Sweterkowe zdobienia paznokci od A do Z

by

Mamy obecnie typową sweater weather. Zima, a wraz z nią niskie temperatury, są wręcz stworzone do noszenia swetrów. Jeżeli i Ty kochasz klasyczne sploty, mamy dobrą wiadomość! Możesz się nimi cieszyć także na swoich płytkach! Sweterkowe zdobienia paznokci są bardzo modne, oryginalne i wyglądają przepięknie – szczególnie w pastelowych barwach. Jak wykonać taką stylizację paznokci? Czy potrzeba do niej wielu skomplikowanych przyrządów? Przekonaj się, że takie zdobienie płytek wygląda spektakularnie, a jego wykonanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać.

Sweterkowe zdobienia paznokci – dla kogo?

Sweterkowa stylizacja jest idealna dla każdej kobiety, która lubi delikatne i subtelne zdobienia paznokci. Pastelowe kolory lakierów są uwielbiane przez panie w różnym wieku. Można więc z całą pewnością zaryzykować stwierdzenie, że taka stylizacja płytek – jako uniwersalna – pasuje do każdych paznokci.

sweterkowe zdobienia paznokci

Sweterkowe zdobienia paznokci krok po kroku

Stylizacja sweterkowa wygląda na pierwszy rzut oka na bardzo trudną do wykonania. Jak jest w rzeczywistości? Takie zdobienie paznokci wykonują nawet początkujące paznokciomaniaczki.

Przygotowanie paznokci do stylizacji

Standardowo – przed rozpoczęciem malowania, należy przygotować płytki. Nadanie kształtu paznokciom i ich wypolerowanie oraz usunięcie skórek to konieczność, jeśli zależy Ci na trwałej stylizacji. Pamiętaj, że żadne zdobienie – nawet to najbardziej spektakularne – nie będzie wyglądało dobrze na nieodpowiednio przygotowanych płytkach.

Malowanie paznokci

Kolejnym etapem manicure jest pomalowanie płytek. Sweterkowe zdobienia wykonuje się w większości na paznokciach hybrydowych. Proces nakładania lakieru niczym nie różni się od “standardowej stylizacji”. Jedyna różnica tkwi w tym, że nie należy nakładać topu na tych płytkach, na których chce się mieć “sweterek”. Następny etap to już zdobienie paznokci.

Zdobienie paznokci

Przy sweterkowym zdobieniu paznokci najbardziej istotna jest precyzja. Gdy już ustalisz konkretny wzór, jaki chcesz mieć na płytkach, przygotuj się do jego wykonania. Możesz użyć do tego patyczka, pędzelka, a nawet sondy. Jak już wspomnieliśmy, najważniejsza jest tu dokładność. Drugim aspektem, na który koniecznie zwróć uwagę, jest szybkość zdobienia paznokci. Jeśli będziesz robić to zbyt wolno, wzór zleje się w jedną całość i nie będzie wyglądać estetycznie. Każdą kolejną warstwę stylizacji nie zapomnij także utwardzić w lampie. Niektóre stylistki paznokci przed rozpoczęciem zdobienia paznokci rysują sobie wzór ołówkiem lub jasną kredką. Ułatwia im to oraz przyspiesza pracę.

Zakończenie stylizacji paznokci

Po zakończeniu zdobienia paznokci, płytki pokryj jeszcze topem, utwardź je w lampie i użyj cleanera. To ostatni krok, po którym pozostaje Ci już tylko cieszyć się z pięknej, sweterkowej stylizacji.

Jakie sweterkowe zdobienia paznokci są najbardziej modne?

Do niedawna sweterkowe stylizacje kojarzyły się przede wszystkim z klasycznymi splotami. Obecnie możliwości jest zdecydowanie więcej. Oprócz najbardziej oczywistych wzorów, bardzo podobnych do tych ze swetrów, “maluje się” niemal każdy kształt. Bardzo modne są m.in. figury geometryczne różnego typu, serduszka czy linie w różnych konfiguracjach. To oczywiście tylko kilka propozycji sweterkowych zdobień paznokci. Możliwości jest tak wiele, że trudno byłoby wymienić wszystkie. Tym bardziej, że stylistki wciąż wymyślają nowe warianty.

beżowe paznokcie hybrydowe

 

Czy zdobić wszystkie paznokcie, czy tylko wybrane?

To pytanie pojawia się bardzo często na forach dyskusyjnych dla paznokciomaniaczek. Jak jest w rzeczywistości? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli chcesz, żeby Twoje zdobienie paznokci było bardziej widoczne, wykonaj je na wszystkich płytkach. Jeżeli natomiast preferujesz bardziej subtelne stylizacje, sweterek możesz mieć tylko na jednym paznokciu u każdej dłoni.

Sweterkowe zdobienia paznokci – nie tylko na zimę!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że sweterkowe zdobienia paznokci pasują nie tylko zimą, ale każdego dnia, w każdą pogodę. Są one tak uniwersalne, ponadczasowe i subtelne, że sprawdzą się u każdej kobiety. Uwielbiasz pastele? Lubisz delikatne zdobienia paznokci? Preferujesz płytki zadbane, ale nieprzestylizowane? W każdym przypadku sweterkowe zdobienie paznokci będzie idealne dla Ciebie! Wypróbuj je raz, a przekonasz się, że to metoda stylizacji, która uzależnia. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistką, czy dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci – to zdobienie dla każdej kobiety! Powodzenia!

0