Suche dłonie – jak im zapobiec

by

Jeszcze nie tak dawno narzekaliśmy wszyscy na zbyt wysokie temperatury, a tu znienacka nadeszła jesień… Pogoda nas nie rozpieszcza – jest zimno, deszczowo, wietrznie… To jeden z najgorszych okresów dla naszych dłoni. Bardzo wiele osób boryka się z przesuszeniami, a wraz z nimi – z łuszczącą się i swędzącą skórą. Wtedy właśnie w hurtowniach kosmetycznych odnotowuje się zdecydowany wzrost sprzedaży preparatów odżywczych i regenerujących. Jak sobie poradzić z problemem suchych dłoni? Postanowiliśmy podzielić się z Tobą kilkoma, sprawdzonymi trikami. Zanim to jednak nastąpi, dowiedz się, co oprócz niskich temperatur wpływa na stan Twoich dłoni.

Co wpływa na kondycję dłoni?

Jak już wspomnieliśmy, problem suchych dłoni występuje głównie jesienią i zimą, ale niskie temperatury to nie jedyny czynnik wpływający na ich kondycję. Główną przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja dłoni. Jeśli kremu używasz bardzo rzadko, a o istnieniu peelingu, maski czy serum nie miałaś w ogóle pojęcia – warto to zmienić. Na kondycję dłoni wpływają także silne detergenty oraz suche powietrze. Często mówi się, że dłonie świadczą o tym, co (i jak) jemy i jest to prawda. Jeśli nie dostarczasz sobie odpowiedniej ilości witamin i wartości odżywczych, kondycja dłoni może się zdecydowanie pogorszyć. Na szczęście z tym problemem da się skutecznie walczyć.

krem na suche dłonie

Sposoby na suche dłonie

Istnieje co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na uporanie się z problemem suchych dłoni. Możesz używać kosmetyków profesjonalnych – skutecznych i z idealnie dobranym składem. Jeśli nie chcesz jednak inwestować w takie specyfiki, wypróbuj metod domowych. Czasami na efekty takich działań czeka się nieco dłużej, ale są również przetestowane i polecane przez tysiące kobiet.

Kosmetyki profesjonalne w walce z suchymi dłońmi

Kosmetyki profesjonalne, dostępne w hurtowniach kosmetycznych i drogeriach, zawierają duże stężenie substancji czynnych. Stosowane regularnie, nie tylko skutecznie zwalczają problem suchych dłoni, ale i nie dopuszczą do jego nawrotu. Jak dbać o dłonie przy pomocy kosmetyków profesjonalnych?

Kompleksowo

Jeżeli Twoje dłonie są już dość mocno przesuszone, warto działać kompleksowo. W hurtowni kosmetycznej Allepaznokcie możesz zaopatrzyć się np. zarówno w peeling do dłoni, krem odżywczy czy regenerujący, intensywnie działający, a także maskę na dłonie. Tak kompleksowa kuracja z pewnością szybko przyniesie satysfakcjonujące Cię efekty. Kluczem do sukcesu jest oczywiście regularność…

Regularnie

W sytuacji, gdy kondycja Twoich dłoni jest już bardzo słaba, silnie działający krem do dłoni powinien być wszędzie tam, gdzie Ty. Powinnaś go stosować co najmniej kilka razy dziennie – zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Pozostałe kosmetyki, typu peeling czy maska, stosuj zgodnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu…

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu

Producenci kosmetyków tworzą wszelkie materiały informacyjne po to, żeby się stosować do wytycznych w nich zawartych. Jeśli maskę należy stosować 2-3 razy w tygodniu, w przypadku ekstremalnie suchych dłoni, wybierz maksymalną częstotliwość. Następnie, gdy poradzisz sobie z problemem, możesz profilaktycznie stosować ją minimalną ilość razy.

Domowe metody na suche dłonie

Domowe metody na suche dłonie, mimo że również skuteczne, są zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Kosmetyki DIY

Peeling z kawy lub maskę z awokado możesz kupić w hurtowni kosmetycznej lub drogerii, ale jeśli masz czas – istnieje opcja przygotowania ich w domu. Sam proces nie jest bardzo skomplikowany, ale jest to rozwiązanie dla osób z większą ilością wolnego czasu.

Okłady

Sprawdzonym, domowym sposobem na suche dłonie jest zastosowanie kompresu z ziemniaków. Dwa kartofle ugotowane w mundurkach należy obrać i rozgnieść, dodać żółtko, mleko i okład nałożyć na dłonie, przykrywając je gazą. Po kwadransie powinnaś już odczuć dużą ulgę.

Masaże, kąpiele i pasty

Kondycję suchych dłoni poprawi również masaż przy użyciu jogurtu naturalnego czy kąpiel w siemieniu lnianym. Rozgnieciony banan w postaci pasty także zregeneruje dłonie skutecznie i bez większych inwestycji finansowych. Jak widać, nawet standardowe składniki, które mamy w kuchni, mogą poprawić kondycję naszych dłoni.

Zadbane dłonie to warunek trwałej stylizacji paznokci

O dłonie nie tylko warto dbać – jest to wręcz konieczność! Żadna, nawet najpiękniejsza stylizacja paznokci, nie utrzyma się długo na przesuszonych, zaniedbanych dłoniach. Zawsze zaczynaj od pielęgnacji, dopiero później myśl o stylizacji. Zainwestuj w naprawdę dobry kosmetyk profesjonalny z hurtowni kosmetycznej czy drogerii, wspierając się doraźnie domowymi metodami.

0