Depilacja woskiem w domu – na co zwrócić uwagę

by

Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Co istotne – możliwą do wykonania nawet w warunkach domowych. Kto z nas nie marzy o gładkiej skórze, utrzymującej się nawet przez miesiąc? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu depilacji woskiem?

Depilacja na gorąco czy zimno – którą wybrać?

Depilację woskiem można wykonać na dwa sposoby: na gorąco lub zimno. Pierwsza metoda jest przeprowadzana przede wszystkim w salonach urody przez fachowe kosmetyczki. Wykonana nieodpowiednio – niesie za sobą ryzyko groźnych poparzeń. Depilować woskiem na zimno można natomiast nawet w domu. Metoda ta jest mniej inwazyjna i posiada wiele zalet.

Korzyści z depilacji woskiem na zimno w domu

Jak już wspomnieliśmy, depilacja woskiem na zimno należy do jednych z najskuteczniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Mimo że jest dość bolesna, jej efekty utrzymują się nawet do miesiąca (bez porównania dłużej niż po depilacji maszynką lub golarką). Co istotne – przeprowadzana w domu, pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu, jako że można ją wykonać w dowolnym momencie, a pieniędzy – plastry z woskiem są nieporównywalnie tańsze niż wizyta u kosmetyczki.

Poprawne wykonanie depilacji woskiem kluczem do sukcesu

Nieprawidłowe wykonanie depilacji woskiem w warunkach domowych może skutkować powstaniem (często bardzo bolesnych) podrażnień. Jak ich uniknąć?

Przygotuj skórę do zabiegu

Aby zabieg depilacji woskiem na zimno był skuteczny, zapuść włoski na co najmniej pół centymetra. Na 24 godziny przed zabiegiem nie aplikuj żadnych preparatów natłuszczających (nawet pod prysznicem). Przed zabiegiem, np. w trakcie wieczornej pielęgnacji, wykonaj peeling w celu złuszczenia naskórka. Tuż przed wykonaniem depilacji woskiem nie zapomnij o odtłuszczeniu i odkażeniu skóry.

Przygotuj plastry do zabiegu

Przy wykonywaniu depilacji woskiem w domu kluczowe jest dobre rozgrzanie plastrów w dłoniach i ich rozdzielenie. Stanowi to gwarancję skutecznej aplikacji plastrów i – w konsekwencji – umożliwia ich odpowiednie oderwanie.

Odrywaj plastry zdecydowanie, jednym ruchem dłoni

Kiedy mówimy o poprawnie wykonanej depilacji woskiem? Wtedy, gdy włoski wyrywane są łącznie z cebulkami. Jak to zrobić? Przede wszystkim – bądź zdecydowana. Plaster oderwij szybkim ruchem, pod włos. Wiele osób robi to powoli, na kilka razy, co może skutkować powstawaniem bolesnych podrażnień, a nawet ran…

Nie zapominaj o pielęgnacji po depilacji

Dla niektórych proces depilacji kończy się na oderwaniu plastrów z woskiem. Często zapomina się o – nie mniej istotnej – pielęgnacji skóry po depilacji. Resztki produktu powinno się dokładnie zmyć (np. oliwką). Częstym błędem jest stosowanie do tego specyfików zawierających detergenty. Niestety, takie produkty mogą uszkodzić Twoją skórę i spowodować bolesne rany nawet na kilka miesięcy.

Depilacja woskiem w domu nie dla każdego

Mimo że zabieg depilacji woskiem na zimno nie należy do bardzo inwazyjnych, nie jest on dla każdego. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są m.in. choroby skórne (trądzik, łuszczyca itp.), stany zapalne, żylaki czy słaba krzepliwość krwi. Jeśli masz delikatną i wrażliwą skórę, jeszcze przed pierwszą aplikacją wosku sprawdź, czy nie jesteś na niego uczulona. Depilacji woskiem w domu nie powinno się również wykonywać w trakcie menstruacji (z uwagi na wrażliwość na ból), a także ciąży (ból może powodować stres dla nienarodzonego dziecka). Jeżeli żadne z tych przeciwwskazań Cię nie dotyczy – depilacja woskiem na zimno w domu jest naprawdę skuteczną, relatywnie tanią i szybką metodą usuwania zbędnego owłosienia.

0

No Comments Yet.

What do you think?