Idealny pedicure – przygotuj stopy na lato

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Tym, co widać na pierwszy rzut oka, jest również skóra twarzy. Czy oznacza to jednak, że pozostałe części naszego ciała można traktować nieco gorzej? Weźmy pod uwagę choćby stopy… Być może zimą ich kondycja nie jest dla nas kwestią priorytetową, ponieważ nie pokazujemy ich zbyt często. W lecie jednak sytuacja zmienia się o 360 stopni. Odkrywamy ciało, pokazujemy nogi, a stopy w sandałach czy japonkach są już zdecydowanie częściej “na widoku”. Poniżej przedstawiamy w kilku krokach, jak przygotować stopy na lato i uzyskać efekt idealnego pedicure.

Po pierwsze – pielęgnuj

Zanim przystąpisz do pomalowania paznokci, zadbaj o kondycję skóry na stopach. Szczególnie po zimie bardzo często zdarza się, że jest ona bardzo gruba, szorstka i popękana. Co zrobić, żeby doprowadzić ją do idealnego stanu? Przede wszystkim – regularnie nawilżaj i zmiękczaj skórę stóp. Bardzo skuteczne jest w tym przypadku regularne moczenie stóp oraz wykonywanie peelingów gruboziarnistych (ze szczególnym uwzględnieniem najgrubszej i często najbardziej zniszczonej skóry pięt). Tak wypielęgnowane stopy można poddawać dalszym zabiegom, mającym na celu przedłużenie trwałości pedicure.

Po drugie – usuń zrogowaciały naskórek

Walka ze zrogowaciałym, suchym naskórkiem jest trudna, ale nie niemożliwa. Możesz się go pozbyć na dwa sposoby: bardziej czasochłonnie – dedykowaną do tego tarką lub szybciej i prościej – elektrycznym pilnikiem. Jeżeli dysponujesz frezarką, tym lepiej! Z pewnością poradzi sobie nawet z najgrubszą skórą na piętach i uciążliwymi odciskami.

Po trzecie – przygotuj płytkę do malowania

Odpowiednie wypielęgnowanie i przygotowanie skóry stóp pozwoli Ci na szybsze uporanie się ze skórkami i płytką paznokcia. Skórki możesz albo odsunąć (np. drewnianym patyczkiem), albo wyciąć cążkami. Drugi sposób jest trudniejszy, jako że – wykonany nieumiejętnie – może doprowadzić do uszkodzenia naskórka. Jeżeli jednak pedicure i manicure wykonujesz dość regularnie, z pewnością nie będziesz mieć tego problemu – trening czyni mistrza! Następnie obetnij (opcjonalnie) i opiłuj paznokcie odpowiednim pilnikiem. Po nadaniu kształtu płytkom, wygładź je polerką.

Po czwarte – pomaluj paznokcie

Zanim przejdziesz do najważniejszego (dla wielu kobiet) punktu pedicure, odtłuść płytkę paznokcia zmywaczem bez acetonu. Zdecydowanie wpłynie to na trwałość lakieru. A propos lakieru – jego typ i kolor to już Twoja decyzja. Zdecydowanie trwalszy będzie pedicure hybrydowy, ale i ten klasyczny ma swoje zwolenniczki. Jedno jest pewne – wybierz taki kolor lakieru, w którym będziesz się czuć po prostu dobrze. Zbliża się lato i okres urlopowy, więc można zaszaleć.

zadbane paznokcie u stóp pedicure

Chcesz mieć piękne stopy? Dbaj o nie każdego dnia

Często bywa tak, że skórę stóp pielęgnuje się jedynie tuż przed wykonaniem zabiegu pedicure. Warto pamiętać, że nasza skóra potrzebuje nawilżenia i złuszczania regularnie, przez cały rok. Istnieją specjalne, głęboko nawilżające maski do stóp, a w większości sklepów i hurtowni kosmetycznych można nabyć również skarpetki złuszczające. Wybór preparatów do pielęgnacji stóp jest tak duży, że z pewnością znajdziesz odpowiednie dla siebie. Zdecydowanie najważniejsza jest w tym przypadku systematyczność ich stosowania. Jeżeli regularnie będziesz złuszczać i nawilżać swoją skórę, niestraszne jej będą nawet wysokie temperatury i długie, letnie wędrówki. Poza tym, wykonanie pedicure zajmie Ci dzięki temu zdecydowanie mniej czasu i będzie czystą przyjemnością.

0

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *