pędzelki do zdobień

Zadbaj o swoje pędzle i ciesz się ich maksymalną trwałością!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że odpowiednie zadbanie o pędzle do żelu i zdobień jest kluczowe, jeśli chcesz osiągnąć ich maksymalną trwałość. Akcesoria do manicure są bardzo istotne – szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na uzyskiwaniu stylizacji, z których będziesz naprawdę zadowolona. Zastosuj się do naszych wszystkich porad, a z pewnością dostrzeżesz różnicę w kondycji swoich pędzli. Ich czyszczenie wcale nie jest takie trudne, więc wystarczy tak naprawdę tylko kilka minut, by były one długo w nienagannym stanie.

0