Budowa krzywej C na paznokciach

by

Jakie są niezbędne elementy każdego paznokcia akrylowego czy żelowego? Zalicza się do nich linię włosa, krawędzie boczne, tunel, punkt stresu oraz tzw. krzywą C. To właśnie odpowiedni kształt paznokci posiada ogromny wpływ na ich kondycję. Krzywa C ma przede wszystkim ogromne znaczenie w procesie wzmocnienia płytek. Jeśli więc zależy Ci na poprawie kondycji paznokci, warto przetestować to rozwiązanie na swoich paznokciach! Stworzenie idealnej krzywej C być może nie należy do najprostszych czynności przy zabiegach na paznokciach, ale da się to wyćwiczyć i dojść do perfekcji. Kluczem do sukcesu, niezależnie od rodzaju stylizacji, jest zastosowanie odpowiedniej ilości żelu/akrylu i umiejętne jego rozprowadzenie.

Krzywa C – co to takiego?

Czym jest krzywa C? Jak dokładnie wygląda? To idealny łuk na płytce. Zaczyna się tuż przy skórce i sięga aż do wolnego brzegu paznokcia. Bardzo istotne, żeby w okolicy połowy paznokcia przedłużonego znajdował się wspomniany już przez nas punkt stresu, czyli największego naprężenia. To miejsce, w którym najczęściej dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń płytki. Jak w prosty sposób rozpoznać, gdzie się dokładnie znajduje? Spróbuj wykonać prosty test. Uderz lekko jednym z paznokci o twardą powierzchnię. Gwarantujemy Ci, że na płytce znajdzie się miejsce, które zmieni swoją barwę i zaboli Cię zdecydowanie bardziej. To jest właśnie linia stresu – najbardziej kluczowa w kontekście zbudowania idealnego kształtu paznokci.

Czy budowanie krzywej C jest zawsze konieczne?

W Internecie można znaleźć artykuły, w których budowanie krzywej C jest uznawane za niezbędne w trakcie każdej stylizacji akrylem lub żelem. Nic bardziej mylnego! Jeżeli posiada się mocne płytki, a do tego jeszcze długie i piękne, krzywa C mogłaby wyglądać zbyt przerysowanie i sztucznie. W takim przypadku wystarczająca będzie jedynie niewielka ilość żelu. Podobna sytuacja występuje u osób, które posiadają tzw. krogulcze paznokcie i lubią mieć je krótko obcięte. To stylistka paznokci powinna każdorazowo ocenić, czy budowanie krzywej C jest niezbędne. Genetyczny kształt paznokci wpływa na to w największym stopniu, ale istnieje również kilka innych, istotnych czynników.

Budowa krzywej C?

Budowanie krzywej C jest kluczowym elementem stylizacji żelem czy akrylem w przypadku posiadania słabych i łamliwych paznokci. Jak wygląda cały proces? Pamiętaj oczywiście, żeby pracować na odpowiednio przygotowanych paznokciach.

Zacznij od odtłuszczenia płytki – warto zastosować do tego cleaner. Następnie użyj primera. Nałóż go na naturalną płytkę – jak najbliżej skórek i w bardzo małej ilości.

Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy i jej utwardzenie w lampie. Po nim przechodzimy do kluczowego etapu budowania krzywej C, czyli pracy z żelem budującym lub akrylem. Żel nakładaj zawsze delikatnymi, kolistymi i precyzyjnymi ruchami. Zaczynaj od środka paznokcia i następnie pokryj nim boki oraz wolny brzeg. Jeżeli wykonujesz stylizację akrylem, sam proces jest zdecydowanie prostszy. Odpowiednią ilość akrylu nakłada się na środek płytki i delikatnie się go rozgniata. Wystarczy już cienka warstwa specyfiku, żeby uzyskać idealny kształt paznokci. Po utwardzeniu lub wyschnięciu preparatu (w zależności od wybranego rodzaju stylizacji), zacznij proces piłowania płytki. To moment, w którym tak właściwie nadaje się ostateczny kształt paznokciom. Na samym końcu ponownie przemyj płytki cleanerem i gotowe!

Krzywa C najlepszym sposobem na słabe i łamliwe płytki

Często można usłyszeć, że profesjonalizm i fachowość stylistek paznokci poznaje się po odpowiednim wykonaniu krzywej C na paznokciach. Czy rzeczywiście jest to tak kluczowe? W przypadku słabych, łamliwych płytek – zdecydowanie tak. Oczywiście, można wzmacniać kondycję paznokci “od wewnątrz”, stosując różnego rodzaju suplementy. Odżywki, aplikowane na płytki, również dają niekiedy satysfakcjonujące efekty i działają wzmacniająco. Ciężko jednak o lepszy sposób na poprawę kondycji paznokci w tak krótkim czasie niż budowanie krzywej C.

I Ty możesz nauczyć się budowania krzywej C na paznokciach!

Czy budowania krzywej C mogą się nauczyć nawet osoby, które nie posiadają ukończonych profesjonalnych kursów stylizacji paznokci? Oczywiście, że tak! Ważne jest jednak systematyczne ćwiczenie. Potrzeba jedynie trochę czasu i nieco więcej cierpliwości. Gwarantujemy, że idealnie zbudowana krzywa C sprawi, że Twoje płytki będą wyglądały pięknie i zdrowo bez efektu “sztuczności”. Ten kształt paznokci pasuje do większości kobiet, warto więc opanować go do perfekcji. Powodzenia!

0