Najlepsza lampa LED do paznokci za rozsądną cenę

by

Regularnie wykonujesz manicure hybrydowy lub żelowy? Z pewnością doskonale wiesz, że bez sprzętu do utwardzania preparatów do stylizacji paznokci nie jest to możliwe! Na jaki rodzaj lampy się więc zdecydować? Jaki jest najlepszy i – jednocześnie – nie kosztuje zbyt dużo? Warto zastanowić się nad zakupem lampy LED do paznokci. To sprzęt bardzo uniwersalny i z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Oczywiście, na rynku jest bardzo dużo rodzajów lamp LED do paznokci, ale jesteśmy przekonani, że uda Ci się wybrać najlepszą za rozsądną cenę. Czym się kierować przy jej zakupie? Na co zwracać największą uwagę? Zanim jednak przejdziemy do zalet lampy LED do paznokci, wyjaśnijmy, czym wyróżniają się na tle innych sprzętów tego typu.

Lampa LED do paznokci a lampa UV

Zanim powstały lampy LED do paznokci, jedynymi urządzeniami do utwardzania lakierów hybrydowych, żelowych i akrylowych były lampy UV. Szybko pokochały je początkujące paznokciomaniaczki – szczególnie z uwagi na ich niską cenę. Niestety, koszt zakupu był jedną z ich nielicznych zalet. Żarówki w tym rodzaju lamp bardzo szybko się zużywają, więc zawsze trzeba mieć ze sobą zapasowe, co jest problematyczne. Czas utwardzania jest także zdecydowanie dłuższy. Lampa LED do paznokci jest zdecydowanie chętniej wybierana zarówno przez osoby, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym manicure, jak i fachowe stylistki. Szybko i bezpiecznie utwardzają masy zdobnicze i lakiery. Posiadają także zdecydowanie dłuższą trwałość. To właśnie dzięki temu pokochały je kobiety na całym świecie, nie wyobrażając sobie bez nich życia.

biała lampa led do paznokci

Lampa LED do paznokci – najważniejsze funkcjonalności

Lampa LED do paznokci może mieć naprawdę dużo funkcji. Niektóre są bardziej, a inne – mniej potrzebne. Postanowiliśmy wziąć pod lupę najważniejsze aspekty działania lamp do utwardzania paznokci i wymienić te, na które należy położyć największy nacisk.

Moc lampy

Najczęściej to moc lampy LED do paznokci w największym stopniu wpływa na jej cenę. W sklepach i hurtowniach kosmetycznych dostępne są obecnie głównie sprzęty o mocy 12W, 24W, 36W lub 48W. Oczywiście, im większa moc – tym krótszy czas utwardzania. Stąd profesjonalne stylistki wybierają najczęściej lampy LED do paznokci o mocy 48W, natomiast dla osób zaczynających przygodę z manicure z reguły wystarcza 24W. Moc lampy LED jest tak istotna nie tylko z uwagi na czas utwardzania, ale i jego jakość. Warto pamiętać, że nieodpowiednio utwardzone paznokcie będą wyglądać bardzo nieestetycznie – lakier może się marszczyć, a nawet odpadać.

Wybór czasu pracy

Bardzo przydatną funkcjonalnością lamp LED do paznokci jest wybór czasu utwardzania. Różni się on w zależności od rodzaju lakieru, więc warto za każdym razem sprawdzać go na opakowaniu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup lampy, która posiada tę funkcjonalność, możesz wybrać odpowiedni czas jej pracy i być spokojną, że po jego upływie lampa się samoistnie wyłączy.

Sensor ruchu

Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji lamp LED do paznokci. To dzięki niej sprzęt automatycznie się włączy, gdy przystąpisz do etapu utwardzania. W bardziej zaawansowanych lampach LED można znaleźć także funkcję zapamiętywania ostatniego czasu pracy, ale to zdecydowanie przyda się fachowym stylistkom, natomiast dla osób dopiero zaczynających przygodę z manicure nie jest to niezbędne.

tania lampa led do paznokci

Rozmiar lampy

Wielkość lampy LED do paznokci to sprawa zdecydowanie bardziej złożona. Przyjęło się, że im mniejszy sprzęt, tym tańszy i tak jest w rzeczywistości. Kompaktowe lampy LED w formie latarki czy słupka sprawdzą się głównie podczas wyjazdów lub u kobiet, które manicure wykonują bardzo rzadko, jedynie sobie. Nieco większe lampy tunelowe są za to zdecydowanie bardziej praktyczne. W większości przypadków można do nich włożyć od razu całą dłoń, co ułatwia i przyspiesza proces wykonywania manicure. Ponadto, większe sprzęty są na ogół bardziej żywotne. Najczęściej są one wybierane przez stylistki, na co dzień pracujące w gabinetach kosmetycznych.

Najlepsza lampa LED do paznokci za rozsądną cenę 1

Lampa LED do paznokci najlepszym wyborem w dobrej cenie!

Jeżeli potrzebujesz sprzętu do utwardzania płytki w dobrej cenie, zdecydowanie weź pod uwagę lampę LED do paznokci! To urządzenie, które sprawdzi się i przy incydentalnym użyciu w domu, i regularnym, codziennym wykonywaniu manicure przez profesjonalne stylistki.

Wybierając lampę LED do paznokci, zwróć szczególną uwagę na jej moc i wielkość. Pamiętaj, żeby uwzględnić fakt, jak często będziesz jej używać. Lampy kompaktowe najlepiej sprawdzą się w podróży, natomiast tunelowe – w domu czy w gabinecie urody. Zgodnie z zasadą, że bezpieczeństwo najważniejsze, zdecydowanie lepiej jest wybrać lampę LED niż UV. Na rynku jest ich tak szeroki wybór, że dobrej jakości sprzęt możesz kupić już za mniej niż 150 zł. Biorąc pod uwagę, że żywotność lamp LED do paznokci to nawet kilkanaście lat, zdecydowanie lepiej wybrać nieco lepsze urządzenie – choćby po to, by bezawaryjnie i w bezpieczny sposób utwardzało Twoje paznokcie przez długi czas.

0