Bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci

by

Jak bardzo w dzisiejszych czasach ważne jest bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci? Na co zwraca się uwagę podczas wyboru salonu kosmetycznego? Jeszcze nie tak dawno z pewnością najważniejsze były dla większości kobiet umiejętności pracowniczek gabinetu. Obecnie równie istotny stał się aspekt bezpieczeństwa, co jest jak najbardziej zrozumiałe i zasadne. Co sprawia, że warto zaufać temu a nie innemu salonowi stylizacji paznokci? Co jest obecnie niezbędne, by móc określić gabinet jako bezpieczny?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo nierozerwalnie kojarzy się ze środkami do sterylizacji i dezynfekcji, które powinny się znaleźć w każdym salonie stylizacji paznokci. Zanim jednak przejdziemy do tych, jakże ważnych, produktów, zacznijmy od tego, co obecnie stało się nie tyle opcją, a koniecznością aby zachować bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci.

bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci

Rękawiczki i maseczki ochronne

Rękawiczki jednorazowe powinny być ubierane tylko na czas wykonywania zabiegów na dłonie czy stopy. Chronią one stylistkę przed ewentualnym zakażeniem od klientki, ale i vice versa. Pamiętajmy, że podczas manicure czy pedicure relatywnie często dochodzi do uszkodzenia naskórka – szczególnie gdy paznokcie należą do bardzo wrażliwych… Rękawiczki są wtedy gwarantem uniknięcia zakażenia. Zarówno stylistka, jak i klientka powinny również posiadać osłonę ust i nosa. Najczęściej stosuje się w tym celu przyłbice oraz maseczki ochronne. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku warto zadbać przede wszystkim o to, żeby były one maksymalnie często dezynfekowane (przyłbice) lub prane (maski). To tylko jeden z ważnych elementów, aby zachować bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci.

Sprzęt do sterylizacji

Sterylizacja sprzętów w salonie kosmetycznym polega na ich wyjaławianiu. Podczas tego procesu zniszczeniu ulegają wszelkie formy mikroorganizmów. Wszystkie sprzęty posiadające metalowe elementy, tak jak np. frezy, kopytka czy cążki, powinny być sterylizowane po każdej klientce. Najczęściej używa się do tego profesjonalnego autoklawu, ale bardziej istotny od metody sterylizacji jest zdecydowanie odpowiednio wykonany cały proces. Są to – odpowiednio – dezynfekcja wstępna, mycie, kolejna dezynfekcja, wyschnięcie sprzętów i dopiero sterylizacja. Każde narzędzie, które się wyjaławia, należy właściwie zapakować.

Pakiety do sterylizacji

Torebki do sterylizacji są niezbędne w procesie wyjaławiania w autoklawie. Najlepiej kupować je w pakietach, ponieważ wtedy ma się pewność, że znajdzie się odpowiedni rozmiar opakowania. Są one idealne zarówno do niewielkich frezów, jak i większych cęgów czy kopytek. Torebki do sterylizacji są ponadto samoprzylepne, co zdecydowanie ułatwia szczelne zapakowanie narzędzi. Dzięki temu nie trzeba używać żadnych dodatkowych sprzętów typu zgrzewarka. Podczas wyboru pakietów do sterylizacji warto również zwrócić uwagę na jakość zastosowanego laminatu oraz ich kolor. Zdecydowanie najbardziej praktyczne są przezroczyste, ponieważ od razu widać ich całą zawartość.

Preparaty do dezynfekcji

Preparaty do dezynfekcji powinny stanowić ważną część wyposażenia każdego salonu stylizacji paznokci. Myśląc o produktach tego typu, najczęściej wymienia się żele antybakteryjne do rąk, płyny do dezynfekcji dłoni czy powierzchni. Jest ich jednak zdecydowanie więcej, o czym z pewnością wiedzą fachowe stylistki paznokci. Jak już wspomnieliśmy, istnieją także produkty o unikatowych formułach, które mają zdecydowanie więcej zalet…

AlleSilver Care&Clean

Ten innowacyjny płyn do dezynfekcji materiałów i powierzchni to połączenie podwójnej mocy i rewelacyjnej skuteczności! Dzięki nadtlenkowi wodoru atakuje błonę komórkową mikroorganizmów, natomiast rozdrobnione srebro przenika wewnątrz komórek patogenów, w efekcie niszcząc je na stałe. Połączenie obu składników pozwala na osiągnięcie piorunującego rezultatu, który w 100% zadowoli każdego użytkownika preparatu. Warto wspomnieć, że AlleSilver można stosować także do przedłużenia trwałości maseczek ochronnych, które tracą swoje działanie już po 4h (niezależnie od rodzaju i jakości wykonania).

Żele i płyny do dezynfekcji dłoni – jakie wybrać?

Żele i płyny do dezynfekcji to – obok maseczek i rękawiczek – najbardziej oczywiste wyposażenie salonów stylizacji paznokci. Ich oferta jest tak bogata, że często nie wiadomo, jakie wybrać. Warto pamiętać, że pod kątem skuteczności działania, nader istotna jest zawartość alkoholu izopropylowego. Im jest go procentowo więcej, tym lepiej działa antybakteryjnie. Większość preparatów do dezynfekcji nie wymaga użycia wody, co jest ich ogromną zaletą. Już kilkudziesięciosekundowe, dokładne wmasowanie ich w dłonie wystarcza, by usunąć niemal 100% bakterii.

Klucz do sukcesu? Ochrona – dezynfekcja – sterylizacja!

Warto pamiętać, że dbanie o bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci, zarówno swoje i klientek powinno mieć miejsce na każdym etapie ich wizyty w salonie stylizacji paznokci. Począwszy od odpowiedniego zabezpieczenia dłoni, zakrycia ust i nosa, poprzez dezynfekcję powierzchni, na sterylizacji sprzętów skończywszy – wszystkie te aspekty powinny być przestrzegane. Tylko połączenie powyższych działań pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w salonie stylizacji paznokci.

0