Jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do płytki paznokci?

by

Baza hybrydowa to produkt, bez którego nie wyobraża sobie życia żadna szanująca się stylistka paznokci. Wcale nas to nie dziwi – dzięki niej manicure utrzymuje się dłużej i wygląda zdecydowanie lepiej. Jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do płytki paznokci? To pytanie zadaje sobie każdego dnia wiele paznokciomaniaczek. Dlatego też przygotowaliśmy tekst, w którym dokładnie opisujemy, jaka baza hybrydowa pasuje do jakich paznokci. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to podjęcie decyzji!

Baza hybrydowa – czy jest niezbędna?

Zaczniemy jednak od tego, dlaczego baza hybrydowa jest tak istotna i warto jej używać podczas wykonywania stylizacji paznokci.

Przede wszystkim – baza hybrydowa znacząco wpływa na kondycję paznokci. To dzięki niej są wciąż mocne i niezniszczone. Dodatkowo, produkt ten przedłuża trwałość manicure. Oczywiście, nie każda baza hybrydowa sprawdzi się w przypadku każdych paznokci. Warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję o zakupie preparatu. Jeżeli więc zależy Ci na ochronie płytki paznokci i zwiększeniu przyczepności hybrydy, używanie bazy powinno być dla Ciebie koniecznością.

jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do paznokci

Rodzaje baz hybrydowych

W sklepach i hurtowniach kosmetycznych znajdziesz szeroki wybór baz hybrydowych, różniących się właściwościami, kolorem, marką i składem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie dla każdej paznokciomaniaczki wybór odpowiedniego produktu jest tak oczywisty. Dlatego postanowiliśmy w skrócie opisać najbardziej popularne rodzaje baz hybrydowych.

Podczas poszukiwania sklepów kosmetycznych, z pewnością widziałaś klasyczne bazy hybrydowe, bazy witaminowe czy też proteinowe. Oprócz tego, istnieją także bazy kauczukowe, budujące, o zwiększonej przyczepności i bazy z kolorem.

Ich rodzajów jest naprawdę wiele – co istotne, każdy typ występuje w wielu wariantach! Nie martw się jednak – doskonale wiemy, jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową i się z Tobą chętnie tą wiedzą podzielimy!

Jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do kondycji paznokci?

Pora na odpowiedź na tytułowe pytanie, czyli jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do płytki paznokci…? Najbardziej istotnym kryterium jest w tym przypadku kondycja Twoich paznokci. To Ty wiesz najlepiej, czy i jeżeli tak – jak bardzo są zniszczone. Musisz pamiętać, że na bardzo miękkie paznokcie nie możesz nałożyć bardzo twardej bazy i na odwrót.

Bazy hybrydowe dla zdrowych paznokci

Jeśli nie widzisz żadnych oznak, by ich kondycja uległa pogorszeniu, wystarczy Ci zdecydowanie klasyczna baza hybrydowa lub produkt typu 2-w-1, czyli działający jak baza i top jednocześnie. Możesz się pokusić natomiast o to, by wybrać bazę z kolorem lub z drobinkami, dzięki czemu Twój manicure będzie bardziej stylowy i oryginalny.

bazy do panzokci hybrydowych

Bazy hybrydowe dla zniszczonych paznokci

Co w sytuacji, gdy kondycja Twoich paznokci jest naprawdę niezła, ale masz skłonność do podrażnień i alergii…? W tym przypadku także powinna się sprawdzić baza klasyczna, która ma z reguły delikatny skład. Pamiętaj tylko o tym, by aplikować jej minimalną warstwę!

Jeśli już natomiast widzisz, że Twoje paznokcie zaczynają się łamać i nie są już tak twarde jak kiedyś, tu już zwykła baza hybrydowa może nie wystarczyć! Na taką okoliczność świetnie sprawdzają się bazy specjalistyczne – chociażby witaminowe, proteinowe czy też – po prostu – regenerujące . Wyróżniają się one bardziej bogatym składem, który intensywnie odżywia i odbudowuje zniszczoną płytkę paznokcia, jednocześnie zwiększając trwałość manicure.

jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową

Bazy kauczukowe

Nie można pominąć także baz kauczukowych, które są również wysoce skuteczne przy zniszczonych i miękkich paznokciach! To produkty, które posiadają wiele właściwości – nie tylko wzmacniających, ale i budujących oraz wyrównujących. Bazy kauczukowe świetnie sprawdzą się w przypadku paznokci z nierównościami, które potrzebują wygładzenia i regeneracji.

jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową

Gdzie kupić dobrą bazę hybrydową?

Poszukując baz hybrydowych, koniecznie sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie! Mamy szeroki wybór preparatów do paznokci (i nie tylko) różnych marek. Gwarantujemy, że każda paznokciomaniaczka znajdzie u nas bazę hybrydową dla siebie!

0