Naklejki do paznokci – baw się manicure!

by

Naklejki do paznokci to doskonały sposób na urozmaicenie swojego manicure! Są one z reguły proste w nakładaniu, a wyglądają rewelacyjnie. Odpowiednio naklejone, w niczym nie ustępują ręcznie wykonanym zdobieniom. Obecnie w sklepach i hurtowniach kosmetycznych wybór naklejek do paznokci jest tak ogromny, że niekiedy trudno znaleźć najlepsze dla siebie. Naklejki wodne, wypukłe, na całe paznokcie… Postanowiliśmy omówić wszystkie najważniejsze ich rodzaje i opisać proces ich nakładania, by ułatwić (i przyspieszyć) Ci podjęcie decyzji dotyczącej wyboru naklejek do paznokci!

Podział naklejek do paznokci

Naklejki do paznokci – jeżeli chodzi o formę aplikacji – dzielą się na wodne i zwykłe. Wśród tych drugich można wyróżnić także wypukłe oraz na całe paznokcie. Każdy typ naklejek ma inne zalety i nieco inaczej wygląda na płytce. Jedno jest pewne – wszystkie, o ile kupi się je w sprawdzonym miejscu, będą wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio nałożone. Poznaj poszczególne typy naklejek do paznokci i wybierz ten najlepszy!

wodne_naklejki_do_paznokci

Naklejki wodne

Opis poszczególnych naklejek rozpoczniemy wcale nie od klasycznych, a wodnych naklejek do paznokci. Mimo że wiele osób myśli, że ich aplikacja jest bardzo czaso- i pracochłonna, w praktyce jest inaczej! Ba, są one prostsze w nakładaniu niż zwykłe! Zanim przejdziemy do opisu ich nakładania, krótko scharakteryzujemy ten typ naklejek do paznokci. Są one przede wszystkim dostępne w wielu wzorach (i kształtach). Ponadto, umożliwiają bardzo precyzyjną aplikację. Nie można również pominąć tego, że z ich aplikacją powinna sobie poradzić nawet początkująca paznokciomaniaczka, a zdecydowaną większość rzeczy niezbędnych do ich nakładania masz z pewnością w swojej kosmetyczce!

Nakładanie naklejek wodnych – klasyczny manicure

Do aplikacji naklejek wodnych nie potrzebujesz tak właściwie niczego “niestandardowego”. Poza naklejkami, przydadzą Ci się pęseta, pojemnik z wodą (np. kieliszek), waciki i nożyczki. Niewiele, prawda? Sam proces aplikacji jest również mało problematyczny, przy czym różni się w zależności od typu manicure. Przy stylizacji klasycznej naklejanie konkretnego wzoru następuje po pomalowaniu paznokci lakierem i jego wyschnięciu. Po wyborze naklejki, dokładnie ją wytnij i zmocz w wodzie. Najlepiej przenoś ją delikatnie pęsetą, by jej w tzw. międzyczasie nie zniszczyć. Po przyłożeniu wzoru na płytce, odczekaj dosłownie chwilę, a następnie zdejmij powoli papier ochronny. Po upewnieniu się, czy naklejka do paznokci znajduje się we właściwym miejscu, poczekaj spokojnie na jej wyschnięcie. Na samym końcu użyj lakieru nawierzchniowego.

Nakładanie naklejek wodnych – manicure hybrydowy

Po czym poznać, że konkretne naklejki wodne można aplikować również na hybrydy…? Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy przeczytać informacje, umieszczone na ich opakowaniu! Istnieje kilka metod nakładania naklejek wodnych na hybrydy. Jedną z nich jest ich aplikacja po pomalowaniu płytki, a przed nałożeniem preparatu top coat. Można również nakładać je już po aplikacji lakieru nawierzchniowego – wtedy z reguły naklejki maluje się lakierem bezbarwnym.

wodne naklejki do paznokci

Naklejki zwykłe

Zwykłe naklejki mogą być jedno- lub wielowymiarowe (3D czy 5D), na część lub na całe paznokcie. Niektóre z nich mają dodatkowe zdobienia, które dodają im jeszcze więcej oryginalności. Do ich zalet zalicza się relatywnie prosta aplikacja, a także uniwersalny charakter. Nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, że niekiedy zdarza się, że odklejają się na brzegach. Jak je nakładać, by uniknąć tego efektu?

Nakładanie naklejek zwykłych

Zwykłe naklejki do paznokci występują na grubszym papierze niż wodne. Jako że są to produkty samoprzylepne, nie trzeba dokupować dodatkowo kleju. Nakleja się je po prostu na płytkę, dbając o najwyższą precyzję podczas wykonywania tej czynności. Jeśli chcesz je nałożyć na hybrydy, zrób to dopiero po wykonaniu całej stylizacji. Jest to porada niezależna od rodzaju zwykłej naklejki do paznokci.

naklejki_do_paznokci_w_kształcie_motylka

Naklejki – częściowe czy na całe paznokcie?

Jakie naklejki do paznokci lepiej wybrać – te całościowe czy tylko częściowe? W pierwszym przypadku zdecydowanie bardziej widać jakąkolwiek niedoskonałość podczas aplikacji. Niewielkie naklejki, bardziej wzbogacające manicure niż odpowiadające za cały jego sukces, są mniej wymagające w aplikacji. Jeśli nie masz jeszcze wybranej naklejki idealnej do wykonania kolejnej stylizacji, koniecznie zobacz ofertę produktów na AllePaznokcie. Znajdziesz tam wszystko, co niezbędne podczas robienia manicure – także zdobienia paznokci naklejkami!

0