Paznokcie u stóp – jak się do tego zabrać?

by

Statystyczna kobieta wykonuje manicure raz w miesiącu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że najbardziej popularną techniką stylizacji są hybrydy, nic w tym dziwnego. W końcu lakiery hybrydowe utrzymują się 3-4 tygodnie. Jeżeli chodzi o pedicure, z tym jest zdecydowanie gorzej… (Zbyt) wiele kobiet zaczyna myśleć o zadbaniu o swoje paznokcie u stóp dopiero tuż przed latem, wyjmując z szaf sandały i klapki. Oczywistym jest, że chce się wtedy wyglądać dobrze. Co wtedy? Niektóre stylistki paznokci odpowiadają, że panie zapisujące się na pedicure przychodzą “zrobić wszystko”. Bardzo często w okresie wiosenno-letnim zapisanie się na pedicure w rozsądnym czasie graniczy z cudem. Wtedy warto pomyśleć o tym, żeby zadbać o stopy w domu. Jak się do tego zabrać…?

Zanim zajmiesz się paznokciami… Zacznij od stóp!

O paznokcie u stóp można zadbać relatywnie prosto. Jeżeli masz wprawę w manicure, i pedicure nie powinien stanowić dla Ciebie problemu. Zanim jednak pomalujesz płytki, zajmij się stopami. Nawet najpiękniejszy kolor na paznokciach u stóp nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli nie zadbasz o kondycję skóry w tym miejscu.

Zabiegi na stopach – od czego zacząć?

Jeśli potrzebujesz kompleksowej regeneracji stóp, istnieje co najmniej kilka czynności, które powinnaś wykonać. Do niektórych z nich nie są niezbędne żadne specjalistyczne sprzęty, natomiast do innych warto zaopatrzyć się w kilka przyrządów. Jakie zabiegi są możliwe do wykonania nawet w warunkach domowych?

Regularne kąpiele stóp

Kąpiele stóp to konieczność, jeżeli chce się mieć piękną, gładką skórę. Na szczęście jest to także ogromna przyjemność i ukojenie. Jeżeli chce się uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu, warto do wody dodać sól lub specjalne, dedykowane produkty. Poza właściwościami wygładzającymi i zmiękczającymi, kąpiele stóp to także działanie przeciwzapalne, antyseptyczne oraz odświeżające.

Aplikacja kosmetyków do stóp

Poza kąpielami stóp, nie można zapominać o regularnej aplikacji chociaż podstawowych kosmetyków. Obecnie w hurtowniach i sklepach kosmetycznych można znaleźć szeroki wybór produktów do stóp. O ile krem warto wsmarowywać codziennie, najlepiej po wieczornej kąpieli, peeling czy maskę wystarczy stosować raz-dwa razy w tygodniu. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna, jeżeli chcesz się cieszyć pięknymi stopami przez cały rok!

Usuwanie odcisków, nagniotków i wygładzenie skóry pięt

Do takich zabiegów najlepsza będzie z pewnością frezarka. To urządzenie, które szybko, łatwo i skutecznie usuwa wszelkie nagniotki, odciski i zrogowaciałą skórę. Niektórzy twierdzą, że frezarki to sprzęty dedykowane jedynie dla stylistek paznokci. Nic bardziej mylnego! Z tego urządzenia spokojnie można również korzystać w warunkach domowych. Poza tym, oprócz wcześniej wspomnianych czynności, można nim także nadać kształt paznokciom u stóp oraz usunąć skórki. Skoro już wspomnieliśmy o czynnościach przygotowujących do malowania, przejdźmy do meritum…

Malowanie paznokci u stóp – jaki lakier wybrać?

Wiosna i lato to pory roku, w których stopy są najbardziej wyeksponowane z racji chodzenia w odkrytych butach. Jaka technika stylizacji jest najbardziej trwała? Które lakiery do paznokci u stóp są najlepsze?

Lakiery tradycyjne

Do pedicure tradycyjnego potrzeba najmniej produktów. Nie musisz kupować specjalistycznych sprzętów typu lampa UV/LED. Ponadto, unikniesz zakupu primera czy top coat. Minusem tego rodzaju stylizacji jest natomiast jego trwałość. Lakier tradycyjny na paznokciach u stóp relatywnie szybko się zmywa i pedicure nie wygląda już estetycznie.

klasyczny lakier do paznokci

Lakiery hybrydowe

Pedicure hybrydowy, w przeciwieństwie do tradycyjnego, jest zdecydowanie bardziej trwały i wytrzymuje nawet kilka tygodni na paznokciach u stóp! Jednak, do jego wykonania potrzebnych jest więcej produktów – oprócz lakieru, także top, baza, primer oraz lampa UV/LED. Lakiery hybrydowe są bardzo mocno napigmentowane, dzięki czemu pięknie wyglądają na paznokciach u stóp przez długi czas!

lakiery do pedicure hybrydowego

Żele kolorowe

Żele na paznokciach u stóp są również bardzo trwałe i utrzymują się w nienagannym stanie nawet kilka tygodni. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza technika stylizacji płytki. Wymaga dużej precyzji i cierpliwości, ale – wykonana prawidłowo – jest za to bardzo spektakularna i estetyczna. Do wykonania pedicure żelowego także niezbędna jest lampa do utwardzenia paznokci i kilka produktów.

O paznokcie u stóp powinno się dbać przez cały rok

Chcielibyśmy zakończyć ten tekst dość ważnym przekazem. Mimo że jesienią i zimą stopy nie są eksponowane, warto o nich pamiętać przez cały rok. Dobrze jest regularnie usuwać zrogowaciałą skórę i odciski, a także aplikować produkty pielęgnacyjne. Wtedy tuż przed sezonem wystarczy, że wykonasz swoje standardowe czynności, pomalujesz paznokcie u stóp i będziesz wyglądać perfekcyjnie! Oczywiście, nawet jeżeli obecnie Twoje stopy są w nieco gorszej kondycji – nic straconego! Zanim pomalujesz paznokcie, pamiętaj tylko o tym, żeby odpowiednio je przygotować. Oprócz tego, zadbaj także o skórę stóp. Tylko wtedy Twój pedicure będzie wyglądać oryginalnie i wyjątkowo.

0