Paznokcie do biura – sztuka łączenia ładnego z poprawnym

Kobiety pracujące w biurze, zwłaszcza na wyeksponowanych stanowiskach, muszą mieć na uwadze w swoich codziennych stylizacjach elegancję i etykę biznesową. Tyczy się to także stylizacji paznokci. Jaki lakier hybrydowy do paznokci wybrać do biura? Na jakie ekstrawagancje w tym zakresie można sobie pozwolić? Jak łączyć to, co stylowe i piękne z tym, co poprawne i zgodne z etyką biznesową?

Stonowane kolory

Pierwsze miejsce na liście zasad malowania paznokci do pracy w biurze zajmują odpowiednio dobrane lakiery hybrydowe. Kolory, na jakie możemy postawić w takich okolicznościach to przede wszystkim pastele. Neutralne barwy, wśród których najlepiej sprawdzi się stosowany beż, nie będą zaburzać profesjonalnego wyglądu. W pracy w biurze widoczny ma być przede wszystkim profesjonalizm – należy więc unikać jaskrawych odcieni, które nadmiernie przyciągną uwagę. Ponadto stosowane kolory są bardzo uniwersalne – będą świetnie pasować do różnego rodzaju stylizacji biznesowych. Nie będzie zatem konieczności częstego zmieniania stylizacji paznokci pod różne rodzaju ubioru do pracy – potencjał trwałości lakierów hybrydowych do paznokci będzie zatem wykorzystany w całej rozciągłości!

Odpowiednia długość

Biuro to nie miejsce na długie paznokcie. Etyka biznesowa w zakresie paznokci zaleca długość nie większą niż 2 milimetry ponad opuszek paznokcia. Subtelnie pomalowane tak krótkie paznokcie będą świadczyły o profesjonalizmie. Krótkie paznokcie to także wygoda! Wie to każda z pań, która spędza wiele godzin w pracy na komputerowej klawiaturze czy podpisując stosy dokumentów. Na okazje wielkich wyjść po pracy znów idą z ratunkiem lakiery hybrydowe do paznokci i akcesoria do nich, pozwalające na przedłużanie paznokci.

delikatne ozdoby na krótkich paznokciach

Właściwy kształt

W sytuacjach biznesowych postaw na klasykę – paznokcie z zaokrąglonymi bokami lub w kształt migdała. Zrezygnuj do pracy w biurze z paznokci spiczastych czy kwadratowych – te mogą być odebrane jako zbyt ekstrawaganckie i na pewno zwrócisz nimi uwagę, a odwrócisz od tego, co chcesz powiedzieć czy zaprezentować na spotkaniu biznesowym.

Dbałość o szczegóły

Paznokcie do biura muszą być nade wszystko nienaganne. Poświęć czas na zadbany wygląd skórek, poprawne rozprowadzenie lakieru hybrydowego, staranne nadanie kształtu. Niedociągnięcia w malowaniu paznokci, odpryski – zdarzające się bardzo często przy malowaniu tradycyjnymi lakierami do paznokci czy – o zgrozo! – obgryzione paznokcie naprawdę mogą rzutować na to, jak postrzegany jest Twój profesjonalizm w pracy. Jeśli potrafisz zadbać o poprawność raportów, jakie wykonujesz – pokaż, że umiesz zadbać też o nienaganność Twojego biznesowego manicure.

paznokcie hybrydowe do biura

 

 

Podsumowując, w biurze, zwłaszcza na wyeksponowanych stanowiskach raczej… nie eksponujemy paznokci. Z pomocą w eleganckiej i zgodnej z etyką biznesową stylizacji spieszą lakiery hybrydowe. Kolory, kształty i długość, jaką wybierzesz, dostosuj w dni pracy do swojego stanowiska. A w weekendy – szalej z kolorami i wzorami!

0

No Comments Yet.

What do you think?