Kolor living coral – topowy trend stylizacji na rok 2019

by

Korale koloru koralowego – gdyby król Karol w 2019 roku zdecydował się właśnie na taki prezent dla swojej małżonki, królowa Karolina uchodziłaby za najbardziej modną koronowaną głowę na świecie! Kolor living coral bowiem to topowy trend stylizacji na rok 2019 – także wśród lakierów hybrydowych do paznokci.

Skąd wziął się ten trend stylizacji?

Od 20 lat Instytut Pantone, znany z opracowania wzorca barw zwanego Skalą Pantone, wybiera kolor roku. Dla 2019 roku wybrano właśnie kolor living coral – „firmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań”, jak uzasadnia samo Pantone. Kolor 2019 roku pozwala zorientować się na piękno natury i oderwać się tym samym od szarego, jednolitego świata komputerów i technologii. Możemy być pewni, że po wskazaniu tego koloru jako kolor roku przez tak znaną i potężną instytucję jak Pantone, living coral będzie królował w paletach barw ubrań, dodatków i kolorów paznokci hybrydowych.

living coral na paznokciach

Living coral – jaki to właściwie kolor?

Living coral, czyli słoneczny koral, to kolor powstały z pomieszania pomarańczowego, różowego i złotego. Przywodzi na myśl – rzecz jasna – soczyste barwy raf koralowych, a co za tym idzie także egzotyczne scenerie ciepłych plaż i migoczące barwy fantazyjnych oceanicznych rybek. Kolor ten jest także barwą wielu pięknych kwiatów czy zwierząt (na przykład flamingów).

Do czego nosić kolor living coral?

Kolor roku 2019– jako nawiązujący do raf koralowych – będzie świetnie wpisywał się w wakacyjne stylizacje. Wybierając kolory lakierów hybrydowych na lato, warto zaopatrzyć się w właśnie w ten odcień i korzystać z niego przy okazji wypraw urlopowych, wypadów na plaże, a nawet gorących weekendów w mieście. Świetnie uzupełni lekkie stylizacje ze zwiewnymi spódnicami i sukienkami.

Bezpośrednie połączenie koloru koralowego z naturą sprawia, że świetnie będzie nadawał się do zestawiania z motywami botanicznymi. Będzie świetnie towarzyszył sukienkom i bluzkom w roślinne nadruki – liście, pnącza czy kwiaty. Idealnie wpasuje się też w roślinne motywy, często malowane latem przy okazji manicure hybrydowego. Kolor living coraz będzie stanowił soczyste uzupełnienie dla tego typu „ekologicznych” stylizacji.

living coral 2019 stylizacja

Rafy koralowe fantastycznie wyglądają na tle turkusowego oceanu – nie bez powodu zatem kolor living coral będzie się doskonale łączył z kolorem niebieskim. Przy wyborze turkusowej sukienki bądź niebieskiego kombinezonu warto postawić na ten najmodniejszy kolor sezonu. Niebieski i living coral – to kolory lakierów hybrydowych, które warto łączyć także na paznokciach.

Kolor living coral to barwa bardzo energetyczna. Świetnie sprawdzi się na równie energetyczne okazje – imprezy i festiwale. Może także ożywić tę słynną i nieznośną szarą codzienność – z kolorem living coral nawet najbardziej deszczowy poniedziałek może okazać się być bardziej pozytywny.

0

Brak Komentarzy

What do you think?