Czy zawsze trzeba stosować primer do paznokci hybrydowych?

by

Stylizacja paznokci – niezależnie od jej typu – to wiele działań, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Kobiety często szukają rozwiązań, które przyspieszą proces manicure – używają produktów “kilka-w-jednym” albo pomijają nieobowiązkowe etapy. Są jednak również preparaty – jak np. primer do paznokci – które, mimo że teoretycznie opcjonalne, potrafią całkowicie zmienić trwałość (i wygląd) stylizacji…! Jak w końcu jest z tym produktem? Czy powinna go jednak stosować każda kobieta, skoro ma takie spektakularne właściwości…?

Primer do paznokci – charakterystyka

Primer do paznokci hybrydowych, jak już wspomnieliśmy, fantastycznie działa na płytkę. Przede wszystkim – zwiększa przyczepność (żelu, akrylu czy lakieru hybrydowego), regeneruje zniszczoną płytkę, a także pozwala na uniknięcie zapowietrzeń. Naprawdę trudno o drugi tak wszechstronny (i skuteczny) produkt do stylizacji paznokci. Primery dzielą się na kwasowe i bezkwasowe. Dobór właściwego nie powinien być wynikiem przypadku, a poprzedzony analizą rzeczywistych potrzeb. Wszystko dlatego, że nieumiejętne posługiwanie się primerem może być tragiczne w skutkach…

primer do paznokci hybrydowych allelac

Primery kwasowe i bezkwasowe – różnice

Czym się więc różnią primer kwasowy i bezkwasowy? Aż chciałoby się napisać – niemal wszystkim! Najbardziej dostrzegalną różnicą jest moc działania produktu.

Primer kwasowy jest zdecydowanie silniejszy i – tym samym – działa na nawet najbardziej problematyczne paznokcie. Wykazuje wysoką skuteczność działania, ale jednocześnie dość nieprzyjemnie pachnie, co może drażnić. Wiele się mówi o tym, że primerem kwasowym powinni się posługiwać tylko profesjonaliści, ponieważ łatwo można nim uszkodzić płytkę. Zupełnie inaczej jest w przypadku drugiego typu produktu.

Primer bezkwasowy działa zdecydowanie łagodniej na płytkę, ale jednocześnie nie ma tak drażniącego zapachu. Istnieje jednak ryzyko, że nie poradzi sobie w przypadku bardzo problematycznej płytki. Mogą go jednak używać nawet te kobiety, które nie mają dużego doświadczenia w stylizacji paznokci.

Jak nakładać primer do paznokci hybrydowych?

Kobiety często zastanawiają się, czy aplikacja primera do paznokci jest trudna, skoro ten produkt można spotkać głównie u profesjonalistek. Zaryzykujemy stwierdzenie, że nie. Dlaczego? W przypadku primera bezkwasowego jest to po prostu nałożenie cienkiej warstwy produktu i niczym się to nie różni od aplikacji chociażby lakieru do paznokci. Z primerem kwasowym sprawa wygląda już nieco inaczej, choć wciąż jest relatywnie prosto. Wystarczy zaaplikować kilka małych kropli preparatu, które po chwili same rozpłyną się na płytce. Jedyną niedogodnością i, być może, również wadą obu typów produktów jest konieczność oczekiwania na ich wyschnięcie. Primera nie utwardzamy w lampie ani nie przemywamy cleanerem, więc proces wykonywania manicure może się nieco przedłużyć.

Primer do paznokci – obowiązkowy czy opcjonalny?

Jak już zasygnalizowaliśmy na samym początku tekstu, primer do paznokci hybrydowych – przynajmniej w teorii – jest opcjonalny i nie trzeba go stosować podczas każdego manicure. Pytanie tylko – czy aby na pewno? Oczywiście, jeśli Twoje paznokcie są w idealnym stanie i nie masz z nimi absolutnie żadnych problemów, aplikacja primera może tylko niepotrzebnie przedłużyć cały proces stylizacji.

Niestety, płytka w tak fantastycznym stanie zdarza się naprawdę rzadko. Inną sprawą jest to, że – mimo iż na niemal każdym lakierze jest podana informacja o kilkutygodniowej trwałości, jest to wartość tylko przybliżona. Producenci podają wtedy dane o utrzymywaniu się manicure “przy idealnych warunkach”. Rozdwajające się paznokcie czy przebarwienia mogą natomiast zdecydowanie obniżyć trwałość stylizacji. Wtedy właśnie – przy problematycznej płytce – primer staje się nie tyle opcją, co wręcz koniecznością. To dzięki niemu każdy manicure – niezależnie od kondycji paznokci – wygląda idealnie!

Primer do paznokci hybrydowych – dla początkujących, jak i zaawansowanych paznokciomaniaczkek

Primery do paznokci hybrydowych mają bardzo dużo zalet. Tak wiele, że trudno wymienić je wszystkie. Z tego powodu coraz częściej zdarza się to, że produkty są nie tylko dostępne u profesjonalistek, ale i osób, które dopiero zaczynają przygodę z manicure, Wybierając odpowiedni rodzaj primera i odpowiednio go aplikując, uzyska się jeszcze lepszy (i przede wszystkim trwalszy) manicure. Każda kobieta, która ma problemy ze swoją płytką, powinna przetestować ten produkt do paznokci. Gwarantujemy, że efekt po stylizacji będzie tak fantastyczny, że primer szybko stanie się kolejnym, obowiązkowym jej elementem.

0