Branża beauty – skąd pozyskiwać wiedzę?

by

Jak być ekspertem w swojej dziedzinie? Sumienne wypełnianie obowiązków nie wystarczy. Kluczem do sukcesu jest ciągły rozwój i bycie na bieżąco z nowinkami branżowymi. Jeśli chodzi o rynek usług kosmetycznych – tu trendy zmieniają się naprawdę bardzo często. Warto pozyskiwać wiedzę nie tylko od czasu do czasu, ale regularnie. Dobrym sposobem jest wykształcenie pewnej rutyny związanej z lekturą konkretnych stron www i czasopism branżowych. Wartościowe informacje dotyczące branży beauty znajdują się jednak nie tylko tam…

Branża beauty – skąd pozyskiwać wiedzę?

Branża beauty zmienia się bardzo dynamicznie. Nowe technologie i wraz z nimi – zabiegi, coraz więcej specjalistycznych preparatów… Jeśli chce się być dobrym w swoim fachu, trzeba być ze wszystkim na bieżąco. Skąd wiedzieć, “co w trawie piszczy”? Skąd pozyskiwać najnowsze informacje dotyczące branży beauty?

Internet

Internet to ogromne źródło wiedzy. Można tam znaleźć wszystko – najistotniejsza jest w tym przypadku umiejętność przefiltrowania tego, co wartościowe.

Blogi i strony www

Jak wspomnieliśmy, bardzo często w Sieci można przeczytać niesprawdzone informacje czy nawet informacje nieprawdziwe. Dlatego ważne, by przeglądać wiarygodne portale czy blogi. Na szczęście powstaje coraz więcej stron www, które są skarbnicą wiedzy i których lektura to nie tyle opcja, co konieczność. Możesz znaleźć tam aktualności z branży beauty, fotorelacje z wydarzeń oraz masę inspiracji i pomysłów.

Social media – FB, Pinterest i YT

Obecnie każda firma kosmetyczna posiada swoje kanały w SM. Możesz się z nich dowiedzieć o wszystkim tym, co nowe i przełomowe w branży beauty. Oprócz tego, warto śledzić profile na FB, Pinterest czy YT influencerek urodowych, które zamieszczają m.in. tutoriale ze swoimi stylizacjami.

Konferencje, spotkania face to face

Konferencje branżowe czy spotkania face to face z ekspertami to nie tylko sposób na pozyskanie wiedzy. To również szansa na zainspirowanie się i uzyskanie jeszcze większej energii do działania.

Czasopisma branżowe

Pisaliśmy już, że Internet niesie za sobą zagrożenie uzyskania niesprawdzonych informacji. Z inną sytuacją mamy do czynienia, jeśli chodzi o czasopisma branżowe. Tu, dzięki współpracy z ekspertami i osobami, które znają się na branży beauty, nie ma mowy o przekazaniu błędnych danych. Lektura magazynów tego typu jest więc doskonałym pomysłem, jeśli chce się być zawsze na bieżąco z tym, co ważne w branży beauty.

Branża beauty – czasopisma branżowe skarbnicą wiedzy

czasopisma branżowe beauty

Na rynku istnieje coraz większa liczba czasopism branżowych, które warto prenumerować. Większość osób czyta je od deski do deski. Nie każdy ma jednak na to tyle czasu. Co wtedy? Jakie działy są najistotniejsze w kontekście pozyskiwania wiedzy z branży beauty?

Najnowsze trendy

Najnowsze trendy – te informacje warto czytać w pierwszej kolejności. Dlaczego? Klientki są coraz bardziej wymagające i żądają wręcz od osób wykonujących zabiegi najnowszej, fachowej wiedzy. Często zdarza się tak, że np. stylistki paznokci czy kosmetolodzy są wręcz “odpytywani” z tego, co jest modne w konkretnym sezonie. Znając najnowsze trendy, odpowiedź na żadne pytanie nie przysporzy Ci trudności, a o to chodzi, prawda?

Zdjęcia stylizacji

Oczywiście, nie mamy wątpliwości, że jesteś kreatywna i nie masz problemów z tworzeniem unikalnych stylizacji. Czasami jednak dobrze jest zobaczyć, co robią inni i się zainspirować. Zdjęcia, znajdujące się w czasopismach branżowych, są zawsze doskonałej jakości, dzięki czemu możesz dostrzec każdy detal stylizacji.

Opis nowości produktowych

Nie ma chyba miesiąca bez wejścia na rynek jakiejś nowości z branży beauty. Może być to np. nowa technologia zabiegowa czy produkt o zupełnie innej formule. Producenci sprzętów i kosmetyków wysyłają często mailingi z informacjami o nowościach, ale często trafiają one do spamu. W czasopismach branżowych znajdziesz jedynie najważniejsze newsy z branży, dzięki czemu nie będziesz tracić czasu na ich wyszukiwanie.

Relacje z wydarzeń branżowych

Mimo że z pewnością chętnie uczestniczyłabyś we wszystkich wydarzeniach z branży beauty, nie jest to raczej możliwe. Co wtedy? Warto zapoznać się z relacjami z takich eventów i przeczytać najbardziej istotne informacje dotyczące przekazywanej tam wiedzy.

Czy warto czytać prasę drukowaną?

W dobie Internetu na tak postawione pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć samodzielnie… My możemy jedynie zwrócić Ci uwagę na kilka korzyści związanych z lekturą prasy drukowanej. Znajdziesz tam przede wszystkim informacje najwyższej jakości. Wszystko to, co przeczytasz w czasopismach z branży beauty, jest tworzone przez ekspertów i sprawdzane kilkukrotnie przed wydrukiem. Oprócz tego, druk jest trwalszy niż dane z Sieci, możesz mieć je zawsze w miejscu pracy i sięgać do nich w wolnej chwili. Ostatnim aspektem, który chcemy poruszyć, jest budowanie wizerunku eksperta. Jeśli Twoje Klientki zobaczą, co czytasz, to Ci się po prostu opłaci!

Branża beauty rozwija się bardzo dynamicznie i dlatego nie można sobie pozwolić na to, aby nie być na bieżąco z nowinkami kosmetycznymi czy też z największymi wydarzeniami w świecie beauty.

branża beauty katalog branżowy

0