Przedłużanie paznokci na szablonie – czy to dobry sposób?

by

Długie, piękne paznokcie pasują każdej kobiecie! Niestety, utrzymanie naturalnych paznokci w nienagannym stanie jest dość trudne i często kończy się na tym, że płytka się łamie lub kruszy. Co wtedy? Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, by nie musieć czekać kilka tygodni (a czasami i miesięcy) na odbudowę płytki. Przedłużanie paznokci na szablonie to jedna z najlepszych (i najszybszych) metod, by móc cieszyć się pięknymi, długimi paznokciami. To najlepsza alternatywa dla tipsów, które już od dłuższego czasu stopniowo tracą swoją popularność. Jak wygląda przedłużanie paznokci na szablonie, czego się wystrzegać, a o czym pamiętać podczas jego wykonywania…? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu!

Czym są szablony do przedłużania paznokci?

Szablon to forma, którą podstawia się pod wolny brzeg płytki w ten sposób, by nie pojawiła się tam żadna szczelina. Szablony mogą być wykonane z metalu, plastiku lub papieru. Na AllePaznokcie znajdziesz szablony do przedłużania paznokci dostępne w różnych kształtach – wszystko po to, żeby każda paznokciomaniaczka wybrała wśród nich idealny dla siebie. Mimo że sposób ich aplikacji na początku może zajmować więcej czasu, warto ćwiczyć i nabrać w tym biegłości. Uwierz, że wprawne miłośniczki samodzielnego wykonywania manicure posługują się nimi już szybko i sprawnie. Są one w stanie “wyczarować” piękne, długie paznokcie nawet z tych najbardziej zniszczonych.

Zalety przedłużania paznokci na szablonie

Jeżeli już teraz oczekujesz odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule tekstu, z całą pewnością możemy napisać: to nie tylko dobry, a wręcz świetny pomysł! Poznaj najważniejsze zalety przedłużania paznokci na szablonie.

Szablony można dopasować do każdych paznokci

Obawiasz się, że wybierzesz szablon, który nie będzie pasować do Twojej płytki…? Nie martw się – to Ci nie grozi! Forma szablonów jest tak uniwersalna, że – niezależnie od kształtu Twojego naturalnego paznokcia – z pewnością dopasujesz ją do siebie.

Szablony pozwalają na pracę każdą metodą

Nie dość, że szablony są bardzo uniwersalne, dodatkowo pozwalają na pracę z każdą techniką manicure. Hybryda, akryl, żel, a może akrylożel…? Każdy z tych materiałów doskonale sprawdzi się do przedłużania paznokci na szablonie.

Przedłużanie paznokci na szablonie nie jest trudne!

Mimo że może się wydawać, iż przedłużanie paznokci na szablonie jest bardzo skomplikowane (całą procedurę opiszemy w dalszej części tekstu), po odpowiednim treningu – i zyskaniu wprawy – staje się zdecydowanie bardziej “przystępne”. Najważniejsze jest to, by forma idealnie przylgnęła do wolnego brzegu i nie powstała żadna “luka”. Ponadto, nie można zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu paznokci. Wtedy cały proces powinien być zdecydowanie prostszy.

Przedłużanie paznokci na szablonie jest trwałe

Przedłużanie paznokci na szablonie to metoda, która charakteryzuje się dużą trwałością. Dlatego też jest ona tak często wybierana przez paznokciomaniaczki i rekomendowana przez profesjonalistki. Jeśli zależy Ci więc na tym, by Twoje paznokcie wyglądały świetnie i pozostały długo piękne, warto wykonać przedłużanie tą właśnie metodą.

Jak wykonać przedłużanie paznokci na szablonie?

Jak już wspomnieliśmy, zanim rozpocznie się przedłużanie paznokci na szablonie, należy starannie przygotować płytkę. Następnie – już po odtłuszczeniu paznokci – nakłada się bazę, którą utwardza się w lampie i można przejść do samego przedłużania, które rozpoczyna się od odklejenia szablonu od folii, pamiętając o tym, by środek szablonu na niej pozostał.

Następnie bardzo ostrożnie podłóż szablon pod wolny brzeg – tak, by maksymalnie dopasować go do kształtu płytki. W dalszej kolejności nałóż produkt do budowania formy, utwardź go w lampie i zdejmij szablon z paznokci. Kolejny etap to powtarzanie aplikacji produktu budującego tyle razy, ile będzie to konieczne. Gdy już naniesiesz odpowiednią dla Ciebie ilość warstw, opiłuj i nadaj kształt (oraz, co oczywiste, długość) paznokciom. Potem już tylko pomaluj płytkę i – opcjonalnie – wykonaj jej zdobienie, by uzyskać efekt jak z Twoich marzeń!

Przedłużanie paznokci na szablonie – trwałe, skuteczne i bezpieczne!

Przedłużanie paznokci na szablonie to doskonała metoda, by móc cieszyć się piękną płytką przez dłuższy czas. Stosują ją osoby, które mają problem z obgryzaniem paznokci czy ich nadmierną łamliwością, choć nie tylko. To także dobry sposób dla kobiet, które nie lubią czekać, aż ich paznokcie zyskają spektakularną długość. Innymi słowy – przedłużanie paznokci na szablonie jest dostępne dla każdego, kto ceni trwałe, skuteczne i bezpieczne metody!

0