Frezy podologiczne – idealne do zadań specjalnych

by

Frezarka to urządzenie, które można znaleźć w każdym bardzo dobrym salonie kosmetycznym. Doskonale sprawdza się podczas wykonywania zabiegów na dłonie i stopy. Żadna frezarka nie spełni jednak swoich funkcji bez odpowiednich frezów. Dziś omówimy frezy podologiczne, czyli – najprościej rzecz ujmując – frezy do pedicure. Można je podzielić ze względu na właściwości czy materiał wykonania. Frezy podologiczne są często określane jako “frezy do zadań specjalnych”, jako że służą do pracy z bardziej problematycznymi partiami. Usuwanie odcisków, zrogowaceń czy opracowywanie skóry pięt to tylko kilka spośród naprawdę wielu ich funkcji. Skupiliśmy się dziś przede wszystkim na podziale frezów podologicznych oraz opisie ich zastosowań.

Podział frezów podologicznych

Jak już napisaliśmy, frezy można podzielić ze względu na ich zastosowanie czy materiał wykonania. Opiszemy te z nich, które są najszerzej stosowane podczas zabiegów na stopy.

Ze względu na zastosowanie

Frezy podologiczne mogą służyć do różnych celów. Podczas wykonywania zabiegów na stopy, najczęściej stosuje się frezy podologiczne do usuwania odcisków, opracowywania skóry pięt oraz usuwania zrogowaceń na podeszwach. Jeżeli wykonuje się pedicure hybrydowy, z pewnością przydadzą się również frezy do zdejmowania hybryd oraz wygładzania płytki. Niektóre frezy podologiczne są przeznaczone do pięt, inne – do paznokci, a jeszcze inne – do skórek. Wybierając końcówki frezarki, koniecznie zwróć uwagę na ich przeznaczenie, by kupić te, które będą dla Ciebie najbardziej użyteczne.

Ze względu na materiał wykonania

Frezy podologiczne różnią się od siebie także materiałem wykonania. Podział ten może budzić nieco więcej wątpliwości, więc postanowiliśmy omówić go bardziej dokładnie.

Frezy diamentowe

Po czym poznać frezy diamentowe…? Najłatwiej – po braku widocznych nacięć. Frezy podologiczne diamentowe najczęściej stosuje się podczas pedicure na etapie usuwania zrogowaceń na podeszwach oraz szlifowania skórek oraz paznokci. Bardzo często przy ich opisie można się natomiast spotkać ze stwierdzeniem, że są stosowane przede wszystkim do opracowania płytki. Frezy diamentowe różnią się między sobą grubością nasypu diamentowych opiłków. Jeżeli chce się je wykorzystać do opracowania zrogowaceń, najlepiej wybrać frezy o jak najgrubszym nasypie.

Frezy z węglika spiekanego

Frezów z węglika spiekanego używają głównie profesjonalistki, ponieważ do ich stosowania niezbędna jest już większa wprawa i doświadczenie. Służą one przede wszystkim opracowaniu zgrubiałych paznokci i zdejmowaniu akrylu, żelu oraz hybrydy. Frezy z węglika spiekanego cechuje ogromna trwałość. Wyróżniają się one charakterystycznymi nacięciami, które – jeżeli dobierze się odpowiednie obroty we frezarce – tworzą tnące powierzchnie. Warto także wspomnieć, że przy pracy z tym rodzajem frezów nie trzeba dodatkowo polerować płytki.

Frezy kamienne

Nie sposób pominąć także frezów kamiennych, których używa się najczęściej do opracowywania skórek, wygładzania skóry oraz jej szlifowania. Frezy kamienne można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Frezy kamienne występują w różnych wariantach i używa się ich zarówno podczas wykonywania pedicure, jak i przeprowadzania zabiegów podologicznych.

Frezy stalowe

Podczas wykonywania zabiegów na stopy bardzo często wykorzystuje się frezy podologiczne ze stali. Doskonale radzą sobie one z usuwaniem zrogowaceń oraz odcisków. Frezy stalowe dzielą się na próżniowe oraz “różyczki”. Każdy rodzaj ma nieco inne zastosowanie.

Frezy ceramiczne

Jeżeli chodzi o ich zastosowanie, można je porównać do frezów z węglika spiekanego. Różnią się jednak zdecydowanie wykonaniem, gdyż frezy ceramiczne zostały wyprodukowane z tlenku cyrkonu. Są one bardzo specyficzne, ponieważ, mimo że twarde, dość łatwo się kruszą. Podczas wykonywania pedicure i zabiegów podologicznych, najczęściej używa się ich do usuwania odcisków, obrabiania skórek oraz zdejmowania masy żelowej i akrylowej.

Frezy podologiczne na ratunek zniszczonej skórze stóp!

Jak widać, frezy podologiczne świetnie radzą sobie nawet z najbardziej zniszczoną skórą stóp. Doskonale spełniają swoje zadania, jeżeli chodzi o walkę ze zrogowaceniami, usuwaniem odcisków, obrabianiem skórek czy też opracowywaniem skóry pięt. Frezarka to sprzęt, którego po prostu nie może zabraknąć u żadnej stylistki czy podologa. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej profesjonalna frezarka nie będzie funkcjonalna bez odpowiednich końcówek. Dlatego też kupno frezów podologicznych jest tak istotne i należy poświęcić temu maksimum uwagi.

0