Wyposażenie salonów i gabinetów kosmetycznych

by

Co powinno się znaleźć w każdym gabinecie kosmetycznym…? Bez czego żadna stylistka paznokci, kosmetolog czy wizażystka nie może się obyć…? Mimo że mogłoby się wydawać, że najważniejsze są produkty zabiegowe, nic bardziej mylnego. By zacząć przyjmować klientów i klientki, równie (o ile nie bardziej) istotne są także meble czy sprzęty. Wyposażenie salonów urody postanowiliśmy podzielić na meble, sprzęty oraz artykuły kosmetyczne. Zobacz, co stanowi must have każdej osoby, która zastanawia się nad otwarciem swojego gabinetu kosmetycznego!

Co powinno się znaleźć w gabinecie kosmetycznym?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego wiąże się z koniecznością zakupu wielu niezbędnych mebli, sprzętów oraz artykułów. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie podać przybliżonej kwoty, jaką trzeba posiadać, by wyposażyć salon we wszystko to, co konieczne. Już na tym etapie mamy jednak dla Ciebie pewną istotną radę… Koniecznie porównuj ceny urządzeń i mebli, które są Ci potrzebne. Ponadto, pamiętaj, że także w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie znajdziesz m.in. szeroki wybór mebli i sprzętów, które z pewnością przydadzą Ci się w gabinecie.

Meble do gabinetu kosmetycznego

Jakie meble są niezbędne w każdym gabinecie kosmetycznym? Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak szeroki zakres zabiegów będziesz oferować w swoim salonie. Jeżeli np. poprzestaniesz na zabiegach na dłonie, koniecznie zaopatrz się w stanowisko do manicure, wygodne krzesła oraz lampę na biurko. To absolutne minimum, o które powinnaś zadbać na samo otwarcie. W przypadku, gdy planujesz oferować także pedicure i inne zabiegi na stopy, przyda Ci się wygodny fotel (pomyśl o opcji z masażem), podnóżek, a także stolik, na którym będziesz mogła postawić filiżankę herbaty czy kawy dla klientki lub klienta.

Oczywiście, niektóre gabinety kosmetyczne zapewniają jeszcze szerszy zakres usług, w tym również zabiegi na twarz i/lub ciało. Wtedy potrzebujesz także specjalny, regulowany fotel, lampę, dzięki której dokładnie ocenisz skórę klienta/klientki oraz taboret dla siebie. Jeżeli będziesz wykonywać również masaże i peelingi ciała, z pewnością powinnaś zainwestować także w dobrze wyposażoną łazienkę z prysznicem. A co z meblami do recepcji…? Rzuć okiem chociażby na biurka, dostępne w naszym sklepie internetowym AllePaznokcie.

Sprzęty do gabinetu kosmetycznego

Podobnie jak w przypadku mebli do gabinetu kosmetycznego, także i kosztów związanych z zakupem sprzętów nie da się oszacować w prosty sposób… Przedziały cenowe są tak szerokie, że trudno jest nawet mówić czy pisać o niezbędnym budżecie… Tym bardziej, że wszystko zależy od Twojej oferty zabiegowej. Czasami może wystarczyć Ci tylko lampa UV/LED do utwardzania lakieru i pozostałych produktów do paznokci oraz profesjonalna frezarka.

W innym przypadku, jeśli oferujesz także zabiegi na twarz, niezbędnych sprzętów można mnożyć niemal w nieskończoność… Niezależnie jednak od Twojej oferty, w każdym przypadku niezbędne będą z pewnością także sprzęty do sterylizacji, które znajdziesz oczywiście także w sklepie internetowym AllePaznokcie. Pamiętaj, że utrzymanie higieny jest w każdym salonie kosmetycznym niezmiernie ważne. Wysokie standardy w tym zakresie to nie opcja, a wręcz konieczność!

Artykuły do gabinetu kosmetycznego

Co zalicza się do artykułów kosmetycznych, niezbędnych w salonie urody? Każda kosmetolog powinna oczywiście posiadać produkty, dzięki którym jej praca stanie się zdecydowanie łatwiejsza i bardziej komfortowa. Lustra, kufry czy walizki kosmetyczne to tylko kropla w morzu potrzeb…

Nie można pominąć także takich artykułów, jak chociażby fartuchy, maseczki, rękawice jednorazowe oraz czepki. Bez nich nie tylko nie powinno się, a wręcz nie można wykonywać jakichkolwiek zabiegów! Do produktów niezbędnych w gabinetach kosmetycznych zaliczamy oczywiście także wszelkie akcesoria typu pilniki, waciki bezpyłowe, patyczki czy pędzle. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że można o nich zapomnieć w natłoku zakupów, które ma się na liście TO DO. Warto jednak mieć z tyłu głowy, że to właśnie od nich w dużej mierze zależy to, czy będzie można wykonać wszystkie zaplanowane zabiegi.

Pamiętaj, że wszystkie niezbędne produkty i wyposażenie gabinetu kosmetycznego kupisz w naszym internetowym sklepie AllePaznokcie.

Dobrze wyposażony gabinet kosmetyczny to konieczność!

Mimo że zgadzamy się z powyższym stwierdzeniem w 100%, nie można także zapomnieć o tym, jak istotne jest nieustanne dążenie do perfekcji w wykonywaniu zabiegów! W końcu nawet najlepiej wyposażony salon kosmetyczny bez wykwalifikowanego personelu nie “zapracuje” na swój sukces! Warto się także regularnie szkolić i obserwować najnowsze trendy, jeżeli chodzi o zabiegi. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie wyrobić sobie dobrą opinię – szczególnie, gdy jest się dopiero na początku swojej drogi zawodowej. Kluczem do sukcesu gabinetu kosmetycznego jest właśnie fachowy personel, wykonujący wszystkie dostępne zabiegi na profesjonalnych sprzętach najwyższej jakości. Jeżeli zadbasz zarówno o odpowiednie wyposażenie salonu, jak i dobór osób do pracy, prognozujemy, że bardzo szybko osiągniesz sukces! Powodzenia!

0