Żel do przedłużania paznokci i stosowanie go w warunkach domowych

by

Nie każdy wie, że żel do przedłużania paznokci można “opanować do perfekcji” i wykonywać zabieg nawet w warunkach domowych, przez kobiety, które nie są fachowymi stylistkami. “Podstawowy” manicure czy pedicure jest tak mało wymagający, że bez problemu da się go zrobić także przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu zabiegami. Istnieją jednak też takie czynności, które rzadziej wykonuje się w domu – należy do nich m.in. przedłużanie paznokci. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz czas i pieniądze, ale i nabędziesz nową, przydatną umiejętność! W końcu żel do przedłużania paznokci daje ogromne możliwości! Jakie? Przekonaj się sama!

Żel do przedłużania paznokci – dla kogo?

Żel do przedłużania paznokci to produkt, który idealnie sprawdzi się u kobiet, które marzą jednocześnie o mocnej i długiej płytce. Jeśli Twoją bolączką są często łamiące się paznokcie, których nie jesteś w stanie zapuścić, żel pozwoli Ci na uzyskanie spektakularnych efektów bez martwienia się o to, po jakim czasie paznokcie Ci się uszkodzą! W jaki sposób, w warunkach domowych, używać żelu do przedłużania paznokci? Zanim jednak opiszemy cały proces, zobacz, czy posiadasz wszystkie niezbędne elementy do wykonania tego zabiegu!

Milky Gels żel do przedłużania paznokci o mlecznym odcieniu

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci żelem?

Co oczywiste, “głównym” produktem, niezbędnym do uzyskania pięknej i mocnej płytki, jest oczywiście żel do przedłużania paznokci. To jednak, jak się z pewnością domyślasz, tylko jeden z kilku preparatów, które potrzebujesz! Oprócz niego, przydadzą Ci się także primer, formy do przedłużania paznokci, odtłuszczacz, lampa UV/LED lub UV oraz pilniczek i bloczek polerski. Niektóre kobiety używają także zaciskarki, ale nie jest ona obowiązkowa. Jeżeli masz to wszystko w domu, możesz już rozpocząć z nami cały proces. Opiszemy go maksymalnie dokładnie, żeby pomóc Ci pozbyć się jakichkolwiek wątpliwości!

różowy żel do przedłużania paznokci

Przedłużanie paznokci żelem krok po kroku

Istnieją dwie najczęściej stosowane metody przedłużania paznokci przy pomocy żelu – na formie lub na tipsie. Jako że pierwsza z nich jest zdecydowanie szybsza i prosta, to ją opiszemy w najdrobniejszych szczegółach! Przy przedłużaniu paznokci tą techniką chyba największym ułatwieniem jest to, że na niektórych formach występują miarki, które zdecydowanie upraszczają proces nadawania idealnej długości i kształtu płytce.

Przygotowanie płytki

Zanim rozpoczniesz pracę z żelem do przedłużania paznokci, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu płytki! Jeżeli masz jeszcze na paznokciach pozostałości starego lakieru, dokładnie go usuń. Następnie odsuń lub usuń skórki i wypoleruj paznokcie. Tak przygotowaną płytkę możesz poddawać już dalszym zabiegom, czyli przemycia cleanerem i aplikacji primera, który sprawi, że stylizacja będzie trwalsza, a żel do przedłużania paznokci lepiej “stopi” się z płytką.

Przedłużanie płytki

Tu już proces może się różnić w zależności od tego, jaki żel do przedłużania płytki wybierzesz – czy jednofazowy, czy – osobno – bazowy, budujący i wykończeniowy. Najprościej jest oczywiście użyć pierwszej opcji, ponieważ nie tylko ogranicza się ilość niezbędnych preparatów, ale i sam proces jest zdecydowanie prostszy. Dlatego też opiszemy właśnie tę sytuację.

Na początku należy podłożyć pod paznokieć formę w taki sposób, by idealnie do niego przylegała. Jeżeli jest taka konieczność, oczywiście zawsze możesz ją przyciąć. Po dokładnym jej umocowaniu, można już przystąpić do budowania szkieletu płytki. Najbardziej istotne jest to, by żel do przedłużania paznokci nakładać zawsze w kolejności od wolnego brzegu. Gdy już uzyska się oczekiwany kształt i idealną długość płytki, należy utwardzić paznokcie w lampie UV lub UV/LED przez odpowiednią ilość czasu. Kolejny etap to zdjęcie szablonu i aplikacja drugiej warstwy żelu do przedłużania paznokci (już na całą ich długość). Oczywiście, i ten krok kończy się utwardzeniem w lampie.

Zakończenie procesu przedłużania płytki

Proces przedłużania płytki kończy się przemyciem paznokci cleanerem i nadaniem im idealnego kształtu także przy użyciu pilnika. Następnie można przejść do dalszych zabiegów – np. pomalowania paznokci lakierem tradycyjnym lub hybrydowym (w zależności od indywidualnych preferencji). Można oczywiście także pozostawić płytkę i nic już więcej z nią nie robić, Jeżeli użyje się kolorowego żelu, jest to zupełnie niepotrzebne!

żel do przedłużania paznokci o konsystencji musu

Przedłużanie paznokci w warunkach domowych jest możliwe!

Jak widzisz, żel do przedłużania paznokci nie jest tak straszny, jak się czasami o nim mówi! Można go używać z powodzeniem także w warunkach domowych, trzeba tylko niekiedy wykonać kilka prób, by osiągnąć spektakularny efekt! Zawsze powtarzamy, że najważniejsza jest praktyka – im więcej będzie się ćwiczyć, tym lepsze uzyska się efekty. Najważniejszą jednak informacją jest to, że naprawdę bardzo dużo podstawowych zabiegów można wykonać w warunkach domowych i często nie potrzeba do tego od razu wizyty u fachowej stylistki. Dlatego też życzymy Ci powodzenia i samych spektakularnych efektów!

0