Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

by

Efekt syrenki na paznokciach to hit w manicure już od wielu sezonów. Nieustannie zachwyca i kobiety, które kochają widoczny, bardzo oryginalny błysk płytki. Brokat na paznokciach wygląda rewelacyjnie nie tylko na najważniejsze okazje, ale nawet na co dzień. Wszystko zależy od tego, jak się go nałoży i połączy w modną stylizację. Jak wykonać takie zdobienie paznokci? Możliwości jest naprawdę wiele. W tekście opisaliśmy cztery sposoby na wykonanie efektu syrenki na paznokciach. Przetestuj je wszystkie lub wybierz ten, który wydaje Ci się najlepszy dla Ciebie.

Efekt syrenki na paznokciach na 4 sposoby

Jak wspomnieliśmy, efekt syrenki na paznokciach można uzyskać na kilka sposobów. Być może uda Ci się zainspirować, wykorzystując którąś z naszych propozycji.

Efekt syrenki klasycznie

Pierwsza opcja, jaką chcielibyśmy przedstawić, jest najbardziej klasyczna. Polega na wtarciu pyłku bezpośrednio w hybrydę. Można to robić palcem, pacynką, a nawet aplikatorem do cieni! Ważne jest to, aby wcierać produkt bardzo delikatnie, wykonując koliste ruchy. Niewielkie drobinki tym samym przyklejają się bezpośrednio do warstwy dyspersyjnej lakieru, tworząc oryginalny efekt tafli, pięknie mieniącej się na paznokciach.

Co w przypadku, gdy drobinek będzie za dużo i będziesz chciała się pozbyć części z nich? Wystarczy strzepnąć je szczoteczką lub pędzelkiem, a następnie zaaplikować lakier nawierzchniowy. Jeszcze nie tak dawno efekt syrenki był wykonywany głównie na białej lub czarnej hybrydzie. Obecnie paznokciomaniaczki ogranicza tylko ich wyobraźnia. Dzięki temu za każdym razem możesz wyczarować na płytce zupełnie inną wariację na temat efektu syrenki na paznokciach.

efekt syrenki na paznokciach

Kwiatki z błyszczącym środkiem

Nieco bardziej subtelnym zdobieniem są wzory z brokatowym wykończeniem. Doskonałym przykładem takich kształtów są chociażby kwiaty. Można ozdobić brokatem ich płatki lub środek. Jeśli decydujesz się na stylizację hybrydową, pyłek wklepuje się – standardowo – w warstwę dyspersyjną lakieru. W przypadku manicure klasycznego – pyłek można – tuż przed jego nałożeniem – zmieszać z lakierem. Najlepiej sprawdza się do tego bezbarwny.

Sugar effect, czyli “posypka z cukru”

Kolejny, bardzo ciekawy sposób na zdobienie przypominające efekt syrenki na paznokciach, wykonuje się również naprawdę prosto. Wystarczy posypać pyłkiem jeszcze mokry lakier nawierzchniowy, a dopiero potem utwardzić go w lampie. Podobnie jak w naszej pierwszej propozycji, i tu w przypadku nadmiaru pyłku, wystarczy go “strzepnąć” z paznokci. Stylizacja, która powstaje w wyniku tak wykonanego zdobienia, do złudzenia przypomina drobinki cukru. Dlatego też jest najczęściej określana jako sugar effect. Oczywiście, podobnie jak wcześniejsze metody, i tę można wykonać z lakierem klasycznym. W tym przypadku nie utwardza się mokrego topu z pyłkiem, a czeka, aż samoistnie wyschnie.

Wzory z efektem syrenki

Nasza ostatnia propozycja należy do tych “najbardziej oryginalnych”. Wypukłe wzory, oprószone pyłkiem, wyglądają naprawdę spektakularnie. Jak wykonać taki efekt syrenki na paznokciach? Najpierw zrób wszystko tak, jak zwykle. Po wykonanym manicure, przetrzyj paznokcie cleanerem i namaluj topem lub żelem (koniecznie z warstwą dyspersyjną) dowolne wzorki. Mogą być to np. kwiaty, liście, krople, figury geometryczne czy cokolwiek tylko sobie wymarzysz. Tuż przed włożeniem paznokci do lampy posyp dodatkowo jeszcze mokry wzór efektem syrenki. Tym sposobem uzyskasz fantastyczny, trójwymiarowy manicure z fenomenalnym błyskiem!

efekt syrenki na paznokciach

Efekt syrenki nie tylko na hybrydach!

Jak już zasygnalizowaliśmy, efekt syrenki można wykonać nie tylko na hybrydach, ale i klasycznych paznokciach. Na korzyść stylizacji hybrydowej przeważa oczywiście trwałość manicure i brak konieczności oczekiwania na całkowite wyschnięcie produktów do paznokci. Jeśli jednak preferujesz stylizację klasyczną, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją wzbogacić o efekt syrenki! Tu jednak potrzeba nieco więcej doświadczenia, ponieważ niektóre paznokciomaniaczki mają trudność z “wychwyceniem” idealnego momentu na aplikację pyłku. Lakier nie może być wtedy mokry, ale i nie powinien być całkowicie wyschnięty.

Efekt syrenki pasuje do wielu stylizacji!

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy Ci, że efekt syrenki na paznokciach można wykorzystywać w ogromnej liczbie stylizacji. Jest on bardzo modny i szalenie oryginalny. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas “wielkich wyjść”. Wszystkie produkty, niezbędne do jego wykonania, znajdziesz na AllePaznokcie. Pozostaje nam więc życzyć Ci udanych zakupów i samych przepięknych manicure!

efekt syrenki na paznokciach
0