Kolor karnacji i właściwy odcień żelu

by

Jak dobrać właściwy odcień żelu do kolorytu dłoni, żeby nie podkreślał ich niedoskonałości?

Czy wiesz, jak istotne jest, by wybrać właściwy odcień żelu i dopasować go do swojej karnacji? Jeżeli nie zwrócisz na to uwagi, manicure, zamiast upiększać, podkreśli wszelkie niedoskonałości dłoni i doda Ci lat, czego byś z pewnością nie chciała. Warto brać pod uwagę takie niuanse, by móc cieszyć się estetyczną stylizacją paznokci, dopasowaną w każdym calu.

W dzisiejszym tekście przeczytasz o tym, jak odpowiednio dobrać odcień żelu do kolorytu dłoni. Jesteś gotowa? Gwarantujemy Ci, że ta wiedza z pewnością Ci się przyda!

Od czego zacząć?

Co robisz, gdy wybierasz podkład? Z pewnością sprawdzasz (albo też inaczej – powinnaś sprawdzić), jaki kolor kosmetyku jest najbliższy Twojej karnacji. Podobnie jest w przypadku żeli. I tu należy zacząć od tego, by zidentyfikować typ kolorytu dłoni i to “pod niego” wybrać odpowiedni kolor produktu.

Często czyta się o tym, że im jaśniejszy kolor dłoni, tym trudniej wybrać właściwy odcień żelu. Mimo że rzeczywiście potrafi być to wyzwaniem, udowodnimy, że i z nim można sobie doskonale poradzić!

Typy karnacji a właściwy odcień żelu

Na potrzeby dzisiejszego tekstu, podzieliliśmy typy karnacji dłoni na 4 rodzaje:

  • bardzo jasna (barwa kości słoniowej),
  • jasna (porcelanowa),
  • średnia,
  • śniada.

Po krótkim rzuceniu okiem na swoje dłonie i określeniu ich kolorytu, możesz przejść do sprawdzenia, jaki odcień żelu jest idealny dla Ciebie!

Skóra bardzo jasna o delikatnie beżowym odcieniu

Twoja skóra jest jasna niczym pergamin? Przebijają się przez nią delikatnie zielone żyły?
Mimo że wiele osób nie lubi swojej bardzo jasnej skóry, i one są w stanie dobrać odcień żelu, który je upiększy i podkreśli to, co mają w sobie najlepszego! Wystarczy znaleźć “swój” kolor. Dla takiej karnacji, są to najczęściej wszelkie wersje popularnych “nudziaków”, jak np. Żel do paznokci budujący Allepaznokcie Jelly Nude.

Co, jeżeli nie zastosujesz się do naszych rad? Wybierając nieodpowiedni odcień żelu, możesz sprawić, że wszelkie niedoskonałości dłoni zostaną podkreślone, co doda im (i – tym samym – Tobie) lat.

żel do paznokci allepaznokcie

Skóra jasna o odcieniu porcelany

Masz skórę w odcieniu porcelany? Borykasz się z problemem widocznych, błękitnych żyłek?
Powinnaś, podobnie jak w przypadku skóry bardzo jasnej, zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwego odcienia żeli, by nie podkreślały niedoskonałości Twoich dłoni i nie dodawały im lat! Wybieraj raczej żele bardziej kryjące, by Twoje dłonie nie wyglądały zbyt blado. Mogą być to np. nieco mocniejszy róż czy brzoskwinia.

właściwy odcień żelu do paznokci

Skóra średnia/oliwkowa

Dobór właściwego odcienia żeli do skóry o odcieniu oliwki potrafi być nie lada wyzwaniem! Z jednej strony, to karnacja, która ma tendencje do szybkiego i “łatwego” opalania (i to bez poparzenia słonecznego). Z drugiej natomiast – nie jest ani jasna, ani ciemna, więc trudno jednoznacznie określić, jakie kolory żeli będą dla niej najbardziej odpowiednie.

Najlepiej stosować wówczas takie “bezpieczne” barwy, jak np. róż czy beż. Świetnie sprawdzi się tu chociażby Żel do paznokci Perfect French Pink. Całkiem nieźle przy takiej skórze wyglądają również żele w kolorze złamanej bieli.

właściwy odcień żelu do paznokci

Skóra śniada

Jest to karnacja, która zawsze wygląda tak, jakby była opalona. Wiele kobiet o niej marzy – nic dziwnego, oprócz tego, dopasowanie właściwego odcienia żeli jest w jej przypadku naprawdę proste. Świetnie współgrają z nią niemal wszystkie barwy.

właściwy odcień żelu a kolor skóry

Dobór właściwego odcienia żelu to klucz do pięknej stylizacji paznokci!

Wykonując stylizację paznokci metodą żelową, pamiętaj o właściwym doborze odcienia żelu! Zwróć uwagę na to, by był on dostosowany do kolorytu Twoich dłoni oraz żył. Wybierając niewłaściwy kolor żeli, możesz się niechcący “postarzyć” o kilka lat, czego na pewno byś nie chciała. Dodatkowo, podkreśli on wszelkie mankamenty Twoich dłoni, przez co manicure nie będzie wyglądać tak dobrze, jakbyś sobie tego życzyła.

Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwi Ci dobór właściwego odcienia żelu i sprawi, że Twoje stylizacje paznokci będą jeszcze piękniejsze i bardziej spektakularne!

0